Şimdi Ara

iOS 11 [ANA KONU] (496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14.926
Cevap
93
Favori
910.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bütün iyi özelliklerin şarja etkisi var. Bu kadar 10 dakika daha fazla kullanacağım diye kendinizi kasmayın. Kullanıyorsanız bırakın kalsın kullanmıyorsanız kapatın. Şarja etkisi %1 bile değildir bence. Şahsen faydalı buluyorum ve kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8plus 11.1.2 den 11.2.5 e geçmeli miyi*

artısı eksisi nedir?

bilgi alabilir miyim teşekkürler.
  • zaomss kullanıcısına yanıt
    hocam kesinlikle katılıyorum bende görüşünüze ben mantıken çok yüksek bir etkisi olabileceğini düşündüm (sürekli hey siri diyormuyusun diye dinliyor
    çünkü), dediğiniz gibi etkisi az ise tabiki kullanılmalı.
  • hocam sistemin kullanılması için neredeyse bir gereksinim yok ki. Sistem hey siri ifadesini ramde hazırda tutup onunla eşleşen ses var mı diye mikrofonu açık bırakıyor. Yani biraz ram ve işlemciye yük bindirir ki bu çok değildir bence. Zaten mikrofonun aktif olması pili etkilemez gibi bişi sonuçta herhangi bir sensör kamera ekran vs baba donanım değil bu. Yanlızca mikrofon açıkken ortamda hazırda tutulan ifade söyleniyor mu karşılaştırması oluyor herhangi bir kayıt alma işlemleme raporlama vs olmadığı için yormaz. En azından mantıken düşüncem bu o yüzden kullanıyorum
  • 4Sercio kullanıcısına yanıt
    Google ; Antutu Html 5 Test yaz çıkıyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • whatsapp aramalarında zil sesi çok kısık çalıyor. Bu sesi nasıl arttırırız ?
  • zaomss kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum hocam ilginiz için.

• Ios 11 de gordugum en saglam surum ios 11.2 idi. Geri de donemiyoruz. Bu armut markasi da bi dunya tepkiye ragmen hala kendini toplamadi hayretle izliyoruz gercekten

• Tek Derdiniz Batarya Olmuş Deli Gibi Sorunları Var 11'in Bunların Etkisi Bataryanın Kötü Gitmesine Neden Oluyor Anlayamadınız Gitti. Bırakın Artık Batarya Konusunu Lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shawshang

whatsapp aramalarında zil sesi çok kısık çalıyor. Bu sesi nasıl arttırırız ?

Hocam normalde o yüksek çıkıyor ancak Whatsapp'ın Youtube desteği geldikten sonra nasıl becerdilerse bunu bozdular, bir yeri yaparken bir yeri bozuyorlar. iOS 11'le alakalı olduğunu düşünmüyorum, 10.3.3'te olduğum halde bu sorun 2-3 haftadır var.
  • Apple'ın sitesinden alıntıdır.
    Düşük Güç Modu şu özelliklerin kullanımını azaltır veya etkiler:

E-posta alma
    "Hey Siri"
    Arka planda uygulama yenileme
    Otomatik indirmeler
    Bazı görsel efektler
    Otomatik Kilit (saptanmış olarak 30 saniye)
    iCloud Fotoğraf Arşivi (geçici olarak durdurulur)

Anlaşılıyor ki Hey Siri şarjı ciddi etkileyebilecek özelliklerden biridir. Tabi ki şarjın aşırı hızlı tükenmesine sebep olmuyordur ancak fikrimce Hey Siri'yi kullanmamak yarım saat daha fazladan kullanım elde etmemizi sağlayabilir.
  • Beta 2 6s Batarya %84 ios olmus

iOS 11 [ANA KONU]
    iOS 11 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igetsky -- 10 Şubat 2018; 22:22:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Dün şirket telefonları değiştirdi Note 8 verdiler. İnanın İphone 7'yi attım bir kenara kullanmak dahi gelmiyor içimden. Yıllarca İos kullanan biri olarak söyleyebilirim ki Anroid de stabilite ve pil dengesini tutturmuş.

• uzaybaynal kullanıcısına yanıt
    Android cihazlar ilk yıl ios dan daha stabil çalışıyor ama sonraki yıllar maalesef hem pil hem performans yerlere seriliyor iki sistemi de test ettiğim için söylüyorum ios uzun vadede daha stabil

• igetsky kullanıcısına yanıt
    iOs ölmüş, belediye gömmüş. Kazma kürek dalmak lazım hocam. inşallah güzel bir sürüm çıkarırlar da insanları mağdur etmezler.

Ne iyi ettim de güncellemedim cihazımı.
    i7 ios 10.3.3

iOS 11 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 10 Şubat 2018; 22:52:8 >
  • Nerde 8 saat kullanim

iOS 11 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igetsky -- 10 Şubat 2018; 23:2:1 >
  • Arkadaşlar geçen haftalarda iOS 11 çıktıktan sonra iOS 10'lu cihazlara müdahale mi ediyorlar diye bir yazım olmuştu. 10.3.3 yüklü 6S cihazımda garip kilitlenmeler oluyor diye bahsetmiştim ve bir hafta önce yaşadığım bu sorunu bugün tekrar yaşadım ve göstermek amaçlı videoya aldım. Sorunu video'da açık bir şekilde gösterdim, cihaz bu şekilde kalıyor ve reset atmadan düzelmiyor. Oysaki daha 3 hafta önce cihazımı telefon üzerinden yeni bir iPhone olarak ayarla diyerek sıfırlamıştım. Acaba DFU mod ile temiz kurulum yapmamam sebebiyle mi oluyor onu da düşünmüyor değilim. Ancak bu saatten sonra zaten DFU atacaksam iOS 11'e geçmek zorunda kalacağım.

• Sevgili iPhone günlüğü
    Bugün ki karşılaştığım hatalar ( iPhone 6s ~ iOS 11.2.5 )
    - Oyun oynarken durduk yere siriyi açtı ve konuşmalarımı internetten arattı.
    - Bildirim merkezini açtığımda saatin üstünde gri bir dikdörtgen vardı ve saati göremedim.
    - Telefonun ekran kilidi kapalıydı. Home tuşuna bastım açılmadı, kilit açmaya bastım açılmadı. 20 25 defa bastım açılmadı en sonunda art arda bastım açıldı ekran.
    Telefonda şifreyi girdim ve bildirim merkezini açtım bildirim merkezinde 3 saniye civarında ekran kilitleme ekranı göründü, sonra gitti.

Edit: Bir hata ile daha karşılaştım şimdi ve düzelmiyor şuan.
    iOS 11 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avtheree -- 11 Şubat 2018; 1:14:43 >

• dagnomels kullanıcısına yanıt
    al bendede o kadar 10.3.3 yüklü 7 plus telefonum uygulamalarda garip garip takılmalar yaşıyor.Böyle sıkıntılar yoktu telefonda,bende acaba eski sürümlere müdahale mi ediyorlar diye şüpheleniyorum.Bu arada şarj sürelerimde düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagnomels

Apple'ın sitesinden alıntıdır.
    Düşük Güç Modu şu özelliklerin kullanımını azaltır veya etkiler:

E-posta alma
    "Hey Siri"
    Arka planda uygulama yenileme
    Otomatik indirmeler
    Bazı görsel efektler
    Otomatik Kilit (saptanmış olarak 30 saniye)
    iCloud Fotoğraf Arşivi (geçici olarak durdurulur)

Anlaşılıyor ki Hey Siri şarjı ciddi etkileyebilecek özelliklerden biridir. Tabi ki şarjın aşırı hızlı tükenmesine sebep olmuyordur ancak fikrimce Hey Siri'yi kullanmamak yarım saat daha fazladan kullanım elde etmemizi sağlayabilir.

Düşük güç özelliği telefonu daha fazla aktif tutabilmek içindir ve çoğu birinci planda olmayan özelliği deaktive eder. Hey siri de böyle bir özellik olduğu için kapatılıyor şarjı yediği için değil hocam.

Merak edenler için konunun araştırmasını yaptım;

Hey Siri özelliği, sağlık ve adımölçer gibi veriler ile birlikte işlemcinin yanında yardımcı co-proccesorde işleniyor. Yani bir nevi hey siri ve sağlık için atanmış ufak bir işlemci var. Bu nedenle ana donanıma yük bindirmiyor ve tükettiği güç oldukça düşük. İnternette birkaç yabancı forumda ,redditte gezerek kolaylıkla deneyimlemiş kullanıcıların yorumlarını da bulabilirsiniz her biri bir fark gözlemleyemediğini yazmış. Hatta Birkaç gün kapatıp aynı kullanım senaryosuyla aradaki farkı kendiniz de görebilirsiniz. Saygılar

• 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.