Şimdi Ara

iOS 11 [ANA KONU] (497. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.926
Cevap
93
Favori
910.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu okuyalım faydalı bir şeyler öğreniriz diyoruz ama sürekli bir şarj muhabbeti dönüyor. Arkadaşlar elinizdeki telefonu sabah aldığınızda akşama kadar şarja takma gereği duymuyorsanız nedir bu uzun şarj muhabbeti. Performansı eleştir, hataları konuş ama şarjda kimse kusura bakmasın 10.3.3 ile ciddi bir kullanım süresi farkı yok ama performansta ciddi düşüş var. Önemli olan da bu.

Sürekli saçma sapan kullanım süreleri ekranı paylaşılıyor. Bunların başkası açısından karşılaştırma yapma değeri yok. Kimi arkadaş okey oynayıp müzik dinlemiş 7 saat kullanım paylaşıyor, kimisi subway vs. gibi oyun oynamış 4 saat paylaşıyor çok düşük sorunmu var bende diyor ve sürekli bu kısır döngü tekrarlıyor.

Gün içinde wifi ile kullanılan bir cihazla LTE kullanan bir telefon arasında 2 saat kullanım süresi farkı oluşuyor. Aydınlık bir ortamda kullanılan bir telefonla düşük ışıkta kullanılan bir telefon arasında yine 1.5 2 saat kullanım farkı oluyor. Bu bakımdan aynı ortamda aynı uygulamalarla yapılan karşılaştırmalar olmadan paylaşılan görüntülerin hiçbir anlamı yok.

İşin trajikomik yanı birçok insanın iphone kullanmasının en büyük nedeni olan siriyi kapatmayı düşünenler var. Arabada siri birini ararken kaza riskini azaltıyor, herhangi birine istediğiniz mesajı sesli yazdırıp gönderiyorsunuz, hatırlatıcı ekleme, takvim notu vs. derken birçok işlemi telefonu elinize aldırmadan yapan siri gibi bir nimeti kapatmak çok saçma olurdu.

• Şu yaşadığınız sorunları buraya yazmak yerine Apple’ın sitesindeki geribildirim sayfasına yazın. Gönderilen her maili okuyorlar.
    Apple burayı takip etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 11 Şubat 2018; 11:8:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • igetsky kullanıcısına yanıt
    Apple mevsimlik bir kabak gibi olmayı istedi ise yapacak tek birşeyimiz var o da yatırımı başka yere yapmak. Yazık koca şirketin düştüğü hale.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 11 Şubat 2018; 11:50:16 >
  • Sirinin haberleri okuma özelliği nasıl çalışıyor
  • Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    Kardeşim artık yeni model android telefonlarda ilerleyen yıllarda da donma olmadığı söyleniyor. Ben daha hiç kullanmadım ama cevremdekiler gayet memnun.

• quote:

Orijinalden alıntı: MertLIVE

Sirinin haberleri okuma özelliği nasıl çalışıyor

Sirinin haberleri okuma özelliği henüz ülkemizde kullanıma açılmış değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşletim sisteminden nasıl bir stabilite beklediğimize göre değişiyor. Aslında biraz insanoğlu işte, verdikçe istiyor.
    Uygulama 0,2 sn geç açılıyormuş - gerçekten hayatınız için bu kadar önemli mi?
    Pil eskisine göre 30 dk erken bitiyor - gerçekten şarj'a takmanıza izin vermiyor mu bu 30 dk?

Ben stabiliteye bakarım, kullanıma rahatlığa bakarım. Her uygulamayı barındırıyor mu? ortalama pil ömrü var mı? herşeyi yapabiliyor muyum? X kullanıcısıyım ama yüz tanıma gelmesede olurdu benim için sorun değildi yani :) Ama geldi ve şifre girmekten kurtardı, parmak basmaktanda.

Yani kısacası fazla önemsemeye gerek yok diye düşünüyorum, nacizane fikrimdir :)
  • volkankpdg kullanıcısına yanıt
    Daha önce hangi cihazi kullaniyodun ayrica batarya 30 dk erken bitmiyor 8 plus kullaniciyim daha önce 7 kullaniyodum ios 10 ile 7:30 kullanim aliyoken 8 plus ile 7 saat aliyorum oysaki bu cihazin 10-11 saat kullanim saglamasi gerekli ayrica her zaman düşük güç modunda kullaniyorum halen 7 saat aliyorum..her sene cihaz deiştiren biriyim bu sene plus ile geciş yaptim x o fiyati henuz hak etmedigi için beklemekteyim bu sene cikicak yeni cihaza yine geçiş yapicam yapmayada devam edicem mesele 0.2 gec acilip acilmamasi değil bagimlilik yapmasindan kaynaklaniyo param var her sene de değişim yapmaya niyetliyim ve herkes gibi 4500-6000 vermiyorum 3500 ile her yil 400-500 koyarak yenilemek beni zorlamiyor ios 11 daha stabilliğini yakliyamadi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 11 Şubat 2018; 13:57:0 >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Bende bu seneye kadar senin gibi yapan biriydim ama bu sene almadim ne x ne 8 bana guzel gelmedi. 3 gun once babam amerikadan geldi alayimmi dedi x icin aldirmadim dusun yani 999 arti eyalet vergisi 4000 tl ye bile degmez bu seneki modeller. Benim gorusum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Daha önce hangi cihazi kullaniyodun ayrica batarya 30 dk erken bitmiyor 8 plus kullaniciyim daha önce 7 kullaniyodum ios 10 ile 7:30 kullanim aliyoken 8 plus ile 7 saat aliyorum oysaki bu cihazin 10-11 saat kullanim saglamasi gerekli ayrica her zaman düşük güç modunda kullaniyorum halen 7 saat aliyorum..her sene cihaz deiştiren biriyim bu sene plus ile geciş yaptim x o fiyati henuz hak etmedigi için beklemekteyim bu sene cikicak yeni cihaza yine geçiş yapicam yapmayada devam edicem mesele 0.2 gec acilip acilmamasi değil bagimlilik yapmasindan kaynaklaniyo param var her sene de değişim yapmaya niyetliyim ve herkes gibi 4500-6000 vermiyorum 3500 ile her yil 400-500 koyarak yenilemek beni zorlamiyor ios 11 daha stabilliğini yakliyamadi...

Ben genel olarak yazdım aslında herkesin ufak tefek şikayetleri çok büyütüp, apple bu işi beceremiyor vs. gibi söylemler için.

Plus hiç kullanmadım, Hemen hemen her sene yeni modele geçiş yaparım. 8 çıktığında ABD'den getirip kullanmaya başlayıp, 1 ay sonra 8i burada satıp X aldım.
    X ile pil konusunda 8'den daha rahatım, eğer merak ediyorsanız.
    Bu arada yüm betaları kullanırım, işletim sistemi gelişme versiyonları ile pilin etkilerini birebir yaşayan biriyim her zaman :)

Ben memnunum şuan, iOS'tan da, X'ten de, iPhone'dan da...

Şikayetim yoktur bu böyle biline :)

• defro kullanıcısına yanıt
    Yok hocam yine şişme donma oluyor android in doğası böyle malesef elimde sony xz var ki bu cihaz daha 1 yıllık ama ilk günki akıcılığından eser yok hele pil kullanımı çok kötü başlarda 6saat ekran süresi verirken şimdi 4ü zor görüyor

• İphone 7 11.3 beta 2 otomatik parlaklık ve genelde vowifi ile kullandım. %30 dan itibaren düşük güç modu açık.
    iOS 11 [ANA KONU] iOS 11 [ANA KONU] iOS 11 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plazma_08 -- 11 Şubat 2018; 16:21:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

Yok hocam yine şişme donma oluyor android in doğası böyle malesef elimde sony xz var ki bu cihaz daha 1 yıllık ama ilk günki akıcılığından eser yok hele pil kullanımı çok kötü başlarda 6saat ekran süresi verirken şimdi 4ü zor görüyor

1 cihazdan tüm androidi genelleyemezsiniz. G2 kullandım ve 1 senede pilde öyle düşüş filan gözlemlemedim. Performansı hatta 2 sene ilk aldığım günkü gibiydi. Toplamda 4 sene kullandım cihazı.
  • 1 cihaz değil hocam g2 bende kullandım lg nin efsane cihazı ama 2 yıl içinde verdiği hataları yazayım

Öncelikle wifi arızası verdi kronik ısınmadan dolayı tamiri de yok

Pil ilk zamanlar 8 saate yakın kullanım verirken yarı yarıya düştü

Takılma samsung kadar olmasada şişmeler 2yıl sonunda başladı

Bunlar cihazın suçu değil içindeki sistem yüzünden donanım da arıza vermeye başlıyor

• Beta 2 batirdi telefonu resmen. İlk gunler sorun yoktu bugun sacma takilmalar ve gecikmeler yasiyorum.

• Adamlar Sorunları Çözüceklerine Animoji Ekliyor 4 Tane Beta 2'de Batsın Animojiniz.
  • Arkadaşlar selam beta 2 kullanıyordum telefon kapandı açıldı etkileştirme yapamıyorum sebebi nedir ? nasıl bu durumu çözebilirim bilgi verirmisiniz.
  • En düşük pil kapasitesi oranı bende mi şuan? Beta'yı yükleyen varsa atabilir mi resim?

iOS 11 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kanig. -- 12 Şubat 2018; 1:38:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1- Telefon kilitliyken ana ekran tuşunun tepki vermemesi, ancak güç tuşuna birkaç kez basınca ekranın açılması,
    2- Telefon cebimdeyken arama geldiğinde telefonu elime alınca arayan kişinin gözükmemesi, ekranın karanlık kalması sorunlarını yaşıyorum.

Bu sorunları yaşayan var mı benden başka?
  • 11.2.1'deyim, 11.2.5'e güncellersem bataryada iyileşme oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peter Hammill -- 12 Şubat 2018; 9:39:15 >
  • 
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.