Şimdi Ara

iOS 10 da numarası olmayan mesajı engelleme [ÇÖZÜMÜ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
5
Favori
28.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arama yapıp çıkan numarayı engelleme gibi uzun ve gereksiz şeylere gerek yok.

mesajı açtığınızda direk üstteki isme tıklamayın, sağdaki "i" ye basın sonra çıkan ekranda mesajı gönderene basın.

işi uzatmışlar kısacası.
  • Bugün şerefsizin biri yaklaşık 10 mesaj attı denilen yöntemle engellememe rağmen numara engelli görünüyor fakat yine mesaj geliyor çaldırıcam 10 dk da bir geliyor arayıp çıkan numarayı engelledim ama yine olmuyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

iOS 10 da numarası olmayan mesajı engelleme [ÇÖZÜMÜ]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşların dediği gibi isim yerine "i" ye basıldığında numarayı engelle seçeneği çıkıyor ama tıkladığımda sadece yazı yanıp sönüyor, "numarayı engelleme" ye dönmüyor ve engelli listesine numara eklenmiyor.

Sizde de böyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bruce Wayne

Arkadaşların dediği gibi isim yerine "i" ye basıldığında numarayı engelle seçeneği çıkıyor ama tıkladığımda sadece yazı yanıp sönüyor, "numarayı engelleme" ye dönmüyor ve engelli listesine numara eklenmiyor.

Sizde de böyle mi?

Evet hocam çaresi şu bazı mesajlarda arama yapılacak numara çıkıyor "i" ye baş sonra arama yap ve en son arama yapılan yere gel ve numarayı engelle tamamdır. Ama bazı mesajlarda arama yapmıyor onlara çözüm yok maalesef. iOS 10'nun en büyük saçmalığı geri kalan işleri on numara beş yıldız.

• Deli etti bu bet siteleri. Ios da günden güne gözümden düşüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: staroftheskies

Deli etti bu bet siteleri. Ios da günden güne gözümden düşüyor

aynen hocam malesef 10.1 ile de gelmedi. inş. bu hatanın farkına varırlar da yeni güncelleme ile düzelir
  • Türkbey kullanıcısına yanıt
    Ben şöyle bir çözüm yolu buldum. Gerçi biraz uğraştırıcı ama değer. İos 9 zamanlarında bu numarasız sms ler engelleniyordu. Oradan kalma engellenen nolara baktığımda bu göndericilerin ios 9 tarafından gönderenin adı email olarak kaydedilmek suretiyle engellendiğini farkettim. Ben de aynısını kişiyi kaydet kısmına tıklayıp kişiyi kaydederken email kısmına gönderici adını kopyalayıp yapıştırıp sonra engelle dediğimde (örneğin PIABET i engellenenler arasına sokmayı başardım) mesaj gelmiyor artık. Anlatması uzun yapması 1 dakika. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staroftheskies -- 26 Ekim 2016; 18:50:16 >
  • Mesaj geldi,
    1) Sağ üstteki i ye bastık,
    2) Ardından en üstte solda fotoğraf ikonu ve yanında gönderenin ismi (veya numarası neyse) çıkıyor, onun üzerine tıklayınca bir sonraki sayfada en altta bu arayanı engelle çıkıyor?

Şuanda denedim 11 farklı mesajda (turkcell denizbank, o bu vs. vs.)
  • staroftheskies S kullanıcısına yanıt
    dostum biraz daha acsana

• quote:

Orijinalden alıntı: occaut

dostum biraz daha acsana

Tam burayı tarif etmiş.

• Karmaşık anlattım sanırım
    Önce mesajı tıklayıp i harfine tıklayıp sonra mesaj göndereni tıklıyoruz
    Sonra yeni kişi yarat diyoruz. Bu sırada gönderen kişinin ismini tıklayıp kopyalayıp, yeni kişi oluştururken email kısmına bu ismi yapıştırıyoruz ( manuel olarak da yazılabilir)
    Sonra oluşturduğumuz bu kişiyi engelliyoruz
    Bu şekilde yapınca engellenenler arasında engellediğimiz kişiyi görmeye başlıyoruz.

• Umarım olmuştur. Gerekirse fotoğraf da eklerim eve döndüğümde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Mesaj geldi,
    1) Sağ üstteki i ye bastık,
    2) Ardından en üstte solda fotoğraf ikonu ve yanında gönderenin ismi (veya numarası neyse) çıkıyor, onun üzerine tıklayınca bir sonraki sayfada en altta bu arayanı engelle çıkıyor?

Şuanda denedim 11 farklı mesajda (turkcell denizbank, o bu vs. vs.)

Engelle yazısı var ama tıkladığında işe yaramıyor.
    Çözüm ise arama yapın ve arama kayıtlarından engelleyin.

• quote:

Ben şöyle bir çözüm yolu buldum. Gerçi biraz uğraştırıcı ama değer. İos 9 zamanlarında bu numarasız sms ler engelleniyordu. Oradan kalma engellenen nolara baktığımda bu göndericilerin ios 9 tarafından gönderenin adı email olarak kaydedilmek suretiyle engellendiğini farkettim. Ben de aynısını kişiyi kaydet kısmına tıklayıp kişiyi kaydederken email kısmına gönderici adını kopyalayıp yapıştırıp sonra engelle dediğimde (örneğin PIABET i engellenenler arasına sokmayı başardım) mesaj gelmiyor artık. Anlatması uzun yapması 1 dakika. Tavsiye ederim.

Deneyeceğim hocam teşekkür ederim

• Türkbey kullanıcısına yanıt
    Benim dediğim yöntem arama yapılamayan numarasız sms ler için geçerli

• staroftheskies S kullanıcısına yanıt
    Ekran görüntüsünü eklersen çok sevirim hocam hemde konu başlığına ekleyelim arkadaşlar da faydalansın.

• iOS 10 da numarası olmayan mesajı engelleme [ÇÖZÜMÜ]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Eklenen kişiye kişiler den ulaşıp engelleniyor

• Yeni kişi yarat

Bu kişi yaratılırken eposta kısmına gönderenin adını kopyalayıp yapıştırıp veya elle yazıyoruz

Kişiler (ana ekranda) bu kişiyi engelliyoruz

• quote:

Yeni kişi yarat

Bu kişi yaratılırken eposta kısmına gönderenin adını kopyalayıp yapıştırıp veya elle yazıyoruz

Kişiler (ana ekranda) bu kişiyi engelliyoruz

Teşekkür ederim hocam yarın bilgisayar üzerinden düzelteyim sizin paylaşımı veririm arkadaşlar da nasiplensin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.