Şimdi Ara

iOS 10 [ANA KONU] (498. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.577
Cevap
93
Favori
697.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu son zamanla oldu eskiden minor guncellemeler icin test yoktu pat diye çıkardı,hatta gece 12 lerde bile cıkabiliyordu,simdi test ustune test cikiyor,apple in eski çalışanı bile diyor tim reis apple ı cok sıkıcı yaptı,görsel degil de alt tabanlı degişiklerle ios u cok sıkıcı yaptı,bence cok ta dogru söyledi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cobalt_evan kullanıcısına yanıt
    çogu kişi bu tür kücük güncelemeler için temiz kuruma gerek duymuyor,eger sorun yoksa muhtemelen 60-80 mb gibi gelecek bir güncelleme için gerek yoktur,ama cihazda pil kasma gibi sorunlar çıktıysa temiz kurulum daha iyi olacaktır,1.8 gb gibi tam indirmeniz gerekir,buda zor bisey.bence ios10.3 finalde dfu ile yapınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

Telefonu aldığım gibi kullanıyorum güncellemedim,güncellemem gerekir mi ?

Gerekmez. Aldığım gibi 9.3.5 de kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cobalt_evan kullanıcısına yanıt
    Bu temiz kurulum saçmalığı tamamen efsanedir. Yok efendim bataryası az gidiyormuş da, yok cihaz donuyormuş da. Temiz kurulum yapılırsa düzelirmiş. Forumun yüzde yetmişi birbirine temiz kurulum önermiş. Yok böyle birşey.

Bende iphone 7 var şu an. Iphone 5'ten beri hiçbir güncellemeyi itunes ile ya da dfu ile sıfırdan yapmadım. Hep cihazdan(ota) güncelledim. Hiçbir problem yok. Zaten böyle bir şey olsa Apple bununla ilgili bilgi verir.

OTA'dan güncellerken "Böyle kurulursa bazı sorunlar yaşanabilir, itunes'a bağlanıp kurulması tavsiye edilir" diye bir mesaj mı geliyor arkadaşlar. Hayır tabi ki. Boş yere cihazları sıfırlayıp durmayın.

Sadece ekstrem durumlarda, yani cihazda gerçekten yazılım anlamında bir sorun varsa sıfırlanarak kurulum yapılmalıdır.
  • Ed Vedder kullanıcısına yanıt
    E tamam iste apple öneriyor sorun yaşarsınız temiz kurulum yapın diye bu arada bende hep ota dan yüklerim sorun yaşamıyorum

• coke019 C kullanıcısına yanıt
    Altını çiziyorum "sorun yaşarsanız" temiz kurulum der Apple. Sorundan kastı da cihazda ciddi bir problem olmasıdır.

Mesela whatsapp geç açılıyor ya da ne bileyim antutu'dan neden düşük puan alıyorum gibi konuların temiz kurulum ile bir alakası yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bu_rock01

quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: bu_rock01

İos 10.0.1 kullaniyorum ve son zmanlarda instagramdan atma facebooktan atma gibi olaylarla karsi karisyayim daha once boyle bi sikinti yoktu bi kac gundur var kendimi android telefon kullaniyormus gibi hissttrdi ondada boyle sacma sapan uygulamadan atma olayi oluyordu onun disinda ios 10 dan cok memnunum ios 9 da kullanfim ama 10 kadar memnun degildim birde bu ios 10 jb ciksa tadindan yenmez hala bi ses seda yok yada benim haberim yok

10.0.1'de kendine eziyet çektiriyorsun.

ne gıbı bır ezıyet 10.2 den kımse memnun degıl

10.2 sürümü senin kullandığın sürümden kat kat daha iyidir. ayrıca ben gram sorun yaşamadım.Kötü diyenlerin hepsi sorunlarının çözümü olduğundan bihaber. Ayrıca 10.2'ye kötü diyenlerin hepsi diğer iOS sürümlerine de kötü dediler ve diyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 23 Ocak 2017; 9:46:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ed Vedder

Bu temiz kurulum saçmalığı tamamen efsanedir. Yok efendim bataryası az gidiyormuş da, yok cihaz donuyormuş da. Temiz kurulum yapılırsa düzelirmiş. Forumun yüzde yetmişi birbirine temiz kurulum önermiş. Yok böyle birşey.

Bende iphone 7 var şu an. Iphone 5'ten beri hiçbir güncellemeyi itunes ile ya da dfu ile sıfırdan yapmadım. Hep cihazdan(ota) güncelledim. Hiçbir problem yok. Zaten böyle bir şey olsa Apple bununla ilgili bilgi verir.

OTA'dan güncellerken "Böyle kurulursa bazı sorunlar yaşanabilir, itunes'a bağlanıp kurulması tavsiye edilir" diye bir mesaj mı geliyor arkadaşlar. Hayır tabi ki. Boş yere cihazları sıfırlayıp durmayın.

Sadece ekstrem durumlarda, yani cihazda gerçekten yazılım anlamında bir sorun varsa sıfırlanarak kurulum yapılmalıdır.

Gördüğüm en saçma mesaj.
    İnsan sorunsuzluk ister DFU ile kurar, sorun yaşar DFU ile kurar. Zaten sorun yoksa kim DFU'ya ihtiyaç duysun?
    Her güncellemeyi OTA ile kurarım sorunlar görürsem DFU ile kurar 1-2 ay arkama yaslanırım. Zaten 1-2 ay sonra şişmez denen iOS davul oluyor, saçmalamaya başlıyor. Forum %70'inin bir bildiği vardır.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Ios nasıl davul oluyor? Böyle bir şey yok hocam sen bari yapma. Android mi bu davul olsun.

Bellek temizlemeyi bile kendi kendine gerektiği zaman yapan bir sistem Ios.

3 tane iphone değiştirdim, aldığım ilk yedekle hala kullanmaya devam ediyorum. Hiçbir zaman temiz falan kurmadım. Hiçbir sıkıntı yok.

Benim söylemek istediğim şey, örnek veriyorum; Ios 9'dan 10'a geçiyorum o halde temiz bir kurulum yapmalıyım inancının doğru olmadığıdır. OTA'dan güncelleme yapınca yazılımda hata olur gibi bir algı var forumda. Bu kesin olarak yanlış.
  • Bu tip ara güncellemelerde sorun yaşamadıkça gerek yok bencede ota yeterli olur ama 9'dan 10'a geçiş gibi genel update'lerde dfu ya da restore yapmakta fayda var . Her gelen minorlara dfu-yeni iphone olarak ayarla falan uğraşacaksak oo işimiz var anroidçiler gibi :D

Boşuna mı aldık iPhone dediğim gibi sorun olmadıkça fazlasıyla angarya bu işler bana göre.

• Pil sorununa ne diyorsunuz peki 10.2'deki ? Nasıl verimi arttırabiliriz, en az 2 saat kullanım süresinde düşüş var eski sürümlere kıyasla.
  • iOS 10.2.1in Beta süreci iOS 10.2den uzun sürdü

• 9.3.5 den 10.2 ye güncelledim, iMessage telefon numarama bi türlü etkinleşmedi, etkinleştirme bekleniyor diyo, kapatıp açıyorum, tekrar sms gönderiyor, yine olmadı, 8-10 defa denedim olmuyor...

• Kef14 kullanıcısına yanıt
    Asrin en en en büyük hatasini yapmişsin yaxik olmuş:)))imesage uyari gelince vaZgec diyorum neden mi ugraşilmaz cünkü her tamam diyişinde ücret kesintisi oluyo du faturama 30-40 tl yansimişti büyük geçmiş olsun :)))ayarlara girip mesajlarda hepsini iptal et kafani yorma..

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Hocam sizlerin yokluğunda buralar çer çöp hale geldi. Şimdi sizin mesajlarınızı okudukça böyle değerli paylaşımların yokluğu öne çıkıyor.

• Kef14 kullanıcısına yanıt
    Bunun birçok sebebi olabilir. En olası sebep yurtdışına mesaj yollayamıyor olman. eğer yakın zamanda tarife değişikliği yaptıysan yada tarifende internet kotası dolunca kullanımı kısıtlayan özellik bulunuyorsa bu özellik hattın yurt dışına mesaj atmasını engelliyor, dolayısıyla imessage yada facetime ı etkinleştiremezsin. Müşteri hizmetleri ile bu konuyu görüş eğer böyle bir durum varsa, kullanımı kısıtlayan o özelliği kaldırt, sorun çözülecektir.
  • 10.2.1 beta kullanan var mı varsa public betaya hala güncelleme veriliyor mu? en son yazın ios 10 için public beta kullanmıştım.. eğer 10.2.1 varsa kasıp kasmaması önemli değil sadece pil eski haline geldi mi bununla ilgili bilgi verebilir mi? artık patlamak üzereyim telefonum ios 6 yüklü 3s e döndü fps düşmeleri çok bariz, oyun oynarken mesaj gelince donuyor (böyle bi şeyle de en son 3s te temple run oynarken karşılaşıyordum) ve benim için en önemlisi 8-9 saat kullanım süresi alırken 4 saate inmesi canımı fena sıkıyor.. bu arada çıkıp da bana servisleri kapatın güç modu gibi zırvalıklar söylemeyin telefonu alo için kullanmıyorum harita yardımına kadar her şey açık durumda.. eskiden de 4g açık gezerdim şimdi de, kullanımımda farkı yok ama ekran sürem yarı yarıya düştü net..

• shake06 S kullanıcısına yanıt
    Beta 4 kullaniom batarya ani değişen bişey yok en fazla oyun oynamazdan 6 saat kullanim verdi fazlasni görmedim..

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    çaresiz bırakılmış hissediyorum kendimi, ios 5 ten beri iphone kullanıyorum ama gördüğüm açık ara en berbat güncelleme..

• 5s ios 7 kullanıordum. İos 10a guncelledim. Elbes ios 7 ye gore yavas ama bu yavaslık oyle kullanılamaz anlamında deil. Mesaj yazarken takılmalar olmuyor. İnternet hizi daha da hizlandı. Ben ios 4 den beri ios kullnıorum. Bence hala kullanılabilir ve hızlı

• 
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.