Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

iOS 10 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
14.604
Cevap
135
Favori
658.674
Tıklama
Giriş
      6729 Mesaj
      22 Ocak 2017 00:10:01
      quote:

Orijinalden alıntı: ugurr10

İyi akşamlar arkadaşlar.. 15 günlük SE kullanıcısıyım..bu benim ilk ios deneyimim.. daha önce androitte doctor battery tarzı uygulama ile önbellek temizliyordum.. şimdi iosta bu yok. Silinen oyunlar,uygulamardan arda kalan önbellek kendini otomatik siliyor mu? Silmiyorsa 16 gb yetersiz kalır mı? Apple program indirmeyin diyor sistem kendi hallediyor diyor sanırım.. bilgisi olanlara teşekkür ederim.

iOS'ta o tarz uygulamalara gerek yok. Silinen uygulamalar arkada artık dosya bırakmaz, kalması gerekenlerde yer lazım olduğunda ilk silinecekler arasında yer alır. Ayrıca silinmesinde sakınca olmayan önbellek dosyaları da yer lazım olduğunda otomatik olarak silinir.
      Ön bellek dosyalarını sürekli silerseniz bu sizin cihaz deneyiminizi olumsuz etkiler. Örneğin Facebook ön belleğini sık sık silerseniz o sildiğiniz verilere her erişiminizde (lazım olduğunda) yeniden indirilir, bu da kullanım deneyiminizi, hem kota hem batarya tüketimini olumsuz etkiler.

Edit: Söylemeyi unuttum, o tarz uygulamalar iOS'un yer sıkıntısı olduğunda yaptığı işlemi kandırarak yaptırır.
      Uygulama belleğe dolana kadar geçici veri yazar, bellek dolmaya yakın iOS yer açmak için önbellek dosyalarını siler.
      Sonra uygulama yazdığı veriyi siler ve size ahanda şu kadar yer açtım der.
      Halbuki iOS'ta hiçbir uygulama başka bir uygulamanın verisine bu şekilde erişemez. Her uygulama kendi çöplüğünde öter. Bu nedenle iOS çok güvenlidir.
      Yani aslında iOS'un özelliği maniple edilip kandırılarak kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 22 Ocak 2017; 1:16:17 >

Bir editörün bana hakaret etmesi, iftira atması ve haksız yere 90 gün ceza vermesi sebebiyle, daha adil, dürüst ve ilkeli yayın yapan TeknoSeyir sitesinde infoman rumuzuyla aktif olacağımı buradaki bütün dostlarımın bilmesini isterim. Sağlıcakla kalın.

• Teğmen
      189 Mesaj
      22 Ocak 2017 00:12:24

AppStore dan battery doctor uygulamasını indirin onda cache temizleme özelliği var. Ama özelliği etkinleştirmek için bir kaç işlem yapmanız gerekiyor. İlk olarak uygulama açıldığında o özellik olmayacak. Siz de uygulamanın boş bir yerine çift dokunup hemen uygulamadan çıkarsanız ve son uygulamalardan kapatıp tekrar girerseniz cache temizleme özelliği aktif olmuş oluyor. Çoğu zaman 1 GB a yakın yer kazandırdığı oluyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      ugurr10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6729 Mesaj
      22 Ocak 2017 00:52:44

Mantıklı ve beni düşünmeye iten mesajınız için çok teşekkür ederim. Övgüleriniz içinde eksta teşekkür ederim
      Ne yalan söyleyeyim 6500 mesajın rahat 2000'i Android bölümündedir 3000'i iOS bölümündedir ve genellikle yardım cevapları içerir.
      Herkes herşeyi bilemez bende o herkesin içindeyim ama biri birşey sorduğunda biliyorsam yada yol gösterecek bir fikrim varsa cevap yazarım. Bilmiyorsam da öğrenmeyi görev edinirim. Geçenlerde TESLA araçlarının pilleri hakkında bir haber vardı. Merak ettim orayı oku burayı oku derken 3 gün sonra aynı pillerin, yapay kalplerde, laptoplarda, askeri cihazlarda, eloktronik sigaralarda da kullanıldığını öğrendim :D 4 yıl önce aynı ebattaki (18650) 48 gram ağırlığındaki pil 2100mah gücündeyken bu günkü aynı ebattaki pil 43 gram 3600mah değerini aşmış. Bunu bu konuşmada söylememin mantıksız olduğunu düşünebilirsin ama bilgi TESLA aracın pilini merak ederken elektronik sigaraya, oradan laptop batarya pillerini evde değiştirmeye, çakma pillerin yaygınlığına, ayırt edilmesine kadar gidiyor İlgi olduğunda beyin süngerleşiyor. Birşey bildiğinizde de sorulan sorulara cevap vermeden yapamıyorsunuz.

Donanım tarafında teknoloji bir doyuma ulaştı o nedenle yeni çıkacak cihazlardan kimse mükemmel, aman aman bir yenilik beklemesin. Fakat yazılımın sonu yok. Apple biliyor ki cihazlarını sattıran donanım değil kullanım deneyimi, o nedenle bir çok popüler yazılımın yaptığını vazgeçilmez bir şekilde iOS'a entegre etmeye çalışıyor (iMessage'a eklenen zımbırtılar gibi). Adamlarda iOS 9'un üstüne birşeyler ekleyip ve iyileştirme yapıp bize iOS 10 diye sunuyorlar. Bazı değişiklikler ise zoraki yenilik gerektiriyor. Örneğin bir uygulama o tasarım ve yapıda akıcı çalışması mümkün değilse değiştirip daha akıcı çalışacağı arayüze kavuşturuyorlar sonra bize sadece yeni işletim sisteminin yeniliği diye sunuyorlar. Kapalı kapılar arkasında adamlar nelerle boğuşuyor bilemiyoruz. Mühendisler kendi aralarında "şu eski cihazda şu değeri 1 yapınca cihaz hızlanıyor ama bu seferde pil tüketimi artıyor, 0 yapınca da cihaz takılıyor ama pil tüketimi iyileşiyor. Yeni birşey yapıp 0,5 değeri eklemeliyiz" diye konuşuyorlardır. En son bir beta yayınlıyorlar 0,5 yapıyorlar baktılar bişey ters gidiyor 0,7 yapıyorlar fazla oldu diyorlar 0,6 yapıyorlar. Böyle derken 3 beta çıkıyor bizim gençlik final sürümü için Apple'a küfrediyor.

Bu arada laf acayip uzadı :D iOS 8'in ilk çıktığı zamanlar Sherlock izlemeye başlamıştım, kaçırdığım şeyler için geri ileri yapamıyordum çünkü player sapıtıyordu. 1.5 saatlik dizide bir dokunuyordum 3 saat geriye almaya çalışıyordu
      Nasip iOS 10'aymış :D Eccük izleyeyim.
      |
      |
      lawyer77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir editörün bana hakaret etmesi, iftira atması ve haksız yere 90 gün ceza vermesi sebebiyle, daha adil, dürüst ve ilkeli yayın yapan TeknoSeyir sitesinde infoman rumuzuyla aktif olacağımı buradaki bütün dostlarımın bilmesini isterim. Sağlıcakla kalın.

• Yarbay
      5746 Mesaj
      22 Ocak 2017 01:44:36
      Pil konusunda ios 9.3.5 ne ise 10.2 de o dur

|
      |

• Yarbay
      4330 Mesaj
      22 Ocak 2017 02:15:59

Rica ederim hocam. Birkaç kişi için editör olsun kullanıcılar olsun değerli yorumlarınızı esirgemeyin toplum olarak her konuda bilgiye aç bi milletiz zaten :)

Neyse konu dağılmasın uzun bi aradan sonra ilk defa bi ios sürümü diğerlerine nazaran sorunlarına rağmen iyi çıktı zaten ben takıntılı biriyim bundan o kadar rahatsız olsam 9.3.5'te kalırdım fakat hem yeni getirdiği özellikler olsun hem akıcılığı olsun gayet iyi zamanla da düzelecektir.Herkesin en çok önemsediği batarya süresinde ise wifi ile lte özellikle etken yaratıyor önceden wifide 8-10 saat , şuan 6-8 saat alıyorum . Lte ise sürekli açık olursa en az 2 saat fark yaratıyor tabi bu facetime,whatsapp,inst.,face,oyun kullanımında çok değişiyor artık takılmıyorum bunlara da zaten pil konusunda da aldığımız telefon ya da laptop olsun en fazla 1 kere pil değişimi yapıp ya satıyoruz ya eşe dosta veriyoruz evladiyelik kullanmıyoruz ya.

Özetle ben umutluyum bu hafta zaten %99 10.2.1 çıkar sonrada 10.3 beta gelir ben ios10'u sevdim hem eski ioslar gibi sıkıcı değil hem de android gibi curcuna değil.Umarım diğer bilgili arkadaşlarda konuyu canlandırır ve bizim gibi forum severler buralardan soğuyup kopup gitmeyiz.

Edit:Merak edenler için cihaz 6s . Uzunca bir süre arka planda yenileme falan kapalı tuttum sonra açtım 1 aydır öyle kullanıyorum değişen hiçbir şey olmadı hatta ufak tefek widget ekranı gelmemesi gibi sorunlar yaşıyordum bayadır sorun yok şarjda gayet makul seviyede.Sadece sağlık uygulaması falan kapalı bende sistem servislerinde de iPhonemu bul ve konum paylaşma açık , siri bacı falan da açık .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawyer77 -- 22 Ocak 2017; 2:35:56 >
      |
      |
      infom@n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      22 Ocak 2017 02:28:57

teşekkür ederim öneriniz için, cihaz a hep ota ile yaptım guncellemeleri belki sorun ondan kaynaklanıyor olabililir diyecegim ama cogu kisiyi takip ettim sıfır kurulumla sorun devam etti diye belirttiler ,bakalım apple musteri hizmetleri yeni gelen sürümle beraber pil sorunun giderileceğini söylemiş,ne kadar doğru bakıp görecegiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Türkbey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      967 Mesaj
      22 Ocak 2017 10:41:48

Anladım hocam çok teşekkür ederim..en iyisi hiç ellememek:)

|
      |

• Yarbay
      2393 Mesaj
      22 Ocak 2017 10:51:14
      iOS 10.2.1 ne zaman gelecek 10.2 gerçekten berbat bir sürüm

|  | Apple Watch Seri 0 | iPhone X 256 GB Space Grey | Note 4 | Macbook Pro 2016 |
    • Yüzbaşı
      495 Mesaj
      22 Ocak 2017 11:50:32

Sanki teknoseyirden tanıdık biri

|
      |

• Yüzbaşı
      495 Mesaj
      22 Ocak 2017 11:59:16
      Yumulun beyler

Arkadaşlar kendi kullandığım harika uygulama ve oyunları paylaştım buyrun

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=123451488

|
      |

• Teğmen
      202 Mesaj
      22 Ocak 2017 12:53:36
      İyi günler forumdaşlar. İtools adlı program ile cihazımdaki kişiler listesinin yedeğini almıştım. dosya contact.db formatında. Şimdi ios 10.2 ye geçtim ve itools cihazı görmüyor. Bu dosyayı nasıl kişiler olarak telefona atabilirim ? veya başka bir formata nasıl dönüştürebilirim ? Bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Tüm liste gitti.

• Yarbay
      4099 Mesaj
      22 Ocak 2017 13:09:51

İcloud cok basit bi program icloud da sadece rehberini acip rehberin otomatikmen orda yedekleniyor başka program dan bilgim yok ama dediğin program ios 10.2 ile alakali olanilir bi sonrasi güncellemeyi bekle derim..

|
      |
      Tek Han kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      202 Mesaj
      22 Ocak 2017 14:49:05
      quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

İcloud cok basit bi program icloud da sadece rehberini acip rehberin otomatikmen orda yedekleniyor başka program dan bilgim yok ama dediğin program ios 10.2 ile alakali olanilir bi sonrasi güncellemeyi bekle derim..

İşte icloud da yedekleme yapmadım aklımı s.k.yim. şimdi 3 gündür rehberi düzeltmekle uğraşıyorum.
      |
      |

• Yarbay
      6729 Mesaj
      22 Ocak 2017 15:37:29
      quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

iOS 10.2.1 ne zaman gelecek 10.2 gerçekten berbat bir sürüm

Nougat'a geç hocam seni kesinlikle mutlu edecektir.
      |
      |

• Yarbay
      6729 Mesaj
      22 Ocak 2017 15:47:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Tek Han

İyi günler forumdaşlar. İtools adlı program ile cihazımdaki kişiler listesinin yedeğini almıştım. dosya contact.db formatında. Şimdi ios 10.2 ye geçtim ve itools cihazı görmüyor. Bu dosyayı nasıl kişiler olarak telefona atabilirim ? veya başka bir formata nasıl dönüştürebilirim ? Bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Tüm liste gitti.

iTunes'u güncelle sonra "iToolsEnSetup_3.3.9.5" yükle. Dolar kuru yüzünden çok pahalı oluyor. Onun için yukarıdaki program ismin google amcada arayın ilk çıkan site.
      |
      |

• Yüzbaşı
      646 Mesaj
      22 Ocak 2017 15:54:08
      Yorumların çoğu konu ile alakalı olmayan saçma sapan şeyler ilginç ya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      430 Mesaj
      22 Ocak 2017 16:16:25
      Bu hafta gelirmi sizce 10.3 arkadaşlar ?

• Binbaşı
      1684 Mesaj
      22 Ocak 2017 18:10:16
      Telefonu aldığım gibi kullanıyorum güncellemedim,güncellemem gerekir mi ?

• Yüzbaşı
      495 Mesaj
      22 Ocak 2017 18:28:15
      Bataryası yetmeyenlere gelsin

|
      |

• Yarbay
      2485 Mesaj
      22 Ocak 2017 19:18:21
      Ne zaman gelecek bu 10.2.1 ? Geldiği zaman temiz kurulum yapmak gerekir mi ? 10.3 olsa temiz kurulum yapardım ama 10.2.1 gibi küçük güncelleme için siz ne önerirsiniz ? Her güncellemede temiz kurulum yapmak çok uraştırır :(

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
paykasa
nice türkiye
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.