Şimdi Ara

iocean x8 Nasıl bir telefondur. Tasarım harikası diye anılan Telefon (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
506
Cevap
10
Favori
20.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: Vengace
    iki cesidi var lcd de ipsde var hocam dusuk guc tuketmesiyle one cikardilar ama parlaklik vasat malesef

Yanlış biliyorsunuz LTPS ekranlar klasik IPS TFT ekranlardan daha iyidir, daha az güç tükettiği için daha yüksek parlaklık seviyelerine çıkabilirler yani güneş altında daha iyi görüntü verirler.

Bu arada iki forumdaş (Marmaralı dahil) iOcean X8 sahibi olucak haziran başında :)

ben yanlis bilmiyorum dostum elite de ltps.ekrsn kullaniyor gunes altinda vasat oda arkadasimda zopo c2 car oda ltps.oda gunes altinda vasat tecrubeyle sabit internette sisirmisler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

iki cesidi var lcd de ipsde var hocam dusuk guc tuketmesiyle one cikardilar ama parlaklik vasat malesef

Yanlış biliyorsunuz LTPS ekranlar klasik IPS TFT ekranlardan daha iyidir, daha az güç tükettiği için daha yüksek parlaklık seviyelerine çıkabilirler yani güneş altında daha iyi görüntü verirler.

Bu arada iki forumdaş (Marmaralı dahil) iOcean X8 sahibi olucak haziran başında :)

hayir yanlis bilmiyorum elite de de ltps var gunes altinda vasat konusunu okuyun kullanicilari soyluyor ayriyetten bende burada çağrı iletisimde buldum baktim gercekten gunes altinda vasat
    2.olarak yurttaki oda arkadasimda zopo c2 var o da ayni sekilde gunes altinda vasat
    tecrubeyle sabit yalan konusmama gerek.yok konusunda grolof hocam foto atti cekipde ekran okunmuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bekirkurt66 B kullanıcısına yanıt
    Konuşma kalitesi kötüyse ben kullanmam bu telefonu benim için konuşma kalitesi çok çok önemli. Şimdi bakalım bu modelde konuşma kalitesi nasıl. İnşallah kalitelidir yoksa sıkıntı dediğim gibi.. Malzeme kalitesi fiyatından dolayı yüksek olacaktır diye düşünüyorum. Ön arka xperia serilerinde ve iPhone 4/4s olduğu gibi cam. Kalite hissi verecektir. Bataryası konuşma kalitesi en önemli etken bakalım nasıl birşeymiş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

hayir yanlis bilmiyorum elite de de ltps var gunes altinda vasat konusunu okuyun kullanicilari soyluyor ayriyetten bende burada çağrı iletisimde buldum baktim gercekten gunes altinda vasat
    2.olarak yurttaki oda arkadasimda zopo c2 var o da ayni sekilde gunes altinda vasat
    tecrubeyle sabit yalan konusmama gerek.yok konusunda grolof hocam foto atti cekipde ekran okunmuyor

Sonuçta ips Tabanlı ekran sanırım.. Aldığım kadarıyla ekran panel tipine göre çok değerlendirmemek lazım. Ben note 2 de ki note 3 deki ekranı güneş ışığında begenmemiştim özellikle note 2 çok çok başarısızdı onun gibi olmasında :)

Gelince anlayacağız ekranı nasılmış bakalım. Ips teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir teknoloji sanırım bu. Ips aratmasın yeter :)

• quote:

quote:

quote:

ben yanlis bilmiyorum dostum elite de ltps.ekrsn kullaniyor gunes altinda vasat oda arkadasimda zopo c2 car oda ltps.oda gunes altinda vasat tecrubeyle sabit internette sisirmisler

Gunes altinda neye gore vasat? Iphone 5e gore mi? Gmd ye goremi? Amolede goremi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gunes altinda neye gore vasat? Iphone 5e gore mi? Gmd ye goremi? Amolede goremi?

ips plusa gore vasat tabiki evde hem g2 hem s4 var s4den bi tik onde denilebilir.

marmaraliyada cevap vermis oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vengace -- 11 Mayıs 2014; 23:13:21 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Yurtdışından getirtecekseniz xiaomi mi3'ü bu fiyata rahatlıkla alabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batarya düşük değil mi o ekrana göre ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

batarya düşük değil mi o ekrana göre ?

Korkutmayın beni

Ince ama :)

• Ben de tek tasarımına hasta olan benim galiba diyordum :) Haziran başında benim de elimde olacak kısmetse, siparişi verdiysen çok da takma kafana gelince bakarsın hoşuna gitmezse satarsın, elbet alıcısı çıkar.

Ben IOCEAN X7 kullandım zamanında, hiç bilinmeyen bir markaya göre gayet iyi gelmişti.Hatta ZOPO C2 de vardı aynı dönemde, zopoya göre hem wireless hem 2g/3g çekim kuvveti daha iyiydi.
    Zopo'dan eksisi ise ekran parlaklığı ve ses seviyesi düşüktü.Ama ses kalitesi daha iyiydi zopo'dan.

Bu fiyata her iki tarafı GG3, çerçevesi metal, 2gb ram ve orta üzeri işlemciye sahip, kamerası muhtemelen gün içerisinde gayet iyi akşamları orta karar ve tasarımı (bana göre) çok güzel bir telefon bulmak zor.

Ben şirket hattım için 2. telefon olarak kullanacağımdan tereddüt etmedim, ama yukarıda söylediklerime rağmen garantisi olmadığından 1. telefon olarak düşünür müydüm bilemiyorum.

• abuzer1907 A kullanıcısına yanıt
    Tasarımı çok guzel gerçekten benimde çok hoşuma gitti, 998 yerine almaya karar verdim..
    Arka tarafın gorilla glass 3 olduguna eminmisiniz.

Oyunla falan işim çok fazla olmaz.. Romu stabil olsun. Ürün kaliteli olsun özellik konuşma kalitesi ve ses çıkışı iyi olsun guzel bir cihaz olacağını düşünüyorum bende.. Batarya performansı da önemli tabiki hiç mtk işlemci kullanmadım inşallah verimli bir işlemcidir ekranında büyük ben pişman olmam diye düşünüyorum inşallah yanılmam..

• Super IPS (600 nits) ile başka ekranın kıyaslanması çok saçma zaten.
    iPhone 5S de 600 nits ile çok parlak ekrana sahip.
    Çinli telefonlardaki LTPS IPS ekranlar 300 nits üzeri parlaklık veriyor, 300 üzeri oldumu korkmayın. Eski LG klasik IPS panellerde 300 nits bile değildi parlaklık güneş altında sıkıntılıydı.

Ancak güneş altında renkli e-ink mirasol ekranlar hariç hiç bir ekran tam okunabilirlik sağlayamaz, 1.2 milyar (yada milyon) nits parlaklığı var güneşin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmarali

Tasarımı çok guzel gerçekten benimde çok hoşuma gitti, 998 yerine almaya karar verdim..
    Arka tarafın gorilla glass 3 olduguna eminmisiniz.

Oyunla falan işim çok fazla olmaz.. Romu stabil olsun. Ürün kaliteli olsun özellik konuşma kalitesi ve ses çıkışı iyi olsun guzel bir cihaz olacağını düşünüyorum bende.. Batarya performansı da önemli tabiki hiç mtk işlemci kullanmadım inşallah verimli bir işlemcidir ekranında büyük ben pişman olmam diye düşünüyorum inşallah yanılmam..

2 tarafında GG3 olduğunu bir yerde okumuştum hatırlamıyorum ama arka panelde cam var ve çizilmeye karşı dayanıklı onu iyi biliyorum, incelemelerine bakarsanız görürsünüz.

Rom konusunda IOCEAN X7'den yola çıkarsam hiçbir stabilite sıkıntısı olmadı hatta uzun süre rom bile atmadım.Sonra sıkıldım da o yüzden değiştirdim.

Malzeme kalitesi de orta karardı, ancak incelemelerde bu telefonla firmanın çıtasını iyice yükselttiği söyleniyor, gelince göreceğiz beraber :)

Ses çıkışıyla ilgili videolar var izlersen gayet yeterli olduğunu görebilirsin ama konuşma sesi hakkında bilgim yok.

• Hadi hayırlısı bakalım
  • Telefonu elime aldım.
    Arkadaki filmi çıkarmadım daha, flaş ve kamera lensinde yansıma yapıyor koruyucu film. O yüzden fotoda sıkıntı çektim. Güzel bir mikrofiber bez filan bulunca çıkarıcam jelatini.

Yalnız telefon hem ince hem çok şık, böyle beklemiyordum açııkçası. Telefonun gideri varmış yani :)
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Murat ustam incele şu telefonuda, en yakın ne zaman geleceksin? ve bize bu telefonun maliyeti ne olur? söyle bakalım. İyi günler.

• quote:

Telefonu elime aldım.
    Arkadaki filmi çıkarmadım daha, flaş ve kamera lensinde yansıma yapıyor koruyucu film. O yüzden fotoda sıkıntı çektim. Güzel bir mikrofiber bez filan bulunca çıkarıcam jelatini.

Yalnız telefon hem ince hem çok şık, böyle beklemiyordum açııkçası. Telefonun gideri varmış yani :)

benimkini çıkar hocam guzelce incele foruma da inceleme yazısı olmuş olur :)
  • Tasarım on numara özellikler gayet yeterli ama pil leş

• Marmarali M kullanıcısına yanıt
    Bende istiyorum bendeeeeeeeee
  • mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Leş derken :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.