Şimdi Ara

İntihar etmeyi düşünenler mutlaka bu kitabı okusunlar (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
2.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim zamanımı,paramı ,gençliğimi çaldılar,sizinkini çalmasınlar diye uğraşıyorum,sende kinden bahsediyorsun,keşke bir büyüğümde benim için bu kadar uğraşsa idi ,diye size yardım ediyorum, masalları erken terk etmeniz menfatiniz icabı,yoksa tam tersi yapıp sizi şöğüşlemek daha kolay,çaktınmı köfteyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dekareme kullanıcısına yanıt

Müslümanlar ikiye ayrılır,dindar ve kindar olanlar gibi olmuş.

Sen inancında inanmayanlara en aşşağılık hakaretler ediyorsun ayetler ile bunu belgeliyorsun,benim gibi konuya vakıf olan ateistlerde bu yaptığınız insanlık adına çok kötü dediğimizde,kinininizi boşaltıyorsunuz,hakaret ve aşağılama sizde bol ,kitabını öğren gel

• İntihar etmeyi düşünenler mutlaka bu kitabı okusunlar

Sizi böyle söğüşleyenlere ,babanıza yapmadığınız hürmeti yaparsınız, bu yaptığınız insan ahlakına ters bir durum ya sizce,

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt

Göbeksiz tepenin 12 bin yıllık olduğunun somut kanıtı ?

• muaz1984 kullanıcısına yanıt

Kuran'da yazıyor desem sizin için yeterde artar,diye tahmin ediyorum.

Gerçi sen okumazsın,genede paylaşayım dedim

• Tahrim 5 bu ayeti okuyup yorumlayacak müslüman varmı aranızda, dünden beri bıdı ,bıdı edenler anlatsında dinleyelim.

"Benim zamanımı,paramı ,gençliğimi çaldılar" diyorsun.. Belli ki sahte şeyhin müridi olmuşsun, bilmiyormusun ki cahil sofu şeytanın maskarası olur. Sen de uyanıp kendine geldiğinde bunlara kızacağına Yüce yaratana kızıp komple mürted olup çıkmışsın.. Halbuki ehli sünnet alimlerinin kitaplarını okusaydın, o kitaplarda yazılanlarla amel etseydin, kim sevilir kim sevilmez öğrenirdin.. Hakikisi ile sahte din adamlarını çok güzel yazmışlar, sana şablon vermişler, sen alıp o şablonu adama uyguladığında sahte mi değil mi görebiliyorsun..

Kendi hatanın bedelini ateist olarak ödüyorsun.. Yalnız sana söyleyeyim hayatının en büyük hatası bu.

Tahrim 5 oku ve anlat bakayım gerçek şeyhini tanıyalım

Kendi cahilliğin yüzünden bir hata yapmışsın, bunun faturasını kendine kesmek yerine dine kesiyorsun ve bu şekilde bunun acısını çıkartacağını sanıyorsun.. Sen zavallının tekisin.. Ben cahiliik ettim, beni kandırdılar, hakiki olanları tanımak için elimden gelen gayreti göstermedim, doğru yolu anlatan kitapları edineyim de yolumu düzelteyim demek yerine, dinsizliği seçerek insanları uyaracağını sanan zavallının tekisin..

Senin kendine bi faiden yok ki başkasına olasın.. Senin yazıların, konuşmaların birer zehir, hem de öldürücü bir zehir...

Tahrim 5 oku ve anlat diyorum,sağıra yatıyorsun,sen aklını bedava veya parayla verdin ,yoksa dinin ne olduğunu sende biliyorsun,bu konuyu okuyan kendini müslüman diye tanımlayanlar anlatsın

Yoruma bak sanki beni tanıyor ve 40 yıllık ahbabız gibi kesin cevap veriyor.

• Muaz ben seni müslüman sandım,yoksa değilmisin

Anlaşılan bu konularda tecrübelisin, konuyu dağıtıp bambaşka yerlere getirme taktikleri uyguluyorsun.. Olmayacak, bu sefer tutmayacak..

Senin halin, kötü öğretmene denk gelip onun yüzünden sınıfta kalan öğrencinin, öğretmene kızarak okumayı bırakıp serseriliği seçip bu şekilde yaşamasına benziyor . Sana dünyaları versem benim için kolunu 30 saniyebile ateşte tutamazsın amma Sahte şeyh inadına kendini sonsuz ateşe doğru sürüklüyorsun haberin yok; ne yaman çelişki değilmi ama.

• HakGetiren kullanıcısına yanıt
    İntihar etmeyi düşünenler mutlaka bu kitabı okusunlar

İntihar etmeyi düşünenler mutlaka bu kitabı okusunlartdv islam ansiklopedisi
    İNTİHAR - TDV İslâm Ansiklopedisi
    https://islamansiklopedisi.org.tr/intihar

edit;

Konuda o kadar bilgi kirliliği var ki ne Müslümanı ne Ateisti araştırıp yazıyor. Eski zamanlarda bize Hz. Adem'in 1500 yıl yaşadığı söylenirdi, düşünün siz ne kadar zaman önce yaşadığını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halikarnas Şakşakçısı -- 6 Nisan 2022; 20:17:5 >

Topu taca atıyon emi

• Buyrun ilk elden Diyanet'ten.

İntihar etmeyi düşünenler mutlaka bu kitabı okusunlarkurul.diyanet.gov.tr
    İntihar edenin cenaze namazı kılınır mı? : Din İşleri Yüksek Kurulu : Dini Bilgilendirme Platformu
    https://kurul.diyanet.gov.tr/Cevap-Ara/348/intihar-edenin-cenaze-namazi-kilinir-mi-?enc=QisAbR4bAkZg1HImMxXRn5PJ8DgFEAoa2xtNuyterRk%3d

Bu da sizin attığınız sayfa. Az aşağısında yazıyor.

Son olarak Hz.Adem nasıl 1500 yıl önce yaşamış oluyor? Hristiyanlara göre bile Hz.İsa'nın 2000 senesi var?? Siz siz olun her okuyup gördüğünüzü laf olarak taşımayın.

• Ben de Martin Eden kitabını tavsiye ediyorum.

• HakGetiren kullanıcısına yanıt

ben hz adem 1500 yıl önce yaşamış demiyorum okuma sorunu olan arkadaşım, hz adem'in ömrü bile 1500 yıl diyorum. attığın görseller zaten benim ilk yorumumla çelişmiyor;

"yani inançlı biri sağlıklıysa ve bile bile intihar ederse cezası belli, sonsuz cehennem."

• Yapma yav evre 4 kanserse caiz mi oluyor?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.