Şimdi Ara

Intihar cesurların mı yoksa korkakların mı işidir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
3.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çözüm yolu kalmadiginda intihar tek secenek olabiliyor..ki insanin kendi canina kiymasi hic te kolay birsey degildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah'in verdigi cana sen kendi kendine kiyamazsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: PORTOSS.

intihar insanin caresiz kalip kacmasidir benim gozumde acizlikten baska birsey degil.

Aynen, acizlikten başka birşey değildir. Korkaklara göredir.
  • Delilerin.

• korkaklıktır
  • Hayat öyle bir tekme atar ki intihar edenlere aciz diyenler bile bir gün kendini aynı yolda bulabilir. Büyük konuşan arkadaşlar fazla büyük konuşmayın.

• Aptalların işidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korkakların vb. demek çok ağır ama intihar aşamasına gelip yaşama devam etmek cesaret ister. O aşamaya gelince intihar etmek kolaydır, "oraya düşerseniz görürsünüz cesaret ister" falan diyenlere de aldırmayın, orada olmuş bir çok kişiyle konuştum, ben de o noktaya yaklaştım zamanında.
    Herkes pes etseniz anlayışla karşılayacağı zaman direnmek ve devam etmektir asıl güç.
  • Buna cesaret edebilecek kişiler cesurdur.Düşünün ki parmağınız kangren olmuş,muhakkak kesilecek.Kaçınız kendi kesebilir? tabi bunun altında bir neden yoksa aptallıktır.

• Kolay olani secmektir. Yasamak zordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: iAlpin

Cevrenizde duymussunuzdur yasamaktan korktu pes etti intihar etti diye. Halbuki intihar etmek icin cesaret gerek. Hic tereddut etmeden yasamina son verenmidir korkak olan ,yoksa olumden korktugu icin bir omur yasayan mi?

Cehennemi boylama riskini göze alabilecek kadar cesur, hayattaki sorunlarını çözemeyecek kadarda korkaktırlar.

• Korkak olmasaydim,suan yasiyor muydum???

• quote:

Orijinalden alıntı: iAlpin

Cevrenizde duymussunuzdur yasamaktan korktu pes etti intihar etti diye. Halbuki intihar etmek icin cesaret gerek. Hic tereddut etmeden yasamina son verenmidir korkak olan ,yoksa olumden korktugu icin bir omur yasayan mi?

Hoşgeldin Albert Camus..
    Konudışı bunun yeri değil :D
  • Herkes yapamacağına göre cesurluk gerektirir.
  • cesaret işidir, bence zordur ölümü seçmek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntihar cahil cesareti ister. Hayatla mücadele etmekten bıkan, pes eden veya mücadeleye üşenen insanlar için çıkış kapısıdır. Asıl cesaret hayatın sana getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen yaşamayı, mücadele etmeyi seçmektir. İntihar ise bahanelerin arkasına sığınarak kaçmak, pes etmektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: LINKIN PARK

Cesurların işidir. Net.

İntihar etmek isteyen insanların bahaneleri hep aynıdır. Ailemi düşünüyorum falan derler ki, bunlar hep korkudan. Kimse kendine bunu itiraf edemez ama.

Ben de intihar etmeyi istiyorum çok ama korkuyorum. Tek sebebi bu. Korkumu yenebilmeyi çok istiyorum.

Yoo, ablam olmasa tereddüt etmeden bırakırım kendimi dünya pek yaşanılası bir yer değil. Ablam herşeyim onun için hala burdayım bu foruma yazıyorum. Tüm insanlığın yok olması ve imha edilmemiz gerek. Bana kalırsa değil bu, olması gereken bu. İyilik var oldukça kötülük fazlasiyla var olacak. Milyonlarca insan farklı nedenler yüzünden acı çekecek. Yaşadığımız şey hayat değil birçoğumuzun. Para kazanmak ve hayatta kalmak için sabah çıkıp aksam geliyoruz. Dersimize giren her hoca. Çoğu 40-50 hatta 70 yasında olan bile var. Yarin ölücek belki. Kim isteyebilir 50 yasında çalışmayı? Kimse. Fakat para kazanması gerekiyor. Ben öğrenciyim 6 da uyanmak istemiyorum. Neden uyanmam lazim? Okuyup güzel bir meslek edinip para kazanmak için. Bu yola 7 yasında giriyoruz. Şans yuzumuze gülmezse hepimiz hayatımız boyunca köle oluyoruz. Kimisi loto vs. tutturuyor ve isi bırakıyor. Artik kalan yıllarında istediğini yapacak o. Fakat diğerleri..? Dışarda 1 tane aç, evsiz kalmadığı zaman, bencil aptal ve empati kıtı olanlar yok olduğu zaman dünya yaşanılası olacak; ki bu imkânsız. Dediğim gibi iyilik olduğu surece kötülük de var olacak. İste bu nedenle imha edilmeliyiz.

• "İntahar ederseniz siz değil anneniz ölür" diye bir yazı görmüştüm, çok doğru.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cesurlarin isidir korkak bir insan intihar edemez

• "İntihar kaçış değil , reddediştir"

[ Jean Paul Sartre ]

"En iyiler genellikle intihar ederler sadece kaçmak için ve o geride kalanlar
    asla tam olarak anlayamazlar
    neden biri onlardan kaçmak istesin ki"

[ Charles Bukowski ]

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.