Şimdi Ara

Interstellar (2014) | Yıldızlararası (285. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.729
Cevap
48
Favori
185.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu filmi izlemedim, ilk dakika açtım bir kadın kameraya konuşuyor belgesel tarzında. Filmin tamamı bu şekilde mi? Sürekli birileri kameraya karşı veya arka planda bişeyler anlatıp olayları mı gösteriyorlar ?

Eğer bu şekilde ise izlemeyeceğim. Birilerinin kameraya karşı bişeyler anlatması beni inanılmaz soğutuyor filmden bütün konsantrasyonum dağılıyor bu yüzden belgesellerden nefret ediyorum. Christopher Nolan çekmiş olsa dâhi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 742793 kullanıcısına yanıt
    hocam film dediğiniz tarzda bir film değil izlemenizi tavsiye ederim bilim kurgu seviyorsanız filmi kesinlikle seveceksiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 742793 kullanıcısına yanıt
    Öyle bir film değil hocam. Mutlaka izlemelisiniz. Tavsiye ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Akşam yine izledim.

Tanım: % 45 kurgu, %20 bilim, %20 drama, %15 macera

Puanım 9 / 10 (müzikler hariç 8 / 10)

Ufuk açan nadir filmlerdendir, seneye yine izleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Filmi tavsiyeler üzerine bugün izledim ama nedense beni pek sarmadı. Sorun bende de olabilir tabi. En son Gravity izlemiştim bu türde ve daha çok beğenmiştim.

Interstellar hikaye ve kurgusu biraz fazla hayali geldi. Anlaşılması güç ve çelişkili kısımlar da cabası.
    Sinemada izlemiştim 1/10 vermiştim.
  • izlediğim en iyi filmdi. -AŞK ZAMANI VE MEKANI AŞABİLEN ALGILAYABİLDİĞİMİZ TEK ŞEYDİR

• Filmin görselliği çok güzeldi yalnız filmi pek sevmemiştim
  • Tam 5 yıl önce bu tarihe blu-ray diskini almıştım.

Interstellar (2014) | Yıldızlararası

Interstellar (2014) | Yıldızlararası

Şu son 5 yıl nasıl geçti anlayamadım. Zaman aceleyle ilerliyor, bu hiç iyi değil.

• Mr. Cheritto kullanıcısına yanıt
    Tıpkı kapakta yazdığı gibi;
    "Mutlaka izlenmesi gereken bir başyapıt."
  • 3-4 kere izlemişimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

Tıpkı kapakta yazdığı gibi;
    "Mutlaka izlenmesi gereken bir başyapıt."
    Aynen ! : )
  • İyi filmdir.
    Ama denildiği kadar en iyi bilimkurgu filmlerinden biri değildir.
    Baba ile kızın sevgisini anlatır.
    Zaten gerçek bilimkurgu izleyicisi bana hak verir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka gezegenlere falan gitmeleri görsellikler iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carte Blanche

izlediğim en iyi filmdi. -AŞK ZAMANI VE MEKANI AŞABİLEN ALGILAYABİLDİĞİMİZ TEK ŞEYDİR
    Sevgi*
  • Tarihin en iyilerinden Elite bir başyapıt.

• Çok önemli bir sorum var ve düşüncelerinizi merak ediyorum

Arkadaşlar şimdi yer çekimi zamandan bağımsız filme göre. Yani geçmişe gidilmiyor ama geçmişte bir yerin yer çekimi değişebiliyor. Cooper'in karadeliğin içinde olduğu sahne de elleriyle yer çekimi ile oynuyor, o yüzden Murphy'nin odasında tozlar belli bir alana toplanıyor, kitaplar düşüyor.

Buraya kadar her şey tamam, ilk başta mantıklı geliyor ama, yine geçmişteki kendini öldürebilir ki? Yani yer çekimini bir anda artırıp yada azaltıp yine geçmişte ki kendini öldürebilir, buda paradoksa yol açıyor, yani böyle bir şeyin de imkansız olduğunu gösteriyor. Yani,,, yer çekimi zamana bağımlı.

Daha önce yer çekimi zamana bağımsız diyen bir makale görmedim hiç, var mı yok mu bilmiyorum ama belki de öyle bir teori varmışta filme konu olmuş gibi düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasasa671 -- 24 Haziran 2020; 0:27:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sasasa671

Çok önemli bir sorum var ve düşüncelerinizi merak ediyorum

Arkadaşlar şimdi yer çekimi zamandan bağımsız filme göre. Yani geçmişe gidilmiyor ama geçmişte bir yerin yer çekimi değişebiliyor. Cooper'in karadeliğin içinde olduğu sahne de elleriyle yer çekimi ile oynuyor, o yüzden Murphy'nin odasında tozlar belli bir alana toplanıyor, kitaplar düşüyor.

Buraya kadar her şey tamam, ilk başta mantıklı geliyor ama, yine geçmişteki kendini öldürebilir ki? Yani yer çekimini bir anda artırıp yada azaltıp yine geçmişte ki kendini öldürebilir, buda paradoksa yol açıyor, yani böyle bir şeyin de imkansız olduğunu gösteriyor. Yani,,, yer çekimi zamana bağımlı.

Daha önce yer çekimi zamana bağımsız diyen bir makale görmedim hiç, var mı yok mu bilmiyorum ama belki de öyle bir teori varmışta filme konu olmuş gibi düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

yine geçmişteki kendini öldürebilir ki? Yani yer çekimini bir anda artırıp yada azaltıp yine geçmişte ki kendini öldürebilir, buda paradoksa yol açıyor, yani böyle bir şeyin de imkansız olduğunu gösteriyor. Yani,,, yer çekimi zamana bağımlı.
    Bu kısmı hiç anlamadım neden kendini öldürmek istesin ki? Ayrıca yerçekimini arttırıp azalttığı sahne nerede ben hatırlayamadım, Tars'ın yolladığı veriler ile saate mors alfabesi ile göndermişti Cooper

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Bruce Wayne

yine geçmişteki kendini öldürebilir ki? Yani yer çekimini bir anda artırıp yada azaltıp yine geçmişte ki kendini öldürebilir, buda paradoksa yol açıyor, yani böyle bir şeyin de imkansız olduğunu gösteriyor. Yani,,, yer çekimi zamana bağımlı.
    Bu kısmı hiç anlamadım neden kendini öldürmek istesin ki? Ayrıca yerçekimini arttırıp azalttığı sahne nerede ben hatırlayamadım, Tars'ın yolladığı veriler ile saate mors alfabesi ile göndermişti Cooper

Alıntıları Göster
    Hocam içinde paradoks olan bir şey imkansız demektir. O yüzden geçmişe gidemeyiz. Geçmişteki kendimizi öldürürsek paradoksa girmiş oluruz. O yüzden (bence) bu filmde geçmişe direk gidilmiyor. Sadece yer çekimi ile geçmişe müdahalede bulunuyor. O sahnelerde parmakları ve elleri ile yer çekimini gölge düşürerek azaltıyor.

Ama yine kendini (istese) öldürebilir. Ben bunu diyorum. Kendini öldürebilme ihtimali olduğu vakit o sahnenin altında bulunan teori çökmüş oluyor.

• sasasa671 S kullanıcısına yanıt
    Zaten film o paradoks uzerine kurulu. Ghost var deyince ilk cooper inanmiyordu. Halbuki ghost kendisiymis mesela. İlk oraya nasil gitti o da muamma. Aslinda ilk nasil gitti demem yanlis cunku ilk yok. Karadelige girince bir ust boyuta geciyor. Filmin bir bolumunde diyorlar, bir ust boyutta zaman tirmanilip inilen bir vadi olabilir. Butun zaman ic icedir diye. Cooper da zaman icinde geziniyor zaten. Once gitme gitme diyor sonra da anomali yardimiyla koordinatlari veriyor sonra da diger verileri saate giriyor. Diger cooper herseyden habersiz gene gidecek ucacak gene delige dusecek, kal diyecek verileri verecek sonraki cooper gene ayni seyleri yapacak. Hersey paradox uzerine kurulu zaten. Bize yardim ediyorlar dedigi zaten hep kendisiydi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bender B. Rodriquez

Zaten film o paradoks uzerine kurulu. Ghost var deyince ilk cooper inanmiyordu. Halbuki ghost kendisiymis mesela. İlk oraya nasil gitti o da muamma. Aslinda ilk nasil gitti demem yanlis cunku ilk yok. Karadelige girince bir ust boyuta geciyor. Filmin bir bolumunde diyorlar, bir ust boyutta zaman tirmanilip inilen bir vadi olabilir. Butun zaman ic icedir diye. Cooper da zaman icinde geziniyor zaten. Once gitme gitme diyor sonra da anomali yardimiyla koordinatlari veriyor sonra da diger verileri saate giriyor. Diger cooper herseyden habersiz gene gidecek ucacak gene delige dusecek, kal diyecek verileri verecek sonraki cooper gene ayni seyleri yapacak. Hersey paradox uzerine kurulu zaten. Bize yardim ediyorlar dedigi zaten hep kendisiydi
    Aslında evet geçmiş zaman ile bir etkileşim olduğu zaman paradoks oluyor. Yani gerçek dünya ile bir geçerliliği olmamış oluyor. Bu paradoksu gidermek için paralel evren teorisi üretilmiş ama ona ben inanmıyorum. Bu filmden daha bilimsel olan bir film çıkacak ise oda geçmişi görme ile alakalı olur. Yani dünyadan 1 ışık yılı uzaklığa devasa ayna koyup, o aynadan kendine bakarsan, 2 sene öncesini görürsün ya, bununla alakalı bir film çıksa %100 bilimsel olur. aslında güzel konu olurdu.

Biraz konudan saptım ama ben şunu kast etmiştim. Eğer günümüzde filmde ki gibi "yer çekimi boyutlar arasında bir geçiştir" gibi bir teori varsa, yoktur yani hatalıdır. Bunu demek istemiştim. Çünkü bilimsel denilen filmde bu teori kullanılıyor.

• 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.