Şimdi Ara

Interstellar (2014) | Yıldızlararası (277. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.729
Cevap
48
Favori
185.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bre bre 4k filmler varmışşş 4k derken piyasada satılan orijinal 4k filmlerin 50% sinden fazlası fake 4k yani 2k veya 3k dan upscale ediyorlar

4k şu an için bana göre tamamen gereksizdir çünkü ev ortamında aşırı hd izlemeye can atan son kişiyim Yakın gelecekte belki olur da aradan en az 3-4 yıl daha geçmeli ; )

Lafin kısası 1080p şimdilik yetip artıyor hatta sd filmleride ara bir izliyorum ve gayet mutluyum bunda abartılacak bir şey yok ; )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen öyle.

Zaten aynı filmlerin 1080p olanıyla 2160p arasında karşılaştırma yaptığımda arada farkın olmadığını görüyorum. Hatta bazı 4k olanların dijital transferden kaynaklı daha kötü bariz bir şekilde

Bu küçücük telefonlara 2K ekran koymak gibi birşey gereksiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Intruder kullanıcısına yanıt
    Şu anda 720p telefonumdan 1080p nature demo videolar izliyorum o devasa 4k ekranlardan hiç bir farkı yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 17 Ocak 2018; 11:43:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Aynen öyle.

Zaten aynı filmlerin 1080p olanıyla 2160p arasında karşılaştırma yaptığımda arada farkın olmadığını görüyorum. Hatta bazı 4k olanların dijital transferden kaynaklı daha kötü bariz bir şekilde

> 1080p olanıyla 2160p arasında karşılaştırma yaptığımda arada farkın olmadığını görüyorum <

Hele animasyon filmlerde bu farklar çok daha düsük seviyedeler (animasyon gerçek 4k olsa bile) ; )

• Arkadaşlar sizden bir yardım istiyorum. Pek kullanmayı bilmediğim icin siteyi cevap yazdım.

Rusian LOlita 2007 diye bir film var. Russkaya Lolita diye de geçiyor. Konusu:bi bahcivan. Ev sahibi kadın ve kızını içeren erotik bi film. Bu filmdeki oynayan genç kız bakımından çocuk por*nosuna girer mi izleyen açısından Rahatlamak istiyorum tatmin edici cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    65 gb a hevc demem ben 6 7 gb lik UTR leri gördükten sonra

• Bu arada 4k ile 1080p arasında fark yok diyenler 4k tv de denediniz mi hiç?

• Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    Evet 65 inç tvde denedim.

Görüntü çözünürlüğü yüksek ancak kameraya uzak bölgelerdeki ayrıntılarda fark göremedim.
    Görüntü renkler kontrast farkına bakarsam 4k Remux (ripsiz kopya) videoya göre 1080p Remux (ripsiz kopya) video daha keskin daha net transfer kaynaklı olabilir.

Zaten çoğu 2K dijital remaster
    Bir numarası yok.
    Çoğu sinema 2K projeksiyon kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 17 Ocak 2018; 14:55:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ben dediğinizi indirmedim dolayısıyla onda durum nedir bilmiyorum ama genel olarak bahsetme gerekirse Tv hernekadar upscale yapsa da 1080p bir görüntü özellikle tv ye yaklaştıkça kendisini çok belli eder. En belirgin fark bu. Piksellesiyor görüntü. 4k da ise yakından da bakilsa böyle bir durum yok.

Normal bakımda ise arada devasa fark yok ama aynı içeriği hem 1080 hemde 4k olarak oynattiginiz zaman detay farkları belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 17 Ocak 2018; 19:34:23 >
    interstellar'dan bahsediyorsan nereye 2K remaster? daha önce yazdık buraya video'yla birlikte (interstellar imax 70mm sinema sahibiyle) görüntü en az 12K, daha yüksek olarak scanlanabilir ama en üst seviye alet bile yetersiz kalıyor. en az scanladıkları resim boyutu bile 8K.

yani interstellar 4K versiyonu, çok kaba 8K'dan downscale yemiş hali diyebiliriz.

edit: elinizdeki 4K kopya saf/untouched mı? kullandığınız TV, diğer aletler ve bağlantılar, ayarları nedir?

edit2: alın size adam gibi bir review:http://www.blu-ray.com/movies/Interstellar-4K-Blu-ray/187908/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 17 Ocak 2018; 19:11:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

interstellar'dan bahsediyorsan nereye 2K remaster? daha önce yazdık buraya video'yla birlikte (interstellar imax 70mm sinema sahibiyle) görüntü en az 12K, daha yüksek olarak scanlanabilir ama en üst seviye alet bile yetersiz kalıyor. en az scanladıkları resim boyutu bile 8K.

yani interstellar 4K versiyonu, çok kaba 8K'dan downscale yemiş hali diyebiliriz.

edit: elinizdeki 4K kopya saf/untouched mı? kullandığınız TV, diğer aletler ve bağlantılar, ayarları nedir?

edit2: alın size adam gibi bir review:http://www.blu-ray.com/movies/Interstellar-4K-Blu-ray/187908/

4K'nın o kadar gerekli olmadığından bahsediyorduk. Tabi bu film için değil genel olarak 2K master ile geliiyor filmler.
    Sinemalara gelen kopyalar (IMAX hariç) 2K MXF formatı ile geliyor.
    Yani genel olarak baktığımızda sinemada bile 2K yeterli oluyorsa 4K'nın ev içinde çokta gerekli olmadığı görülyor.

RED Kameralar Dijital 6.5K çekiyor şimdilerde
    IMAX'e yaklaşamaz tabi ama çok büyük perde lazım.

Bluray.com'un review'ine baktığımda screen alınan framelere baktım.
    Aynı elimdeki dosya fark yok.
    Untouched dosya REMUX H265/HEVC EAC3TO ile MUX etmişler

Gelelim 1080p ile farkına baktığımda 1080p'nin görüntüsü renkler daha iyi geldi nedense.
    Pratikte ben çok bir fark göremedim.

DVDRip DivX-XviD'lerdebn bugünlere HD ilk çıktığında gözlerimiz bayram etmişti aynı şeyi 1080p'den 4K'ya geçerken yaşadığımızı söyleyemeyiz.

O kadar gerekli değil bence.
    Yinede indiriyorum boyuta rağmen hastalık galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 17 Ocak 2018; 21:42:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

Düzelteyim analog 70mm IMAX 16k çözünürlüğe tekabul ediyor

Analog film hakkında yazdığım mesajlara bakabilirsin faydalı bilgiler içeriyor : )

https://forum.donanimhaber.com/analog-film--126253118#126253118

Bu da analog 70mm filmler için orijinal negatif tarayıcısı maksimum 8k. Dünyada bundan sadece bir kaç adet vardır bildigim kadarıyla hepsi aMaRiKaDa

[simage]
     Interstellar (2014) | Yıldızlararası
    [/simage]

• bi daha böyle bi film gelmez be. hayatımdaki en büyük pişmanlıkardan biri şu filmi sinemada özellikle imaxta izlememek erteleye erteleye vizyondan kalkmıştı

• Tekrar izleme fırsatı yakaladım, cidden çok güzel. Hala izlemeyen varsa zaman kaybetmesin.

• quote:

Aynen öyle.

Doğru aslında şöyle bir olay var: 4K UHD BD dıscler, 10 Bıt ve HDR ile öne çıkıyor eğer panel tv gerçek 10 bıtse 1 milyar renk sunabiliyor BT2020 Chroma Subsampling 4.2.0 ile işleniyor ama standart 1080p bluraylerde 4.2.0 gerçi 4K@60'da RGB'de 4.4.4 vs 4.2.0 verebiliyor...

Çözünürlükten daha önemli HDR ve 10bıt olayı..ama HDR'de bölgesel aydınlatma ve karartma ettiği için aşırı parlaklık nit değeri koyuyor üstte + hdr10 standart çkıyor 4KBD'ler ama HDR'de mesela gökyüzü mavi olması gerekirken beyaz olması çıldırtıyor beni he tmm karanlık bölgeler karanlık aydınlıklar daha aydınlık hoş ama SDR (Standar dinamkin renk) ve HDR (Yüksek dinamik aralık) arasında öyle çok bir fark yok

• quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

quote:

Aynen öyle.

Doğru aslında şöyle bir olay var: 4K UHD BD dıscler, 10 Bıt ve HDR ile öne çıkıyor eğer panel tv gerçek 10 bıtse 1 milyar renk sunabiliyor BT2020 Chroma Subsampling 4.2.0 ile işleniyor ama standart 1080p bluraylerde 4.2.0 gerçi 4K@60'da RGB'de 4.4.4 vs 4.2.0 verebiliyor...

Çözünürlükten daha önemli HDR ve 10bıt olayı..ama HDR'de bölgesel aydınlatma ve karartma ettiği için aşırı parlaklık nit değeri koyuyor üstte + hdr10 standart çkıyor 4KBD'ler ama HDR'de mesela gökyüzü mavi olması gerekirken beyaz olması çıldırtıyor beni he tmm karanlık bölgeler karanlık aydınlıklar daha aydınlık hoş ama SDR (Standar dinamkin renk) ve HDR (Yüksek dinamik aralık) arasında öyle çok bir fark yok

"STANDART 1080p" The Amazing Spider Man 2 Mastered in 4k blu ray

Interstellar (2014) | Yıldızlararası

Normal blu ray filmlerde renkler 8 bit (16 milyon renk) olurken mastered in 4k filmlerinde renk kalitesi çok daha yüksektir 10 bit (1 milyar renk)

Filmin çözünürlügü 1080p olup görüntü dokusu cok daha iyidir. Ama bu kaliteyi anlamak için 10 bit destekleyen ekran lazım bendeki tv 8 bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 7 Şubat 2018; 1:58:01 >

• Celal Şengör az önce Habertürk'te film için "Saçma sapan bir filmdi, tamamen zırvaydı." dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokratik Adam

Celal Şengör az önce Habertürk'te film için "Saçma sapan bir filmdi, tamamen zırvaydı." dedi.

Sıktı bu da ha

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxnx

Arkadaşlar sizden bir yardım istiyorum. Pek kullanmayı bilmediğim icin siteyi cevap yazdım.

Rusian LOlita 2007 diye bir film var. Russkaya Lolita diye de geçiyor. Konusu:bi bahcivan. Ev sahibi kadın ve kızını içeren erotik bi film. Bu filmdeki oynayan genç kız bakımından çocuk por*nosuna girer mi izleyen açısından Rahatlamak istiyorum tatmin edici cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler

Çocuk zornosu kardeşim o.

• quote:

Orijinalden alıntı: faaty

quote:

Orijinalden alıntı: Detective W.

quote:

Orijinalden alıntı: faaty

quote:

Orijinalden alıntı: mcebi001

Abartıldı, kötüydü gibi yorum yapanlar süpermen gibi full aksiyon filmi bekliyorlardı bence.. her diyaloğu bulmaca parçası olan ve sonunda herşeyi açıklayan bu film efsanedir bence ..

alakası yok. aksiyon olup olmaması umurumda değil.

illa uzay ile alakalı olacaksa sphere, contact bundan çok daha iyi.

nolanın en zayıf filmi. inception, prestige, memento yanında bu film hakikaten zayıf kalıyor.

sonunda bütün bulmacaların açıklandığı bir film de değil bence. bulmacalı film izlemediyseniz mulholland dr. veya lost highway izleyin

Kardeş belli ki fizik bilmeyen sözel bir beyinsin. Ama bunun için zayıf falan demeye hakkın yok. Ben kavrayamadım herkese hitap etmiyordu de. Interstellar Nolan'ın en sağlam filmidir.

Muhendisim arkadaşım. Nedir bu önyargı. Sıyırmissiniz resmen. Duzgun tartisamiyormusunuz? Yazdigim seylere cevap vermiyorsunuz yok superman bekliyor, yok sozelci. Kendiniz çalıp kendiniz oynayın bence muthis film gelmedi böylesi

hey gidi günler. 3 sene önce interstellar'ın ne kadar hayal kırıklığı bir film oldugunu yazmıştım ve linç edilmiştim. bilim kurgu hayranı bir mühendis olarak sözel beyincilik (ne demekse) ile suçlanmıştım. bugün celal şengör bu film için "zırva" tabirini kullandı. tarihe not düşülsün diye buraya yazıyorum :)

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.