Şimdi Ara

İnternetten korsan film yayanların interneti 6 ay yavaşlatılacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
3
Favori
8.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yasa kırık, örnek olarak ben buradan Donanımhaber tanıtım reklamını torrent olarak paylaştım diyelim, hepiniz indirdiniz ve içinden Hababam Sınıfı Filmi çıktı diyelim, uyarı alcaksınız hepiniz. Bu şekilde 2 defa daha yanlış linklere kandığınızda internetiniz 6 ay yavaşlatılacak.
    Değil Torrent nerdeyse her linkte başımıza sıkça gelen şeyler bunlar, torrent'ı ilk yayınlayanla içinde ne olduğunu anlamaya çalışan aynı kefeye girecek, benim anladığım bu. Youtube'a başka isimle misal "bu gün şurdaydım" ismiyle izinsiz film yüklediler mesela, firma farkedene kadar sende tıkladın film o anda senin kotadan geçti, yandın bu durumda. Misal ACDSee Free resim açma yazılımını indireceksin, tıkladın linkten bilmediğin bir film inmeye başladı, sen iptal etsende yaktı o seni. Bir çok virüs bu mantıkla çalışır ve artık hepsini Türk Milletine internet yavaşlatma cezası olarak kullanabilme insiyatifleri var, isterlerse ceza alacağız, istemelerine bağlı.
    Yorumuma gelince, birileri devleti fena oyuna getirmişe benziyor, sen zaten bu kadar geniş kapsamlı link ve ip takibi yapabiliyorsan yayıncıyı yakalaman ve yayını ,linki kesmen çocuk oyuncağı demektir, bunlara davalar açılarak bıçak gibi kesersin işi, vatandaşın peşinden koşmaksa işi sulandırmaktan başka bir şey değil, tamamen insiyatif ve yoruma dayalı bir şekilde adı yavaşlatma da olsa ceza vermeye kalkıyorsun. Dahası korsan dediğin şey inerken indiren bunun korsan barkotunu görmüşte mi indirmiş??? Defalarca yazdık bu cümleyi ve tabiri. "KORSAN BARKODU" , yine yazayım, KORSAN BARKODU, demekki bu yazıları yazıyoruz ama okuması gerekenler okumuyorlar, yurtdışından birileri kendi ülkelerinde yapamadıkları deneyleri bizim vatandaşın üstünde yaptırabiliyor.
    AMMAN DİKKAT KİMSE İNTERNETİNİZE OTURMASIN, LİNKLERE TIKLAMAYIN, ARAŞTIRMAYIN, YENİ SİTELERE GİRMEYİN, MAİLLERİ AÇMAYIN, YAZIŞMALARDA OTO LİNK ATABİLİRLER YAZIŞMAYIN, İNDİRME YAPMAYIN, BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VARSA MODEMİ KAPATIN. HATTA HER SİTE HER AN OTO KORSAN ÇALIŞTIRABİLECEĞİNDEN HİÇ BİR SİTEYE GİRMEMELİSİNİZ.

• interwap kullanıcısına yanıt
    herkes izlenmez aşırı veri tuketimi olanları takip ederler
  • Halkı duduklemek den başka bir iş yapmıyorlar, yeter ki halk mutsuz olsun, bu arada herşeyin de bir çözümü vardır problem yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KORSANI MADEM SEN BİLİYORSUN HEM DE TESPİT EDİYORSUN, İNMESİN O, NEDEN BAĞLANTISI AÇIK, SEN BİLİRKEN VE GÖZ YUMUYORSUN, SUÇLU KULLANICI OLUYOR.
    KORSANIN İNMEDİĞİ ABONELİK AÇIN İLK ABONESİ BENİM, SİZİN DENETİMİNİZİ BEN NİYE YAPIYORUM??? İSTEDİĞİN HERKESE ŞU SAATTE KOTANIZDAN KORSAN İÇERİK GEÇMİŞ DEYİP CEZA KESEBİLECEKSİN ÖYLE Mİ? BEN DE DİYORUMKİ GEÇİRMESEYDİN !!
    ART NİYET GÖRÜYORUM.
  • Bu recep olduğu sürece bu ülkede rahat yok aga
    Isleri gucleri ozgurlugu oyle yada boyle engellemek.
    Bir tane herifin kahrini milyonlar cekiyor .......ni .......yim boyle ulkenin

• Zaten yavaş.
  • Buradan çıkan mana fırından ekmek alıp birisine verseniz.
    Fırıncı sizi dava edebilir..
    Çünkü fırıncının para kazanmasını engellediniz...
    Parasını vermiş ürün sizin olsa bile..
    Paylaşım suç....
    Bir CD dvd film oyun alıp kullandın sonra bunu başka birisine hediye ettin gerçek anlamda..
    BU SUÇ MU...
    --------------------
    Bunun için 50/100mbit hız vermeye gerek yok ki...
    100 mbit hiz kime yarar firmalara şirketlere.telekonferansçılara
    Falanca ürünü tanıtıp çekenlere uploaderlere..
    ----------------------------
    Halkın alım gücüm yok ise sen telekonferas yapsan ürün tanıtsan ne olur ki..
    ---------------------------------
    Mesela Bir ve bir kaç kişi organize bir şekilde Belgeselin ismini değiştirdi diyelim..
    ADINI da LORD OF THE RİNG 5 yaptı..
    Ve bunu seedleyip kitlelere yayılmasını sağladı...
    Amaç bile bile Telekomun kişilerin hızını düsürmesi sağlamak..
    VE Olayı mahkemeye taşımak...
    Mahkeme eldeki deliller ile yasadışı bir eylem olmadığı kanaatine vardı.
    Telekom bu olay karşısında tazminat öder mi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHCEK93 -- 12 Mayıs 2017; 0:28:6 >

• Ulan bırakın su ülkede 3 kurusa yasamaya vatandaşın yakasını yeterlan etimizi iligimizi kuruttunuz maaştan ekmekten sudan havadan herşeyden fais vergi alıyonuZ.

Vatandaşın bi zevki var her şeyi yasaklayın . Açık hapisane oldu ülke. İki siteden biri yasaklı . Sanalıysam açık site bulabiliyorum. Wikipedia dan ne istediniz . Sakıncalı yerlerine girişi yasaklayın . Komple kütüphaneyi neden kapatiyonuz

• TV zaplarken korsan içeriğe denk gelirseniz 6 ay TV'niz yavaşlatılacak, arabayla giderken çukurdan geçerseniz 6 ay arabanız yavaşlatılacak, çok mantıklı. Bu malzemeden güzel akım olur.
  • Bence korsan indirenlerin parasını orijinal alanlardan alsınlar. Aynı kaçak elektriğin parasını bizden aldıkları gibi.

• Bu düzenlemedeki gizli niyet, abonelikleri zamlandırmak. Yani dar gelirlinin cebinden kalan ne varsa onu da alıp, şirket sahiplerine peşkeş çekecekler.

Emeğe saygıları olduğunu sanmıyorum, olsaydı, milyonlarca kişiyi açlık sınırı altına mahkum etmezlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Yav hee hee!

yıllardır var bu muhabbet

Aynen öyle. Bir ara MP3 haberleri de bol bol yapılırdı. İndiren yine indiriyor.

Bir de verilen hizmetler zaten kötü, zaten yavaş. Bundan yavaşı durmak olur herhalde.

Korsanı durdurmaz. Dediklerini gerçekten yapabilirlerse ve bu bağlantı yavaşlatma gerçekten illallah ettirirse İSS'ları abone kaybeder ve/veya aboneler düşük ve kotalı tarifelere geçerek İSS'larına daha az para kazandırırlar. Şahsen ben öyle yaparım. Taahhütüm de yok. Ya kapattırım ya da daha düşük tarifeye geçerim. Kendi ayaklarına sıkarlar çok da fifi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 12 Mayıs 2017; 1:37:12 >

• Kendi adıma farklı oturumlarda defalarca yetkilileri uyardım, dedim servis sağlayıcılarla net dağıtıcılarla kumar oynamayın diye. Bir kere de şunların masasından ütülmeden kalkın, kabak tadı verdi.
  • Diyelim ki indiren ceza alacak ben torrentten bir dosya çekiyorum. Diyelim ki buda GOT 'un yeni bölümü hangi yasaya hangi telif hakkına dayanarak ve nereden bularak beni yakalayacak! Beni tespit etmesi için kendisininde bu sistemde olması gerekir. Eee o zaman şimdi şunlar söz konusu;

1) P2P bir dosya var adam bunu yakalamak için kendisi indiren veya kaynak olmak zorunda ki çekenleri görsün. Eee her zaman her eş veya kaynağa bağlanmıyorsun ki. Hangisine denk gelirse onu mu yakalacak saçma?

2 ) Sadece dağıtan demiş. İyi bizde torrent veya benzeri p2p de kapatırız gönderimi download eder çıkarım. Ne anladık bu işten :D. Sanki bana böyle yaparak kaynak mı azaltacaklar. Adam alır yurtdışından bir vds veya seedbox atar oraya dosyayı yapar torrenti yine yayınlar ( yerli yapımlar için diyorum )

Bu sistemler sökmezzzzzz. Yakalayamazsın. Ayrıca diyelim yakaladı imkansız ama yakaladı 2 kere uyardı 3 te kapatacak. Abone kalmaz abone kardeşim. İyi onu kapatsın bende gider eşimin dostumun adına bağlatırım yeni bir abonelik olur biter.

İnternet artık kontrolden çıkmıştır. Kimse onu kontrol altına alamaz....

• herkes demıskı x dızı bu kanalda bu kanalda

dıyelım kı x kısı 1.kanalda olsun
    bu ulkede ısler oyle kalmıyor

gecen senelere bakarsanız ornek F1

Dsmart aldık dıgıturke gectı
    dıgıturk aldık dsmart a gectı

sımdı ortak yayın var

x dızı ıcın 1.uydu alıcısı
    y dızısı ıcın 2.uydu
    z dızısı ıcın 3. uydu alıcısı alacaz

yok daha neler

ayrıca eskı fılmler neolacak
    atıyorum kı x kısı eskı fılmlerı seyredıyor 1980 oncesı
    nereden bulacak bu adam

sen once ınsanlara alım gucu sagla
    zaten korsan ındırmez

baska forumda sordum sen nıye torrentten ındırıyorsun
    abı sınemaya gıtsem 4 kısıyız dedı
    100tl den asagıya cıkamayız dedı bır sınema ıle
    ben 2000-2250tl alan adamım ay sonunu nasıl cıkartacagımı dusunuyorum alım gucum yok ben ne yapayım dıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

Bence korsan indirenlerin parasını orijinal alanlardan alsınlar. Aynı kaçak elektriğin parasını bizden aldıkları gibi.

hahahha ıyımıs
  • Avrupa'da bir çok ülkede korsan içerik yasak fakat Torrent ile bunu aşılması gayet basit mutlaka sistem aşılır.

Anlamadığım nokta Korsan içerik bulundurma ve dağıtılması suçtur.İSS'ye abone olurken korsan içerik indirirsen hızın şu kadar olur diye bir belge imzalamadım bu yasal olarak saçmalıktır.

Korsan içerik izlemek hangi ülkede suç bunu öne sürsünler ben bir kelime dahi etmeyeceğim.

Türkiyemizin sorunu KAÇAK ELEKTRİKTİR bunun önüne geçsinler Kültür ve Turizm bakanlığının işi gücü bitmiş nelerle uğraşıyor resmen yazık başka bir söz etmiyorum.

Türkiye çok ilerde Avrupa bizi kıskanıyor ama icraat'a gelince hep engelleme hep sorun nedense AKK'den sonra bu yasaklama geldi daha önce neredeydiniz anlamıyorum.
  • UNUTMADAN SOYLEYEYIM ONEMLI UYARI

bır kurumun bır kısıyı takıp edebılmesı ıcın mahkeme kararı gerekmektedır
    Mahkeme kararı olmadan hıcbır seyı takıp edemezler
  • Korsanı dağıtandan istediklerini alamamışlar, kendi dağıttıkları internetin müşterilerinden öyle yada böyle kimlerin kotasına bulaştıysa onlardan hırs çıkarıyorlar.

Benzer örnekle dışarda ezik gezip evde karısını döven adam gibi yada kardeşi dayak yiyince façası dövenlere yetmeyip, kardeşini neden dayak yedin diyerek döven abi gibi.

Durum buysa BTK'yı kaldırsınlar, ordakilere maaş vermenin anlamı yok, onların yasakladıkları sitelere biz kendimiz girmeyiz zaten, girersek yavaşlatsınlar neti.
  • turn table kullanıcısına yanıt
    Neden internet hızını yavaşlatıyor ücretsiz iptal etsinler.

Taahhütlerden kurtuluruz ve Tabikide İSS'lerin işine gelmez.

AKK'den sonrası olması gerçekten şaşırtıcı Kaçak elektrik için adam dava açıyor ve kazanıyor sonrada yasa geçiriyorlar.

İlk fırsatım olsa koşarak uzaklaşırım şu ülkeden ve saçmalıklarından
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.