Şimdi Ara

İnternetten Kitap Almanın Sakıncaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • internetten kitap almanın pek çok avantajı bulunmasına rağmen bazı sakıncaları da var aslında. Bunlardan en önemlisi kitapların kontrol edilmeden gönderiliyor olması.

Geçen aldığım bir kitabın kapağı hasarlı geldi. Kitabı bir yere vurmuşlar belli. Gönderici bu şekilde yollamış. Bir kere aldığım bir kitabın sayfaları birbirine yapışık geldi. Başka bir kitabım sanki birisi eline makina yağı bulaşmış, öyle tutmuş kitabı paketlemiş. Cildinin üzerinde el ve parmak izleri vardı hep. Yazarının telefon numarasını bulup whatsapp’dan iletişime geçtim, koca profesör utandı. Başka bir siteden aldığım kitabın sayfaları sap sarı geldi. Sanki yıllardı raflarında bekliyormuş gibi. Kitabı görüp de almadığımız için internetten kitap almanın tek kötü yanı bu. Sizin bildiğiniz kötü yanları var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum nasıl bir şans var sen de?

Ders kitaplarım, sınav hazırlık kitaplarım, okuma kitaplarım hep internetten alınma. Nereden baksan elime 180 tane internetten alınma kitap geçmiştir. Bir tanesi bile sorunlu değildi.

• hasarlı kitaplar için aldığınız yerle iletişime geçip değişim talep edin. değişim yapmayan, sıkıntı çıkaran yerden alışveriş yapmayın. vasatın üstündeki her site ücretsiz değişim yapıyor

• herşey sizi bulmuş resmen onlarca kitap almışımdır internetten, hiçbir sorun yaşamadım. en fazla geç yolluyorlar
  • Kitapçıdan alırken bile böyle durumlarla karşılaşabiliyorum.
  • Hocam gerçekten ne şans varmış sizde

Hep internetten yaparım kitap alışverişimi, malum fiziksel satış kanallarına göre ciddi fiyat avantajı oluyor. Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.
  • Defalarca kitap aldım internetten, hiç bir sıkıntı yaşamadım
  • Hocam baya talihsizsiniz :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunun şanşla mansla alakası yok.

Basım hatalı, hasarlı veya bir şekilde kusurlu olan dolayısı ile kitapevlerinin raflarına o şekilde koyamayacakları ve o şekilde sıfır diye satılmaması gereken kitaplar, satıştan kaldırılması veya defolu olarak daha ucuza satılması gerekirken direk internet satış kontenjanına ekleniyor. En son vitrinde teşhir edilen kitaplardan birini gönderdiler. Vitrin sol taraftan güneş aldığı için kitabın cildinin sadece yarısının rengi solmuş ve sararmış olarak geldi. Bunu paketleyen adamlar bunu görmüyor mu? Görüyorlar... "Alan kişi belki enayinin tekidir, geri göndermekle uğraşamam falan der, defolu kitabı kitleriz." diyerek paketliyorlar.

Kusura bakmasınlar ben o kadar enayi değilim. En ufak bi problemde direk göeri gönderiyorum. Ben orası burası hasarlı, sararmış, kirlenmiş kitap alacak olsam yarı fiyatına ikinci el alırım diye sıfır alıyım? Zaten sitelerde yaptıklarının farkında olduğu için hiçbiri iade veya değişim konusunda sıkıntı çıkarmıyor.

• Leingrad kullanıcısına yanıt
    Hocam merak ediyorum, hangi siteden alışveriş 🛒 yapıyorsunuz?

• aysberg34 kullanıcısına yanıt
    Nerde daha ucuzsa ordan alıyorum. d&r, idefix, kitapyurdu, babil, kidega, okuoku, bkm, amazon, ilknokta, odakitap vs. vs. vs.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetden kampanya dışı kitap almıyorum.Bahsettiğiniz sorunlarla nerdeyse hiç karşılaşmadım.Sadece güvenilir sitelere bakmaya çalışın;kitapyurdu,kidega vs.
  • Hepsi tamamda, yazarın suçu ne.
    Kolaya kaçmışsınız

• Kitapyurdu denen lanet olası bir siteden 3 kitap aldım üçü de yazım, noktalama ve imla hatalarının sık sık olduğu kitaplardı. Hatta bundan önceki başka bir kitap için olumsuz yorum bildirdim yorumu yayınlamadılar.

Yorum olayından önceki aldığım kitaplarda böyle bir durum yoktu.

Neyse Nadirkitap'tan alışveriş yaptım. Aldığım kitaplar sağlam ve temizdi.
  • İdefix denen ... sitenin 1 aydır siparişimi yollamaması
  • Hocam internet üzerinden belki 100 tane kitap almışımdır. Allah'a şükür hiç birinde sorun yaşamadım :)

• Hocam sizinki biraz talihsizlik olmus sanki, internette goz ardi edilemeyecek kadar iyi kampanyalar olabiliyor. Malum kitap fiyatlari zirvede su siralar.
  • Neredeyse tüm kitaplarımı internetten alırım. Birkaç kere geç gönderilme sorunu yaşadım. Bir seferde kitabın ön yüzünde şu fiyat yazan büyük etiketlerden varmıştı onu sökmüşler izi belli oluyordu. Onun dışında bir problemim olmadı.
  • ermanas22 kullanıcısına yanıt
    aynen bende buna takıldım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.