Şimdi Ara

İnternetten havale ile alışveriş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • baylar bayanlar ben internetten daha önce havale ile alışveriş yapmamış biri olarak birkaç sorum olacak sizlere :

1- ödeme onayını nasıl yapacağız. (bazı sitelerde sipariş kodunu açıklamaya yazın vs. diyor ancak atm'den yatırmak istersem öyle bir şey yapabiliyor muyum ki)

2-mesela almak istediğim ürün 3.000 tl atm den yatırırken atm komisyon alıyor mu? alıyorsa parayı yatırırken direk 3.000 tl mi yoksa komisyon ücretini de koyarak mı yatırmam gerek?

3-atm'den yatırırken belli bir sınır var mı ?

kredi kartım olmadığı ve yüksek meblağlı alışveriş yapacağım için en mantıklısı şuan havale gibi duruyor ancak sizlerin de önerisi varsa dinlemeye hazırım.(anlatacaklarınızı hepsiburada.com'u baz alarak anlatabilirsiniz.)

• alışverişi kartla yapmanı öneririm . kredi kartı yoksa hesap kartı ile de alışveriş yapabilirsin.
  • 1-Sipariş kodunu kullandığın internet bankacılığında ki "Açıklama" kısmına yazman gerek.Parayı gönderince zaten siparişin onaylanır.
    Sipariş kodunu ATMden giremezsin.İnternet bankacılığı ya da Bankanın veznesine giderek yapman lazım.(Görevliye açıklama kısmına şu sipariş kodunu girin demeniz lazım)

2-ATMden para yatırmak ile uğraşma.Parayı yutabilir riski var.En temizi internet bankacılığı ile havale.Komisyon olayını bilmiyorum hangi bankanın ATMsine yatıracaksın?Komisyon alabilir.

Kaç lira komisyon alıyorsa üstüne ek komisyon ücretini de koyarak para yatırman lazım.

Alt linkte bankaların hizmet ücretleri tablosu var.Sol taraftan bankayı seçip bakabilirsin.

http://ebulten.bddk.org.tr/tuketiciverileri/Default.aspx

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.