Şimdi Ara

İnternetten gitar çalmayı öğrenmek ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
22.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu tip konular elbet açılmıştır biliyorum fakat arayıp doğru düzgün birşey bulamadım.
    Evde kendi kendime nasıl gitar öğrenebilirim acaba ?
    Youtube üzerinden biri ders veriyor denmişti şu an adını unuttum fakat baktığımda videolar çok düzensizdi bir playlist oluşturup dersleri ona atayım falan demmiş karman şurman birşey. Eğitim cd leri indirebilirsin dedi arkadaş ama eğitim cd sinin bir ismi vardır heralde ? nerden bulurum ben bu eğitim cd lerini internette ?
    Bunun dışında internetten kendi kendime elektro gitar çalmayı öğrenebileceğim yollar nelerdir bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Not : İngilizce kaynaklardan yararlanamam çünkü ingilizce bilmiyorum. Anca program falan olursa çözebilirim ama video olarak ingilizce olursa yararlanmam mümkün değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6e -- 25 Haziran 2010; 4:24:07 >

• Bir arkadaşım internet üzerinde eğitim DVD'si bulmuştu. Ondan çalışıyordu. Yalnız hayatımız internet oldu yahu. Neden bir kursa gitmiyorsun internet yerine? Böylelikle biraz uzaklaşırsın bu zıkkımdan. Ayrıca yeni insanlarla da tanışmış olursun. Şahsen şiddetle kursa gitmeni tavsiye ediyorum.
  • YouTube -> Selim Işık

Emin ol ihtiyacın olan neredeyse herşeyi burdan öğrenebilirsin. 100 tane videosu var ve hepsi sırasına göre numaralandırılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Bir arkadaşım internet üzerinde eğitim DVD'si bulmuştu. Ondan çalışıyordu. Yalnız hayatımız internet oldu yahu. Neden bir kursa gitmiyorsun internet yerine? Böylelikle biraz uzaklaşırsın bu zıkkımdan. Ayrıca yeni insanlarla da tanışmış olursun. Şahsen şiddetle kursa gitmeni tavsiye ediyorum.

Kursa gitmek istemiyorum evde rahat rahat çalışıp öğrenmek istiyorum. Günlük 3-4 saatimi ayırabilirim 2 senedir falan büyük bir merağım var gitara ama bir türlü alamadım. Yakında almayı planlıyorum ama almadan önce öğrenebileceğim bir kaynak bulmak istiyorum.
  • oner yavuz da cok ıyıdır 60 dersı ucretsız olarak var tam anlamıyla uygularsan az cok oğrenırsın ama sonrasınde kendını gelıstırmen ıcın kurs gereklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalwrath

YouTube -> Selim Işık

Emin ol ihtiyacın olan neredeyse herşeyi burdan öğrenebilirsin. 100 tane videosu var ve hepsi sırasına göre numaralandırılmış.

buda forum sitesihttp://www.gitardersivideo.com/
  • ben 1 yıl kadar netten uğraştım çok azimliydim fakat 1 yılda çıkan sonuç sadece parmaklarım gitara alışabilidi ( günde 6 saat )
  • quote:

Orijinalden alıntı: FireManBack

ben 1 yıl kadar netten uğraştım çok azimliydim fakat 1 yılda çıkan sonuç sadece parmaklarım gitara alışabilidi ( günde 6 saat )

Zamandan bol birşeyim yok alışıcaz artık zamanla
  • Yokmu Selim Işık dışında önerisi olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6e

Yokmu Selim Işık dışında önerisi olan

Selim Işık'ın nesi var tipi mi iyi değil

Bu arada bende geçenlerde gitar aldım önceden müzik bilgim vardı biraz pratikle gitarda da duman'ın falan basit şarkılarını çalabiliyorum yani uğraşırsan evde yine basit parça çalacak düzeye kısa sürede ulaşırsın ama ileri teknikler netten öğrenilmez profesyonel olacam ben diyorsanız canlı eğitim şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_morad -- 25 Haziran 2010; 3:02:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_morad

quote:

Orijinalden alıntı: 6e

Yokmu Selim Işık dışında önerisi olan

Selim Işık'ın nesi var tipi mi iyi değil

Bu arada bende geçenlerde gitar aldım önceden müzik bilgim vardı biraz pratikle gitarda da duman'ın falan basit şarkılarını çalabiliyorum yani uğraşırsan evde yine basit parça çalacak düzeye kısa sürede ulaşırsın ama ileri teknikler netten öğrenilmez profesyonel olacam ben diyorsanız canlı eğitim şart.

Selim Işık iyi güzelde videolarını düzenli olarak bulamadım.
    Pro. konusuna gelirsek çok çalışılarak başarabilirim gibi geliyor ama başaramazsam tabiki canlı eğitim görmem gerekir. Dediğim gibi çok büyük bir hevesim var gitar konusunda
  • Selim IŞIK'ın forum sitesine girerseniz orada düzenli olarak bulabilirsiniz.

Bana sorarsan ilk bir kaç ay git ders al özel olarak. Çünkü gitar , pena tutuşu vs sini düzgün ögrenmen gerek. Bunları evde tek başına yanlış yapsan bile farkına varamazsın alışkanlık olur ileride düzeltmen çok daha zor bir hal alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychonauts

Selim IŞIK'ın forum sitesine girerseniz orada düzenli olarak bulabilirsiniz.

Bana sorarsan ilk bir kaç ay git ders al özel olarak. Çünkü gitar , pena tutuşu vs sini düzgün ögrenmen gerek. Bunları evde tek başına yanlış yapsan bile farkına varamazsın alışkanlık olur ileride düzeltmen çok daha zor bir hal alır.

Gitar çalmayı çok iyi bilen ve bana arada bir yardımcı olabilecek arkadaşlarım var çok şükür. Her ne kadar yüz yüze olmasada msn den kamera , mikrofon ile yardımcı olabilir veya bazı ayarları vs. kendisi kamerada gösterebilir ve bu kadarıda bana yeter diye düşünüyorum.
  • Benim abim müzik öğretmeni elektro gitar çalıyorum bana soracak olursan abimden hiç teknik öğrenmedim sadece bir kaç nota bilgisi bunu kendiside söylüyor zaten kendi öğrendi ben öğretmedim diyor nerden öğrendim dersen hiç ders videosu izlemedim akor sitelerine baktım önce klasikle başlamıştım sonra elektro geçtim ve guitar proyu yükledim ordan öğrendim önce tab okumayı öğren çok rahat edersinTeknikler için öyle 10 tane video izlemene gerek yok ve ben izlememiştim izlediğim videolarda adam napıyor sürekli bakıyordum bu şekilde teknikleri öğrendim şuan orta seviye elektro gitar çalıyorum eğer azimliysen kurs falan hikaye kursa gidip bir b.k çalamayan kişiler tanıyorum kurs tabii ki öğrenmeyi hızlandırır ama gitmesende olur zorunlu bir şey değilHa illede bir kaynağım olsun diyorsanwww.mydukkan.com da Bora Uslusoy un kitapları var onlardan al tab okumaktan,gitar ve pena tutuşuna kadar her şey var yanındada cd veriyorlarBunları elektro gitar çalacağını varsayarak söylüyorum çünkü bir ara konu açmıştın hatırlıyorum elektro gitar alacağım diye

Şu 2 kitap işine yarar

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=716&gid=291

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=713&gid=291
  • quote:

Orijinalden alıntı: FireManBack

ben 1 yıl kadar netten uğraştım çok azimliydim fakat 1 yılda çıkan sonuç sadece parmaklarım gitara alışabilidi ( günde 6 saat )

bu dediğinde ciddi isen sende sorun var hocam.

Bu arada öner yavuzu deneyebilirsin youtubedan falan izle videolarını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Warwicky -- 25 Haziran 2010; 4:18:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyfor

Benim abim müzik öğretmeni elektro gitar çalıyorum bana soracak olursan abimden hiç teknik öğrenmedim sadece bir kaç nota bilgisi bunu kendiside söylüyor zaten kendi öğrendi ben öğretmedim diyor nerden öğrendim dersen hiç ders videosu izlemedim akor sitelerine baktım önce klasikle başlamıştım sonra elektro geçtim ve guitar proyu yükledim ordan öğrendim önce tab okumayı öğren çok rahat edersinTeknikler için öyle 10 tane video izlemene gerek yok ve ben izlememiştim izlediğim videolarda adam napıyor sürekli bakıyordum bu şekilde teknikleri öğrendim şuan orta seviye elektro gitar çalıyorum eğer azimliysen kurs falan hikaye kursa gidip bir b.k çalamayan kişiler tanıyorum kurs tabii ki öğrenmeyi hızlandırır ama gitmesende olur zorunlu bir şey değilHa illede bir kaynağım olsun diyorsanwww.mydukkan.com da Bora Uslusoy un kitapları var onlardan al tab okumaktan,gitar ve pena tutuşuna kadar her şey var yanındada cd veriyorlarBunları elektro gitar çalacağını varsayarak söylüyorum çünkü bir ara konu açmıştın hatırlıyorum elektro gitar alacağım diye

Şu 2 kitap işine yarar

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=716&gid=291

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=713&gid=291

İçinde azim istek olduktan sonra kurs murs hikaye bence de. Hem bence birinin yardımıyla yani ders alarak öğrenmek özgünlüğü ve yaratıcılığı sınırlıyor. Sonuçta atıyorum teknikleri vs sana öğreten kişinin yaptığı şekilde yapıyorsun. Onun yerine kendin öğrenerek bulsan daha iyi.
  • öner yavuz hocam cok ıyıdır ben yazın ınternetten gunde 1 saat calışarak bareli akorları geçebılecek kadar oğrendım sımdı de gelıstırıyorum kendımı
  • eski günler geldi aklıma eskiden snn gibi çok vardı netten gitar çalmayı öğrenmek isteyen
  • internetteki tüm online gitar derslerini incelemiş biri olarak prodinarius u tek geçerim. çok kısa sürede öğretiyolar sıkmıyolar adamı. bağlama,ney gibi enstrümanlar da var. animasyonlu, çizimli değişik kamera açılarından çekerek 1 yıllık eğitim hazırlamışlar. genelde müzik eğitimcileri de burayı tavsiye ediyolar. www.prodinarius.com
  • Öğrenmeye yeni başlayacağım da, klasik gitar mı önerirsiniz yoksa elektro gitar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.