Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İnternetten bilmediğiniz hiçbir şey indirmeyin! Devir kapandı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
107
Cevap
9
Favori
9.427
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İnternetten bilmediğiniz hiçbir şey indirmeyin! Devir kapandı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3110 Mesaj
    Edit: Allah aşkına zır cahiller yazmasın. Sistem boştayken gpu ve cpu fanının son hızda çalışmasından bahsediyorum ben.

Evet arkadaşlar 2017 itibariyle korsan oyun indirmeyi bırakın, bilmediğiniz ücretsiz bir programı bile indirmeyin. Hatta oyunlar için resmi olmayan, steam atölyesinde olmayan modları, yamaları bile kullanmayın. Eskiden bu tür yollarla virüs bulaşıyordu ama bize pek zararı olmuyordu. Bilgisayarı yavaşlatıyordu sadece. Şimdi bitcoin mining olayı var. Korsanların para uğruna gözleri dönmüş, aklınıza gelecek her uygulamaya mining virüsü yerleştiriyorlar. Bazıları sürekli aktif olurken, bazıları siz bilgisayarı kullanmadığınız zamanlar devreye giriyor.

Yeni bir sistem topladım, deneme amaçlı korsan oyun indireyim dedim (steam'de 2 saat deneme hakkım var beğenmezsem iade edebiliyorum aslında ama akıl edemedim o an) ve indirdikten kasadan fan seslerinin yükseldiğini duydum. Malwarebytes, Rogue Killer, Windows defender hepsiyle denedim fakat sonuç temiz çıktı. Bu yeni virüsleri antivirüs yazılımları dahi bulamıyor, bir bakıma sizin bilgisayarınızı bilmeniz lazım tespit edebilmek için.

En son çare format atayım dedim, şu an bilgisayardan gram fan sesi çıkmıyor. Hatta ekran kartının fanları hiç dönmüyor bile. Eskiden helikopter pervanesi gibi dönüyordu işlemci ve ekran kartı fanları.

Bu saatten sonra bırakın korsan oyunu, fotoğraf indirirken bile iki kere düşüneceğim. Korsan devri bitmiştir artık. Korsan kullanan adam sistemine elveda desin. Sizde bilgisayarınızda garip bir şekilde fan sesinin arttığını, dizüstü bilgisayarlarınızın ısınmaya başladığını farkettiyseniz bir an önce format atın ve kurtulun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandt -- 29 Aralık 2017; 17:52:42 >

• EDİT: bununla ilgili konum şurda:https://forum.donanimhaber.com/korsan-oyunlar-scene-ler-ve-repacker-lar-illegal-link-paylasimi-yasaktir--130605806#130605806

Fiyatlar böyle olduğu ve Türkçe dil desteği vermedikleri sürece KORSANA DEVAM
    O mining olayı da senin dediğin gibi olmuyor! sağlam kaynaklardan indirirsen hiç bi mok olmaz.
    buyur Reddit'ten:

Güvenilir Scene Cracker'lar:
    CPY/Conspir4cy
    CODEX
    RELOADED
    SKIDROW (bu sene crack çalma vukuatı oldu!)
    STEAMPUNKS
    DARKSiDERS
    CODEPUNKS
    SiMPLEX
    PLAZA
    TiNYiSO
    Outlaws
    BAT
    Razor1911

Güvenilir P2P Cracker'lar:
    Baldman
    ALI213
    Steam006
    Potato_Of_Doom
    Voksi/REVOLT/RVT
    Mkdev
    T0x1c
    Fisher

Güvenilmeyen Cracker'lar(btc mining ve trojan bulunduruyorlar):
    3DM (Crack çalan, Scene kurallarına uymayan)
    NoSteam
    Bronko
    The_Duck1
    MPC-G/EAC-G
    FARTMED-DARKMED

Güvenilir Repacker'lar:
    ElAmigos
    Kaos
    RG Mechanics
    Fitgirl
    Corepack
    MrDJ (Emekli oldu)
    Xatab
    Dzrepackteam
    REALiTY (Dağıldı)
    Darck
    NORO
    x.X.RIDDICK.X.x

Güvenilmeyen Repacker'lar(btc mining ve trojan bulunduruyorlar):
    Seyter
    Qoob

Bilip bilmeden konu açmayın. Adamların para kazanma yolu başka. Cracker'lar Yapımcılardan rüşvet alma(3dm), bağış yoluyla para kazanma veya kendilerini siber güvenlik şirketlerine kanıtlamaya çalışmak için bu işi yapıyorlar.
    Repacker'lar bu işi sitelerinde reklam veya Monero Mining yoluyla para kazanıyorlar.
    Burda çoğu kişinin anlamadığı birşey var! ÜNLÜ OLMAK! Bunun parasal karşılığı yoktur. Birçok Cracker/Repacker bu işi sadece bunun için yapıyor.
    Mesela Forumdaki Türkçe yama Yapımcıları. Onlar da çok emek veriyor ama karşılığında para almıyor. Ama kimse de sormuyor neden yapıyorsunuz bu işi. Bazen bir teşekkür bile yetiyor insanlara...

korsan, parasına değmeyecek oyunları oynamak istersem son çare oluyor şu bitcoin denen pislik tamamen patlasada kurtulsak

Mining bildiğim kadarıyla yoğun GPU gerektiren bir işlem ve benim ekran kartım boştayken %0 seviyesinde çalışıyor.
    Gönül ister ki en ufak şey bile orijinal olsun ama bir öğrenci için pek de olası değil.

hacı mesajını okurken bir an anlatmaya çalıştığımı düşündüm yemin ederim ruhum daraldı ya. Hiç mi bir yerde duymadın görmedin okumadın?

Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    @Lana-Del-Rey demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Zaten senin gibi tipler yüzünden Ubisoft, EA Aral bize 250 TL'ye oyun kakalamaya devam edecektir.

Hadi yaylan!

Edit: Araplar bizden daha az oyun satın alırken onlara dil desteği geliyorda bize neden gelmiyor sayın akıllı bey?
    Parasını verdiğim oyunu bir zahmet kendi dilimde oynayayım değil mi? Türkçe gelsin diye yıllarca satın aldık zaten. Ve bi halt da olmadı.
    Yani mesele oyunun az ya da çok satılmasında değil, yapımcılar dil desteği gelmediği halde sesini çıkarmayan oyuncuları görünce "neden masraf yapayımki zaten alıyorlar" Diyebiliyorlar...
    Bkz: Witcher serisi ve Battlefield 1

• Yarbay
    3632 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Rivalı Efsunger

korsan, parasına değmeyecek oyunları oynamak istersem son çare oluyor şu bitcoin denen pislik tamamen patlasada kurtulsak

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü 130+ Kullanıcı
  • Binbaşı
    1040 Mesaj
    Mining bildiğim kadarıyla yoğun GPU gerektiren bir işlem ve benim ekran kartım boştayken %0 seviyesinde çalışıyor.
    Gönül ister ki en ufak şey bile orijinal olsun ama bir öğrenci için pek de olası değil.
    Çoğu zaman acayip bir fan cızırtısı duyuyorum fakat masaya sert vurunca fanın sesi kesiliyor.
    sadece fan sesiyle mi anlaşılıyo başka nasıl anlayabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    378 Mesaj

+1
    |
    |
    Rajeesh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak... Metal Müzik süslü sosyete kızlarının değil,onurlu insanların yaşamla mücadele öyküsüdür.
    (wayne's world , wayne's world party time excellent!)
  • Binbaşı
    1847 Mesaj
    Ben bilgisayarı ders dışında kullanmıyorum sizede öneririm oyun oynamak için milyarlık masrafa girip pc toplamaya gerek yok

|
    |

Çok sert vurduğun için madende göçük oluyordur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    destinati0n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Allah razi olsun hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    awaqado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

private tracker mi o ?

|
    |
    awaqado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak... Metal Müzik süslü sosyete kızlarının değil,onurlu insanların yaşamla mücadele öyküsüdür.
    (wayne's world , wayne's world party time excellent!)
  • Teğmen
    125 Mesaj

hacı mesajını okurken bir an anlatmaya çalıştığımı düşündüm yemin ederim ruhum daraldı ya. Hiç mi bir yerde duymadın görmedin okumadın?
    Neduun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

devrimci bir slogan oldu bro :)

|
    |
    Rajeesh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Türkçe'den İngilizceye ve İngilizce'den Türkçeye çeviriler hakkında yardım almak için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Lyricstranslate profilim;
    https://lyricstranslate.com/tr/translator/mr-throne
  • Er
    9 Mesaj
    He korsanların işi gücü yok senin örümcek ağı sarmış klasör kopya 1 klasör kopya 2 klasör kopya 3 gibi boş klasörlerinle uğraşacaktı
    |
    |
Reklamlar
üniversite
SEO
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.