Şimdi Ara

İNTERNETTEN BEYAZ EŞYA ALINIR MI? GARANTİ / KURULUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
49.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evlilik hazırlığındayım, doğal olarak mağaza fiyatına göre internetten 1 eşya başına min 200-300-400 TL daha ucuz ürünleri internette görüyorum..

1- İnternetten alsam yine yetkili servis mi gelip kuracak? garantiyi onlar mı başlatacak? Böylelikle kurulum esnasında çıkacak herhangi bir problemde sorun yaşamam.

2- Kurulumu kime ait? Yetkili servis gelirse ücretli mi?

3- Daha önce internetten alan bizzat mutlaka şu siteden veya bu siteden alışveriş yap diyecek olan var mı?

Yardımlarınıza muhtacım...

Hayırlı günler...

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Internetten alinan urunlerin geneli distributor garatilidir.
    Kurulumunu yetkili servisler ucretsiz yapiyor ve sanayi bakanligi en az 2 yil garantili olmasini emrediyor.
    Beyaz esyalar genelde 3 yil garantili olup ayri bir ucret karsiligi +4 yil garantisini uzatiyorsunuz.

www.beyazesyam.com gibi yerlerden sorunsuz alisveris yapan arkadaslar var forumda.

Yardimci olabildimse nemutlu bana.
    Saygilarimla
    UGUR

Öncelikle çok teşekkür ediyorum cvbın için dostum...
    Ozmn anladığım kadarıyla şu şekilde oluyor.

Ben internetten satın alıyorum, kargo evime geliyor. Sonra ben yetkili servisi arayıp GELİN KURUN mu diyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: divxall.com

quote:

Kurulumunu yetkili servisler ucretsiz yapiyor ve sanayi bakanligi en az 2 yil garantili olmasini emrediyor.
    Beyaz esyalar genelde 3 yil garantili olup ayri bir ucret karsiligi +4 yil garantisini uzatiyorsunuz.

www.beyazesyam.com gibi yerlerden sorunsuz alisveris yapan arkadaslar var forumda.

Saygilarimla
    UGUR

Ben internetten satın alıyorum, kargo evime geliyor. Sonra ben yetkili servisi arayıp GELİN KURUN mu diyorum?

merhaba,

günümüzde internetten satış artık çok önemli noktaya geldi. çoğu firma kurumsal olarak internet siteleri ile çalışıyor.

hepsiburada.com teknosa.com vs.. çoğu kurumsal çalışıyor. distribütör filan ile değil direk firmanın kendisi ile çalışıyor. (en azından benim firmam öyle)

seninde söylediğin gibi ürünü internetten satın alıyorsun firma kargo veya malı üreten şirketin nakliye sistemi ile kapına kadar getirip birakıyor sonra yetkili servisi arıyorsun gelip montajını yapıp garantisini başlatıyor. hiçbir sıkıntısı yok. gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kokomoko

quote:

quote:

Saygilarimla
    UGUR

merhaba,

günümüzde internetten satış artık çok önemli noktaya geldi. çoğu firma kurumsal olarak internet siteleri ile çalışıyor.

hepsiburada.com teknosa.com vs.. çoğu kurumsal çalışıyor. distribütör filan ile değil direk firmanın kendisi ile çalışıyor. (en azından benim firmam öyle)

seninde söylediğin gibi ürünü internetten satın alıyorsun firma kargo veya malı üreten şirketin nakliye sistemi ile kapına kadar getirip birakıyor sonra yetkili servisi arıyorsun gelip montajını yapıp garantisini başlatıyor. hiçbir sıkıntısı yok. gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsin.

aynen

• Ozmn güvenli site olmasına dikkat edicem... Onun haricinde başka dikkat etmem gereken bir nokta yok...
    hepsiburada.com teknosa vs. onlar çok daha pahalı...
    akakce'den bakınca bir sürü site buluyor çok çok daha ucuz...ben aslında bu bağlamda sormuştum...
    Ama madem ki yetkili servis gelip kuruyor, ozmn bi problem olacağını zannetmem...Çünkü adamlar kurulumu yaptıktan sonra
    bu fabrikasyon arızalı derler ve değişim yaparlar...değil mi?
  • quote:

Ozmn güvenli site olmasına dikkat edicem... Onun haricinde başka dikkat etmem gereken bir nokta yok...
    hepsiburada.com teknosa vs. onlar çok daha pahalı...
    akakce'den bakınca bir sürü site buluyor çok çok daha ucuz...ben aslında bu bağlamda sormuştum...
    Ama madem ki yetkili servis gelip kuruyor, ozmn bi problem olacağını zannetmem...Çünkü adamlar kurulumu yaptıktan sonra
    bu fabrikasyon arızalı derler ve değişim yaparlar...değil mi?

akakçe tarzındaki sitelerde yazınca minimum fiyat çıkar ama öenmli olan spotçu mu yoksa yetkili bayi mi? elinde stok varmı yoksa hayali stok üzerine mi satış yapıyor. sadece internetten satış yapan firmalar kendileri stok tutmayıp firma stoğu üzerinden internete ürün koyuyor. eğer firmanın elinde ürün yoksa çok beklersin. bunun dışında yasal olarak zaten firma sattığı ürün ile ilgili olarak yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda.

arıza - nakiliye hasarı gibi durumlarda firma kendi prosesini uygular.

• Ozmn gönül rahatlığıyla internet alabilirim....
    Benim gibi alan var mı acaba??Sorun yaşayan sorunu çözen ya da hiç sorun yaşamayan?
  • önceden büyükşehirde yaşıyordum alışveriş sorun olmuyordu. ancak şimdi tayinim çıktı ve küçük bir şehirdeyim. burada fiyatlar gerçekten yüksek, hem de aradığınız birçok şey yok,

böyle olunca 5-6 aydır alışverişlerimiz internet ağırlıklı, bir kere sorun yaşadım onda da ürünü iade ettim para mı kartıma yatırdılar. onun dışında düdüklü tencere, fırın, süpürge ve birçok ürün aldım, hepsinden memnunum.

tabi ki buradaki arkadaşlarımın önerileri çok yardımcı oldu bana, hepsinden ALLAH razı olsun
  • Ben İstanbulBilişim'den TV Aldım.
    Kargo ile geldi. Sonra kurulum için ekip geldi ve kurdu. Kargo ile gelen ürünün paketini servis gelene kadar açmadığın sürece sorun olmaz.
    Servis gelip açacak, fiziksel kontrolünü yapacak, kuracak fonksiyon testlerini yapacak. Sorun çıkarsa değişim süreci başlayacak şeklinde gidiyor.
    Mağaza'dan aldığından farklı bir süreç işlemiyor aslında.

Arkadaşların da belirttiği gibi site aldığında gönderecek güvenilirlikte/nitelikte bir site olsun. Gerisi zaten standart yapıda ilerliyor.
  • arkadaşlar umarım hatam büyük değildir. ben hepsiburada dan derin dondurucu aldım. yetkili servis çağırmadan yerine yerleştirip 3 saat bekleyip çalıştırdım. garanti şartlarına aykırı mı oldu bu durum. garantili sayılmayacak mı şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buz61

arkadaşlar umarım hatam büyük değildir. ben hepsiburada dan derin dondurucu aldım. yetkili servis çağırmadan yerine yerleştirip 3 saat bekleyip çalıştırdım. garanti şartlarına aykırı mı oldu bu durum. garantili sayılmayacak mı şimdi?

Yetkili servisi çağırın gelsin garanti belgesini başlatsın. Yetkili servisin gelip kurması bir tek bakımdan çok önemli. O da, diyelim ki kutuyu açtınız, ürün yolda darbe almış ve kutuyu siz açtığınız takdirde, bunu sizin yaptığınız kabul ediliyor ve o darbe garanti kapsamında sayılmıyor. Bunun dışında pek sorun olacağını sanmıyorum. Ama yetkili servisi mutlaka çağırın ve gerekli belgeyi düzenleyip, size imzalatıp garantisini başlatsın.

EDIT: Bir de tabii, ilk çalıştırdığınızda ürün arızalı çıksa idi, sizin üzerinize kalacaktı. Yani en iyisi kutuyu kendiniz açmamak, yetkili servisi çağırıp kutuyu onlara açtrmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerhangiBiriyim -- 26 Haziran 2013; 22:22:54 >

• buz61 B kullanıcısına yanıt
    Derin dondurucularda servisler kurulum yapmazlar,kullanma kılavuzundaki talimatlara göre ürününüzü kullanabilirsiniz.Birçok markada bu böyle ancak siz her ihtimale karşı aldığınız markanın çağrı merkezine bir danışın
  • quote:

Orijinalden alıntı: martinist

Derin dondurucularda servisler kurulum yapmazlar,kullanma kılavuzundaki talimatlara göre ürününüzü kullanabilirsiniz.Birçok markada bu böyle ancak siz her ihtimale karşı aldığınız markanın çağrı merkezine bir danışın

Yetkili servis kurulumu gerekli derin dondurucularda da.
  • İstanbul bilişimden bosch beyaz eşya takımı almak istiyorum fakat garanti yönünden düşüncelerim var... ya bosch servisi gelip ben kurmam derse ? atıyorum yetkili bayi de 2500 lira iken aynı ürün istanbul bilişim de 2200 TL... 300 tl de az para değil hani..

• Alınır bence, ama bilindik bir site ise ve iade garantisi varsa...
  • Beyler bir bosch buzdolabı aldım ve kutusunu açmadım bekliyorum yetkili servisi aradım kayıt aldılar yarın gelecekler acaba kurulum için bir ücret talep ederler mi bilgisi olan var mı üzerimde şuan 💰 para pek yok eğer alıyorlarsa yarın ilk iş 🏧 atm ye gitmek olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Parayı firmadan alırlar zaten size gelip cihazı fişe takacaklar yaptıkları başka iş yok ki ..
    servis formuna sizden aldıkları imza cihaz no vs. firmaya fatura edip garantinizi başlatacaklar. Endişeye mahal yok...

saygılar,

https://www.facebook.com/pages/Kampanyac%C4%B1lar/1450189181921280
  • Alınır tabi ama Internetten pazarlık yapabilme imkanı pek olmuyor.
    Ben FiyatimBu.com diye bir site öneririm.
    Sen teklifini giriyorsun. Onlar da senin teklifini bütün bayilere iletiyorlar. Bazen sana alternatif ürünler falan da sunuyorlar. Birkaç arkadaşım kullandı. Gayet memnun kaldılar. Yeni. Daha eksikleri var tabi ama güvenilir siteymiş yani. Bir de muhatap olduğun bayi belli. Kurulum için de bayi ile direkt temasta olunuyormuş.
    Ben mikrodalga için deneyeceğim.
  • kargo olayı nasıl oluyor. ev içinde kurulacak yere taşıtabiliyor muyuz. mesela buzdolabı çamaşır makinası büyük aletler tek kişi taşımak imkansız.
  • O tamemen lojistik şirketinin çalışanlarına kalmış bir olay hangi lojistik şirketi acaba. Benim ki horoz lojistik ile gelmişti. Kurulacakyere kadar taşıdılar. Bir 20 lira çalıştı elemana bizden o kadar 5 ci kata kadar çıkardı asansöre sığmadı mecbur merdiven ile halletti. Asansöre sığarsa sıkıntıya gerek yok kurulacak yere kadar getiriyorlar. asansör yoksa kapıya teslim olduğundan içeriye girmyebiliyorlar bu bir bahane ama söyleyince de mantıklı geliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.