Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (883. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
63.797
Cevap
342
Favori
2.734.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taslakları hazırladım 20.30'u bekliyorum.Tamam.

• Bende sabahları da sıkıntı yok

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

-ayrıntılar önemlidir-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 5 Ağustos 2016; 14:31:57 >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

quote:

Orijinalden alıntı: more34

Yarın ilgili saatte gönderilmek için hazırlar

Bu cok mantikli ya, rica etsem beni alintilar misin aksam gorunce aklima gelsin yapayim

Ben alıntılasam bir sorun olmaz sanırım

5 ayrı mail adresim ile mail atacağım bende Hazırlıklar tamam sayılır..
    Bu mesaja eklenen görseller:

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• E adam orada yaşıyor, herhalde biraz Amerikanlara benzeyecek
  • BTK randevusunda daha etkili olabilmek için diğer milletvekillerinin de desteğini almamız gerekiyor bu yüzden kendilerine mail atıp destek isteyeceğiz. Detaylı bilgi: https://goo.gl/jmRJ3v

Görev tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YunusTRY -- 5 Ağustos 2016; 14:45:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Yasa dışı içeriğin büyük bir kısmını onlar yaymasına rağmen daha hızlı ve sınırsız internet kullanıyorlar. Türk kullanıcılar internette yasal veya yasa dışı olarak çok az içerik üretiyor.

Yok ama bazıları tutturmuş Türkler çok yasadışı içerik indiriyor. Biri ortaya atmış yalanı gidiyor. Tamam bizde de indiren var ama kaç ülkeyle karşılaştırıp bizim en çok indiren olduğumuzu söylüyorlar anlamıyorum ki.
  • 24 mbit interneti 1 ay boyunca kullansan anca 7 tb veri indirebilir zaten. Trolleri beslemeyin, bilerek size yem atıyor, sizi sinirlendirmeye çalışıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

1TB diskin 200-250TL arasinda satildigi ulkede adam 5-6TB'dan bahsediyor

Arkadas 5-6TB'i 5-6GB sanmis galiba.

Diskleri çok büyütüyorsunuz, evimde 10TB NAS var. 7/24 AKK ile indirme yaparak yarısını korsan içerikle doldurmuşluğum vardır fakat bu sadece depolama hevesi, daha sonra hepsini temizledim şuanda sadece dizi var yaklaşık 2TB. AKK olsa da olmasada korsan içeriğe erişim sınırsız olarak açık, bunun en büyük kanıtı benim bence. Depolamanın heves olduğunun kanıtı da benim aynı şekilde, hiç bir dosyayı ihtiyaçtan indirmemiştim NAS'ı ilk aldığım zamanlar.

• İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!
  • konuyu seri uplayalım arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Yasa dışı içeriğin %80'lik kısmı Doğu Avrupa ülkelerinden çıkmaktadır. Bu ülkelerden çıkmasının sebebi aynı bizim gibi telif hakları için yeterli yasa yok ve bizden farklı olarak internetleri çok hızlı. Örneğin Bulgaristan, herkesin bildiği üzere korsan torrent'in başkentidir. Ve bir keresinde Game Of Thrones 1. Sezon 1080p çekiyorum, aktif tek seed Bulgaristan'da bir vatandaş nasıl bir upload hızı var bilinmez ancak o dönem 16 Mbps internetimi ben üstelik 50 kişi daha aynı dosyayı çekiyordu. Üstelik bende 16 Mbps internetimi tam kapasite saniyede 1.8 - 1.9 Mb/sn kullandım.

Şimdi bizim en yüksek upload zaten 2 - 4 Mbps. Hele ADSL ise 800 kbps. Şimdi biz kalkıp bir seed yapmaya kalksak elin yabancı adamı bizim seed ettiğimiz veriyi indirene kadar Netflix'i hacklemeye kalksa başarıya ulaşma şansı daha yüksek.

Sonra illegal içerikten bahset bu ülkede çok küçük bir kesim yasadışı içerik paylaşabilir. Buradaki en yüksek upload 4 Mbps kim kalkıp günlerce uğraşıp illegal içerik paylaşır. O kadar sabırlı varsa beri gelsin benim dosyalarıda bulut'a atsın.

Evet, o iddia da geçerli değil. AKK'nin olması için hiçbir makul sebep yok.

• Günümüz şartların AKK için gösterilen tüm sebepler geçerliliğini yitirmiştir. Kimse bunu durumu haklı görmeye çalışmasın. Hala bu düşüncede olan varsa bir zahmet konudan uzasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrNtlu

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Yasa dışı içeriğin büyük bir kısmını onlar yaymasına rağmen daha hızlı ve sınırsız internet kullanıyorlar. Türk kullanıcılar internette yasal veya yasa dışı olarak çok az içerik üretiyor.

Yok ama bazıları tutturmuş Türkler çok yasadışı içerik indiriyor. Biri ortaya atmış yalanı gidiyor. Tamam bizde de indiren var ama kaç ülkeyle karşılaştırıp bizim en çok indiren olduğumuzu söylüyorlar anlamıyorum ki.

Biliyorum, ben de sizi desteklemek için yazmıştım.
  • Destek
  • Up

• Blue_Low kullanıcısına yanıt
    şimdi sana bir şey derdim de, bu birlik ve beraberlik günlerimizde demeyeceğim

ama muhalefetin önüne böyle bir konu koymak daha mantıklı evet.
  • .
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.