Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (848. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.797
Cevap
342
Favori
2.734.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 846847848849850
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uydu üzerinden alınan internet aşırı masraflı ve yüksek ping ile çalışır yani ben inanmıyorum saçma geliyor bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Policeman

quote:

Orijinalden alıntı: more34

quote:

Orijinalden alıntı: thisisshit

2 senelik taahhutun 1 senesini doldurduktan sonra bu isten kurtulmanin bir yolu yok mudur yahu 1 sene daha ttnete para yedirmek istemiyorum

''Sözleşmenin (veya taahhüdün) 6502 sayılı kanuna göre bir yıldan sonra bağlayıcılığı yok. Sözleşmeyi iki yıl olarak imzalamış olsanız dahi bu yasal değil, her türlü abonelik sözleşmesini bir yıl dolduktan sonra hiçbir gerçekçe göstermeden ve cezai şart ödemeden iptal edebilirsiniz''

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

Şunu bi alıntılayalım lazım olur ttnet illetinden kurtulmak için

Hangi maddede yazıyor, bulamadım.

@makara555 bakanların kulağına gitmesi yeterli bile, halkın, bunun fetö'nün oyunu olduğunu düşündüğünü gördüklerinde kaldıracaklardır. photoshopçu arkadaşlar kaliteli görsel hazırlasın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 3 Ağustos 2016; 11:27:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Arkadaşlar ciddi ciddi AKN'nin FETÖ'nün oyunu olduğuna dair bir duyum yayarsak kaldırılabilir. Bunun için güzel görseller hazırlansın paylaşalım.

Çok doğru, anca o şekilde kalkar zaten
  • sayın vekil kaç gibi gidicek bilgisi olan varmı?
  • Regionella kullanıcısına yanıt
    madde 52
  • Bakalim btk da sonuc ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Regionella
    fetö'nün oyunu olduğunu düşündüğünü gördüklerinde kaldıracaklardır. photoshopçu arkadaşlar kaliteli görsel hazırlasın yeter.

Mantıklı, Akk onların işidir diye adları çıksa hemen kaldırırlar
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    Terör örgütünün insanlarımızın iletişimini engellemek için ülkemize getirdiği sözde adil fakat hiç de adil olmayan akn' nın kaldırılmalıdır. Photoshopcular iş başına bekleniyorsunuz.
  • Ben :D özellikle mobilde hissettiriyor ay başı olmasına rağmen 720 p bile izleyemiyorum hatta facebook bile kimi zaman yüklenmiyor vpn bile kurtarmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: more34

madde 52

O kadar iss 24 ay abonelik koyuyor, millet cayır cayır cayma bedeli ödüyor vay arkadaş.

Tüketici heyetine gitmek yeterli mi şimdi 1 yılı geçen abonelikler için

quote:

Abonelik sözleşmeleri
    MADDE 52 – (1) Abonelik sözleşmesi, tüketicinin, belirli bir mal veya hizmeti sürekli veya düzenli aralıklarla edinmesini sağlayan sözleşmelerdir.
    (2) Yazılı veya mesafeli olarak kurulan bu sözleşmelerin bir nüshasının kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile tüketiciye verilmesi zorunludur.
    (3) Belirli süreli abonelik sözleşmelerine sözleşmenin belirlenen süre kadar uzayacağına ilişkin hükümler konulamaz; ancak abonelik sözleşmesinin kurulmasından sonra, sözleşmenin sona ereceği tarihe kadar tüketicinin talepte bulunması veya onay vermesi hâlinde abonelik sözleşmesi uzatılabilir.
    (4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.
    (5) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin aboneliğe son verme isteğini yönetmelikle belirlenen süreler içinde yerine getirmekle yükümlüdür. Aboneliğin belirlenen süreler içinde sona erdirilmediği durumlarda, bu sürelerin bitiminden itibaren mal veya hizmetten yararlanılmış olsa dahi, tüketiciden herhangi bir bedel talep edilemez. Satıcı veya sağlayıcı, fesih bildiriminin hüküm ifade etmesinden itibaren on beş gün içinde tüketici tarafından ödenmiş olan ücretin geri kalan kısmını kesinti yapmaksızın iade etmekle yükümlüdür.
    (6) Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshedilmesi ile ilgili bildirim ve taleplere ilişkin işlemleri yerine getirmek üzere gerekli tedbirleri almak ve gerektiğinde uygun bir sistem kurup bu sistemi kesintisiz olarak açık tutmakla yükümlüdür.
    (7) Sözleşmenin zorunlu içeriği, tüketici ile satıcı ve sağlayıcının hak ve yükümlülükleri ile diğer uygulama usul ve esasları yönetmelikle belirlenir.

• Konu uplansın maksat.

• Sayın vekil bugün kaç gibi gidecek bilgisi olan var mı

• Oyyy bizzat görüşme işi on numaraymış. İş iyice ciddiye gidiyor umutlarım şiddetle haykırıyor. Allah yollarını açık etsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Onada kilif uydurdular bile
    Eskiden ceza deniyordu .
    Suan indirim diyor.
    Sistem oyle kullaniciyi dudukleme uzerine kuruluki kimse sesiniz cikarmiyor.
    Cezai sartin yanina indirim bedelinide eklemek gerekir ama sonradan gene bir serefsizlik yapacak yer bulunur.
    49 liraya internet veriyor taahhutlu bakiyorsuz 60 liralik indirim uygulamis.
    Yani serefsizler icin serefsizlik tavani yok.
    Ulan aylik odemeden fazla indirim bedeli nedir.
    Bunu en son superonline yapmisti.
    Taahhutsuz fiyat Taahhutlu fiyatin %20 sinden fazla olmamali ve Taahhutsuz fiyati gecen indirim bedeli diye birseyde olmamali.

Ama daha akk ile ugrasirken bunlari kim dert edecek.
    Daha en dogal hakkimizi alamiyorken onlari yaptirmak marsa gitmekle esdeger.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 3 Ağustos 2016; 11:32:31 >
    Muco kullanıcısına yanıt
    kontratak kullanıcısına yanıt
    belki diğer arkadaşlarada yardımcı olur

valla hocam hikayem tam aşağıdaki konudaki gibi başladı,

sonra bi arkadaşışımız saolsun resmi gazetedeki yazıyı paylaşınca bizi aydınlatmış oldu,

bizde süperonlineyi arayıp cayma bedelini geri çektirdik sonrasında tekrar bize geri yansıttılar,

tüketici hakem heyeti olayınıda muco arkadaşımız bahsetti yani önümde 2 seçenek var

1. hakem heyeti

2. adli yollar

ama sonuç olarak kolay kolay o parayı ödemeyi düşünmüyorum (500 küsür TL)

https://forum.donanimhaber.com/m_116984237//tm.htm#117006905

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi more34 -- 3 Ağustos 2016; 11:49:53 >

• Randevusuz görüştürmeyebilirler vekili umarım Ağustostaki toplantı ertelenmez
    Değil benimde 24 aylık sözleşmem vardı. Hızım 3 - 4 Mbps'i geçmeyince gidip iptal etmek istedim. Türk Telekom tabii ki taahhüt cezası çıkarıyor. Tüketici Hakem Heyetine gittim, işletmeci cezai bedel değil, yaptığı indirimleri geri istiyor. Sen devam etmek istemiyorsan indirim bedellerini ödemek zorundasın dedi. Öyle olsaymış adam 24 aylık taahhütle telefon alıp 12. ayda ben vazgeçtim der kara geçermiş.

Bilinen haklarımız 15 gün içerisinde hiçbir sebep göstermeden iptal etmek,
    Hizmetin sürekli bir şekilde verilememesi durumda iptal etmek. (BTK kanunlarında alt limit 512 kbps imiş. Yani ISS 16 Mbps'e kadar derken taban hız 512 kbps, bunun üzerinde hız verebiliyorsa iptal edemiyoruz.)
    Tivibu saçmalığı için hattın minimum 10 Mbps desteklemesi gerekiyormuş. Taahhütün herhangi bir diliminde hattın hızı 10 Mbps altına düşerse de iptal edebiliyoruz ama sadece Tivibu'yu.

• Şu hızı sınırsız verseler cok ıyı olucak altyapıyı coktan hazırlamışlar tutturmuşlar bi kota yalanı
    Bu mesaja eklenen görseller:

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

• Beyler akk paralel işidir diyip başbakanlığa cumhurbaşkanlığına falan yazsak tutmazmı
  • Vekilimizin btk dan istegi ne olacak? Akk kaldirilmisin mi diyecekler yoksa sinir arttirilsin mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 846847848849850
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.