Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı
65.527
Cevap
415
Favori
2.518.256
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Sinema Genel >> İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!
Giriş
    12531 Mesaj
    Haftaya madem mecliste basın açıklaması olacak, bir yürüyüşle önceki gün veya aynı gün desteklesek fena olmaz bence. Haberlerde falan çıkmak lazım ki halk duysun. Halkımız adil kullanımın ne olduğundan ve nasıl işlediğinden bihaber, 3Mbps'in 10Mbps'in 50Mbps'in tam olarak ne olduğu bilmiyor. Bunları halka anlatmak ve sistemin şu anda adaletsiz olduğunu, bizim de bunu düzeltmek ve diğer ülkelerde olduğu gibi tamamen sınırsıza geçilmesi ve altyapı yatırımları yapılması gerektiğini bizim verdiğimiz paranın çok fazla olduğunu anlatmamız lazım.
    |
    |

SAMSUNG GALAXY S6 ve S6 EDGE KULLANICILAR KULÜBÜ
    <<<Samsung Galaxy S3 i9300 Yazılım-Kamera Ana Konu>>>
    Samsung Galaxy S6 G920F Android MM 6.0.1- Galaxy S5 G900F Android MM 6.0.1 Stok, Galaxy S4 i9500 MM, Galaxy S3 i9300(Stock +Viper Sound Mod)
    i7 2600K @4.5GHz@1.340V
    + Asus P8P67 Pro+ MSI Gaming X GTX 1070Pascal
    +Corsair Vengeane 16GB 1600 CL10+Samsung 840 Evo 120GB SSD+Crucial MX300 750GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850i Digital PSU + HAF X+Asus VE247H
    + Logitec G430 + G502
    “We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking
  • Yüzbaşı
    381 Mesaj
    Okey lets up
    Up up up upupupup
    Enmy on your uppp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    İ7 6700 / Gigabyte z170 Gaming k3 / Kingston HyperX Fury 8Gb / / Zalman Z11 Neo / Zalman ZM700-TX / Logitech G402 Hyperion Fury / SteelSeries Qck / SteelSeries Siberia V2 Forest Blue / Razer Blacwidow Ultimate
  • Yüzbaşı
    685 Mesaj

Ayın 2sinde akkyı geçtik. Verdiğimiz para 75 lira. Çoğu ülke bizim verdiğimiz paranın çeyreğini verip 4 kat hız alıyor.akk diye bir uygulamaları zaten yok. Bütün ay için 3mbit hıza( youtube google sunucularının yavaşlamasını saymıyorum bile) 75tl mi ödeyeceğim şimdi.

|
    |
    Muco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ayrıca bu AKK olayının tüm Türkiye'ye uygulanması çok saçma. FTTH ve FTTB'ye sahip yerlerde AKK uygulanmasına gerek yok. Sadece bölgesel bazda altyapısı kötü yerlerde AKK uygulanabilir ki zaten birçok ülke uygulasa bunu yapıyor , tüm ülkeye uygulanmıyor.

Up up

|
    |

Up Up

|
    |

Bu dediğinizin Türk Telekom'un hali hazırdaki uygulamasından ne farkı var? Size direk rakamlarla konuşacağım, ülkede fiber kullanıcılarının %84.7'si FTTC sistem. %10.3'ü FTTB, %5'i de FTTH sistem. Zaten ülkede toplam fiber kullanıcıları'nın toplam oranı %17,7. Sizin söyleminize göre internet kullanıcılarının %17,7'sine AKK uygulanmasın, diğerlerine uygulansın. Zaten ADSL kullanan insanların sadece %15'i 16 Mbps kullanabiliyor. %32'si ise 8 Mbps kullanabiliyor, az buz değil %5 ise 1 Mbps'in altında internet kullanıyor. Bu durumda sizce toplam %58'lik kısım (16 Mbps ve altı) mı daha fazla trafik harcayabilir, fiber kullanan %17,7'mi daha fazla trafik kullanabilir?

Yanlış anlamayın, herhangi bir şekilde suçu sizde bulmuyorum, sadece yine adaletsiz bir sistem öneriyorsunuz o yüzden firmanın içinde çalıştığım için oranları söyledim. Ülkede AKK uygulanmasının temel sebebi çıkış sorunu değil, bu verinin omurga üzerinden çıkışa yönlendirilmesinde sorun var. Örneğin Kayseri'den trafik gönderen bir adam Bolu'ya kadar fiber, Bolu'dan Sakarya'ya bakır, Sakarya'dan sonra veri yine fiberden gidiyor. Veriyi diğer ülkelere göre yavaş gönderdiğimiz için Uluslararası IXP sağlayıcılarına daha fazla ücret ödüyoruz. Birde ortak kullanım var, AKK'den sonra ortak kullanım %75 oranında azaldı.

Peki illede AKK uygulanmasına gerek var mı uygulanmasa altyapı çöker mi? Çökmez, en kötü omurgada ki bakır hatlar yanar. O durumda da zaten Superonline ile anlaşma var, yeni fiber hatlar takılana kadar onun omurgası kullanılır. Ama bizim Telekom yatırım yapmamak için hala bakır hatlar duruyor ve yatırım yapmamak için AKK belasıyla uğraştırıyor.
    |
    |
    Antlion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    up
    |
    |

Garanti önümüzdeki hafta AKK'yi geçicem ve kalan 2 hafta 3Mbps ile sürünücem.

Kablosuz teknolojisi kablolu teknolojiye 20 yıl fark attığından böyle absürt durumlar ortaya çıktı.Bakır kablolarla buraya kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sazansavar -- 6 Temmuz 2016; 11:54:59 >
    |
    |
    FaLCoN-61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: kara57

vodafon ıcın cok kotu dıyolar 3 arkadasım baglatacakdı adamlar hattı bıle adam gıbı baglayamamıs, sureklı kopmalar oluyomus

Vodafone soylenildiği gibi kötü değil 1.5 - 2 ay süre içinde gece yarısı bir kere 1 saat kadar internetim gitti onun dışında bir sıkıntı olmadı 64/240'lık paket kullanıyorum hız değerleri dalgalı bazen 18'de aldığım olduğu oldu en yüksek 37 aldığım da oldu Yalnız Vodafone'un Fiber diye verdiği internet VDSL 2 şimdilik yetse de ileride düşük kalabilir

|
    |

Benim daha da fena Geçen ay AKK'yi geçtiğim için ve VodafoneNet ayın 2'sinde hızı düzelttiği için ilk gün 3Mbps kullandım. O yüzden ilk gün kullanım az. Hız artınca birikmiş güncellemeleri yaptım, ayın 2'sindeki fazla kullanımın sebebi o.

6. günün sabahı 31GB kullanım var. Güncellemeler haricinde download da yok. Oyun, film falan da indirsem kim bilir ne olacak

|
    |
    SgtLittleNoob kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SAMSUNG GALAXY S6 ve S6 EDGE KULLANICILAR KULÜBÜ
    <<<Samsung Galaxy S3 i9300 Yazılım-Kamera Ana Konu>>>
    Samsung Galaxy S6 G920F Android MM 6.0.1- Galaxy S5 G900F Android MM 6.0.1 Stok, Galaxy S4 i9500 MM, Galaxy S3 i9300(Stock +Viper Sound Mod)
    i7 2600K @4.5GHz@1.340V
    + Asus P8P67 Pro+ MSI Gaming X GTX 1070Pascal
    +Corsair Vengeane 16GB 1600 CL10+Samsung 840 Evo 120GB SSD+Crucial MX300 750GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850i Digital PSU + HAF X+Asus VE247H
    + Logitec G430 + G502
    “We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking

• Yüzbaşı
    597 Mesaj
    Up! Bu daha başlangıç mücadeleye devam!

|
    |

|
    |
    adamlar filmi çekiyorlar BATMAN V SUPERMAN : ADALETİN ŞAFAĞI bu film ben filmi 480 p izleyemiyorum nerede kaldı adil internet kullanımı adamlar filmi mis gibi çekiyorlar biz 3 saatlik filmi 480 p izleyemiyoruz filmi dünden beri bitiremedim siz düşünün yani kaldı 1 saat filmde batman süperman yeni dövüşüyorlar ama gel görün ki tam dövüş aksiyonu başladı donup duruyor 480 p de demem o ki şu saçma akk yalanından bir an önce kurtulalım adamlar uzaya gittiler bile biz hayla dünyada düzgün İnternet kullanamıyoruz yabancılar durumumuzu bilse oturup gülünecek durumdayız

artık yalandan altyapı bahanelerine son verelim tamam benim altyapı 12 mgbit hız veriyor ama bu demek olmuyor altyapıda sıkıntı olduğu ben zaten 12 kadar hız alıyorsam ayın geri kalan günlerin dede alırım en azından 3 mgbit hızdan iyidir bu altyapı bahanesini bırakın da adam gibi hizmet sunun artık nasıl ayın kotalar sıfırlanıp ayın ilk günlerinde 12 hız alıyorsan geri kalan günlerin dede alırım herhalde o yüzden alt yapı bahanesi ne inanmayın bu altyapı bahanesi komşular birlikte aynı interneti kullanmasın diye türetilmiş bir şey umarım yakın zamanda şu saçmalıktan kurtulmak dileğiyle
    |
    |

• Yarbay
    2544 Mesaj
    İmzamı geçte olsa attım. Hayırlı olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobalt_evan -- 6 Temmuz 2016; 12:14:58 >
    |
    |

Biraz öyle gibi hocam baya baya yakınız

|
    |
    zwanzig kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Saolun hocam peki snr değeri neden öyledir nasıl arttırılır

|
    |
    Firaristt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.