Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
65.527
Cevap
415
Favori
2.516.722
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Sinema Genel >> İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!
Giriş
    746 Mesaj

sıkıntı youtube'dan kaynaklanıyor. Senin indirdiğin dosyalar ile yakından uzaktan ilgisi yok. interneti alan herkes youtube kullanıyor.

youtube'a gir saçma sapan bir sürü video 100,000 üstünde izlenme sayısı.
    |
    |
    astegon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    954 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: astegon

:)

Güzel sorular. Ama bunu cevaplarsam %90 ihtimal linç edilirim. Arkadaşımın o kadar yetkisi yok.

Sonuçta işletmeci bir kuruluş var ana omurga'da.

neden linç edileceksiniz ? bence arkadaş güzel sorular sormuş cevapları neden sizi lince götürüyor :D ÇOK GİZEMLİ KONUŞUYORSUNUZ biraz abart masanız
    Akk aşımında hızın yarıya düşmesini zorlayın bence.
    Akklerde minimum 200 gb olmalı.

Orijinalden alıntı: Aspiratör

İmzaların birleşmesine çok sevindim.
    Akk aşımında hızın yarıya düşmesini zorlayın bence.
    Akklerde minimum 200 gb olmalı.

yapmayın ne 200 ü minimum 500 ve hız aşımıda 8 e gelsin olması lazım ki bu sistem biraz düzelsin akk kalksa daha mükemmel olur ama şu an için zor gibi şu internetle 480 p açamıyoruz yurt dışındakiler 4 k video seyrediyorlar düşünün yani
    |
    |

Orijinalden alıntı: Antlion

Arkadaş sen neyin kafasındasın bendeki superonline FTTH ve adamlar hiçbir sorun olmaksızın 1000 megabit bile alabilirsiniz diyorlar. Altyapı olmasaydı en fazla 10 mbitlik paketler olurdu. Paket hızım 25 ama her halukarda speedtest ilk 1-2 sn 100-110 gösteriyor sonra 25. altyapı sağlam olmasa 25'i bile zor görürdü. Madem yüksek hızda kullanma şansım var neden akk ile cebelleşeyim. Sen heralde 8 megabiti bile doğru dürüst alamayan kişilerdensin trollemen ondan dolayı sanırım

FTTH nedir hocam?
    quote:

%15-20 oranında diyebilirim.

Net bilgiler değil bunlar en azından 1-2 sene öncesine kadar bu civardaydı. Şimdi ne alemde tam bilmiyorum.

Bu arada bildiğim kadarıyla bizim ükemizde bir IXP yok.

Telekom neden IXP değil acaba.

IXP nedir?
    şuan turknet 150gb(+10tl ye 200gb)
    vodafone 240gb veriyor.
    2 firmada adsl ve vdsl ile hizmet veriyor.hattınız ne desteklerse yani.

ttnet aynı paralara 75gb ve 100gb veriyor.yarı yarıya daha az kotalar yani.
    kotaların 2 ye katlanması hiçbir işe yaramaz özetle. 4 e katlanırsa eh işte.

akk kalksa millet arşiv yapmaz.yani yapmamalı.
    istediği zaman içeriğe ulaşır zaten.

özetle akk kalkmalı
    eskiden akk uygulanmıyorken 1-2tb indirenler çok nadirdi.onlarda hdd si boş olanlar :)
    |
    |
    Fiber kablonun dairenize kadar gelme olayıdır. Fiber to Home kısaltmasından gelir. %100 gerçek fiberdir ve 1000 mbit bile alınabilir. Eve gelen fiber kablo ONT cihazı dediğimiz cihaza bağlanır ordan hemen yanına cat6 kablosuyla ont çıkışına diğer ucuda modemin wan girişine bağlanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Aslında doğru söylüyorsunuz hemen herkes gereksiz şeyler indiriyor, yani hepimizin aklında arşivcilik var. Ama sizinde dediğiniz gibi devlet musluğu az açıyor. Yani mesela benim altyapım maksimum 3 Mbps destekliyor. Benim indirmeden 720p hele Full HD video seyretmem mümkün değil. Mecbur bir videoyu kötü de olsa indirmek zorundayım, sonra siliyorum. Zaten bizim altyapı o kadar kötü ki akşam saatlerinde 100 - 150 kb/sn en fazla hız geliyor.

|
    |
    astegon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Ağustosta toplantı olacağını biliyorum, o toplantıda akk sınırı arttırılacaksa bile bu imzalar sayesindedir, arttırıldıktan sonra da bu kampanya devam edecek. Nihai hedef tamamen kaldırılması, kota daha da arttırılsın dersek akk'nin varlığını kabullendiğimiz anlamına gelir. Tüketiciyi dinlemeyenler "kaldırmıyorsunuz bari kotayı 4 katı yapın :((" dediğimizde okeyleyecekler mi sanıyorsun? Bu beladan kurtulduğumuzda senin gibileri de faydalanacak işte ben ona yanıyorum.

öyle değil işte bu imzalar toplanmadan ve o eski konuda ki imzalar dahi toplanmadan önce verilmiş bir karardı bu yılın Ağustos ayında ki toplantı.

Yapılan bu iş güzel ama yanlış ata oynandığı için zayıf ve kötü bir kampanya.Bu kampanya ile 4-5 kat kota arttırılabilecek iken ve alt hız limit 8mbps olabilecek iken 2 kat arttırılmış kota ve 5mbps'ye talim olacağız ağustos ayında.

Bu mesajı da hatırlayıp alıntılarsınız.

Yanlış ata oynamak derken? Bu konuda bir yanlış yapıldığını düşünüyorsanız açıkça ifade edin.

• Binbaşı
    1900 Mesaj

Onceki mesajda da yazdigim gibi kampanyanin hedefini sizin istediginiz gibi degistirmenin sonuca yonelik bir etkisi olacagini dusunmuyorum, dolayisiyla alintilanacak bir durum yok.

|
    |
    Knisath kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

(f)iber (t)o (t)he (h)ome türkçesi ile eve kadar fiber optik kablo oluyor. Araya herhangi bir bakır kablo girmiyor.

Bina altından eve kadar ise CAT 6 kablo çekiliyor FTTH sistemde. Kendimden bir fotoğraf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SgtLittleNoob -- 4 Temmuz 2016; 23:49:07 >
    |
    |
    Save The Day kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Orijinalden alıntı: Save The Day

quote:

quote:

Ağustosta toplantı olacağını biliyorum, o toplantıda akk sınırı arttırılacaksa bile bu imzalar sayesindedir, arttırıldıktan sonra da bu kampanya devam edecek. Nihai hedef tamamen kaldırılması, kota daha da arttırılsın dersek akk'nin varlığını kabullendiğimiz anlamına gelir. Tüketiciyi dinlemeyenler "kaldırmıyorsunuz bari kotayı 4 katı yapın :((" dediğimizde okeyleyecekler mi sanıyorsun? Bu beladan kurtulduğumuzda senin gibileri de faydalanacak işte ben ona yanıyorum.

öyle değil işte bu imzalar toplanmadan ve o eski konuda ki imzalar dahi toplanmadan önce verilmiş bir karardı bu yılın Ağustos ayında ki toplantı.

Yapılan bu iş güzel ama yanlış ata oynandığı için zayıf ve kötü bir kampanya.Bu kampanya ile 4-5 kat kota arttırılabilecek iken ve alt hız limit 8mbps olabilecek iken 2 kat arttırılmış kota ve 5mbps'ye talim olacağız ağustos ayında.

Yanlış ata oynamak derken? Bu konuda bir yanlış yapıldığını düşünüyorsanız açıkça ifade edin.

açık değil mi zaten ? Kotalar kalksın isteği yerine ne istediğinizi günün şartlarına uygun ve şirketin burun kıvıramayacağı bir seçenek için çabalayın.

Yani AKK 4 kat arttırılsın ve kota aşımı sonrası hız 8 mbps'ye düşürülsün.

Kotanın kaldırılmayacağını hepimiz biliyoruz.Kaldı ki konuda bir arkadaşımız yönetim içinden edindiği bilgiler de bu yönde imiş.

2 kat kota arttırımı ve 5mbps'ye bizi talim ettireceğinize bu kadar imza desteği var iken bari 4 kat kota arttırımı ve alt limit 8mbps olsun...
    Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)Mesaj kutum kapalı değil. Mesaj atamıyorsanız engellenmişsinizdir.

• Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Up++++

|
    |

quote:

quote:

quote:

açık değil mi zaten ? Kotalar kalksın isteği yerine ne istediğinizi günün şartlarına uygun ve şirketin burun kıvıramayacağı bir seçenek için çabalayın.

Yani AKK 4 kat arttırılsın ve kota aşımı sonrası hız 8 mbps'ye düşürülsün.

Kotanın kaldırılmayacağını hepimiz biliyoruz.Kaldı ki konuda bir arkadaşımız yönetim içinden edindiği bilgiler de bu yönde imiş.

2 kat kota arttırımı ve 5mbps'ye bizi talim ettireceğinize bu kadar imza desteği var iken bari 4 kat kota arttırımı ve alt limit 8mbps olsun...

İlk hedefimiz elbette AKK'nin tamamen kaldırılmasıdır. Hepimiz için bu en iyisidir. Fakat AKK kaldırılmaz ise onun yerine iyileştirilme yapılması gerekmektedir. AKK'nin iyileştirilmesi için çalışılmaktadır. Bir yanlışlık yok.

Ekleme: Ayrıca konu ile ilgili şuraya da bakabilirsiniz. http://forum.donanimhaber.com/m_113440929/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Save The Day -- 4 Temmuz 2016; 23:48:46 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    983 Mesaj
    Destek...
    |
    |

"Give all your shit away and start living."
  • Yarbay
    5787 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

(f)iber (t)o (t)he (h)ome türkçesi ile eve kadar fiber optik kablo oluyor. Araya herhangi bir bakır kablo girmiyor.

Bina altından eve kadar ise CAT 6 kablo çekiliyor FTTH sistemde. Kendimden bir fotoğraf.

Ben gece kuşu fiber kullanıyorum. Benimkinin öyle olup olmadığını nerden bileceğim?

• Kurmay Yarbay
    5100 Mesaj
    quote:

quote:

%15-20 oranında diyebilirim.

Net bilgiler değil bunlar en azından 1-2 sene öncesine kadar bu civardaydı. Şimdi ne alemde tam bilmiyorum.

Bu arada bildiğim kadarıyla bizim ükemizde bir IXP yok.

Telekom neden IXP değil acaba.

IXP nedir?

IXP internet değişim noktasıdır. Tam olarak bizim neden yüksek ücret ödememizin sebebidir. Hızımız az ve bu yüzden veriyi iletmemiz diğer Avrupa'da ki sağlayıcılara göre daha yavaş. Daha yavaş olması IXP işletmecilerinin Türkiye veri trafiğini iletmek için daha fazla çaba harcamasına sebep oluyor. Siz 1000 Mbps kullanabilirsiniz ama omurganın bir tarafı fiber, diğer tarafı bakır olunca ister istemez veri yavaş iletiliyor. Hele upload hızlarımız tam bir felaket IXP'de upload hızlarıda önemlidir.

Detaylı bilgi için Vikipedi'ye bakabilirsiniz.

• Yüzbaşı
    814 Mesaj

Aynen bendeki en alttaki FTTH hatta resim atayım alttaki ONT cihazı üstteki modem :

|
    |
    SgtLittleNoob kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
3,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.