Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (425. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.797
Cevap
342
Favori
2.734.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İmzaların birleşmesi çok iyi bir gelişme olmuş.
  • kotayla olmaz bu iş. Fiyatlandırmayı düzeltmekle, altyapıyı geliştirmekle olur. Şimdi kotalar artsa 2 sene sonra yine yetmediğinde ne yapacağız? Bir daha mı toplanacağız? Kotayı geçtikten sonra hızı düşürmek de iş değil. Çünkü her sene gereken hız artıyor. Minimum 24Mbps almamız lazım. AKK'siz paketlerin fiyatı düşsün, 10 lira fazlasına aynı hızda AKK'siz paket kullanalım. 65 liraya 35Mbps 100GB internet 45TL olsun, 55-60 liraya da 35Mbps tam sınırsız internet kullanalım. İsteyen 55-60 liraya 35Mbps tam sınırsız yerine 50-75Mbps 250GB AKK'li paket kullanır aynı fiyata. 25 liraya 24Mbps 75GB AKK paketi versinler, 40 liraya da 24Mbps tam sınırsız versinler mesela. Şimdiki fiyatlarla biz AKK'li paketlere mecburuz.

24Mbps 75GB AKK 84TL
    24Mbps AKK'siz 235TL

35Mbps 100GB AKK 93TL
    35Mbps AKK'siz 285TL

50Mbps 200GB AKK'li 113TL
    50Mbps AKK'siz 365TL

3 katı fiyata satılıyor. Dolayısıyla AKK'siz paketleri alamıyoruz. Sadece fiyat ve upload hızı ayarlaması bile birçok sorunu çok büyük ölçüde çözecektir.

• Millet yarı hızına düşmeye razı anlaşılan. Biz boşuna uğraşıyoruz.
  • Günlük kota olunca da günlük 1Gb 2gb gibi komik tarifeler çıkarır bunlar. Yarıya düşürmek ve kotaları artırmak en son çare olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Günlük kota suistimal edilmeye açık. Ttnet ona da bir kulp bulur.

• guncelll
  • Kotayı geçtikten sonra hızım yarıya düşsün ne demek? Ben sabah akşam yaslan yüklen yapayım, başkaları umrumda değil demek. Komşuyla ortak kullanıyordum, üst kattaki komşuları da ortak ederim demek. Daha fazla kişi danaya girer gibi girer, iyice ucuza internete benzer bir şeyler kullanırız demek. Her gün birer film izleyeyim değil, bir defada bir aylık filmleri indireyim demek. Stream değil, download demek. ISS'lere daha çok ve dengesiz yük demek. Ay sonuna kadar hızınızın düşmesi çok mu mantıklı? Çok mu güzel? Kotaları arttırmak zaten çözüm değil. 2TB kota vereceğine komple sınırsız ver, sen de rahat et, ben de rahat edeyim. 10 kat çok uçuk olmuş. O kadar arttırmaya ikna etsek tamamen kaldırmaya da ikna ederiz zaten.
  • DOLANDIRILMAK İSTEMİYORUZ ARTIK! UP !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Millet yarı hızına düşmeye razı anlaşılan. Biz boşuna uğraşıyoruz.

Yari hizi gectim 5 mbps diyen de var. Ne akk ne kota olmasi gerekirken millet sadece gunu kurtarma derdinde, kaliteli interneti arayan yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıl olmuş 2016, 2017'ye geçicez hala AKK 200GB olsun 500GB olsun derdiyle uğraşıyoruz. Adamlar 1GBPS AKK'siz 60$'a satıyor biz 50MBPS AKKsiz 90TL olsun diyoruz. Acınacak halimize gülüyoruz
  • sazansavar kullanıcısına yanıt
    Günlük 1-2GB vermezler merak etmeyin. Veremezler. Verirseler herkes tam hızı gördüğü gibi hızı düşer ki bu sistemi daha çok yorar. Hızın kaç Mbps ise o kadar da GB günlük kota versinler sonrasında 1Mbps'e ben kabul derim ama bunlarla uğraşmak yerine AKK'siz paketleri mevcut AKK'li paketler fiyatına sunup AKK'li paketleri de daha ucuza satarak çoklu kullanımı engellemek ve iki tarafın da derdini çözmek varken böyle bir yola başvurmak bana mantıklı bir çözüm olarak gelmiyor.
  • @Firaristt
    Hocam AKK`siz paketleri alamıyoruz demişsin. Hamgi AKK`siz paket. Birtek Fiberde var Bu AKK`siz paket. Fiyatı düşürseler ne olacak fiber yok ise yine AKK olacak
  • pelerinli kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. AKK olacaksa gerçekten ucuz olmalı. Ne bileyim öğrenci evine rahatlıkla alınabilecek seviyede(50TL altı) fiyatlandırılır ve 100-200GB arası AKK verilir ise AKK'li paketler tutar, 50TL üzeri olan(taahhütlü veya değil) paketlerde de AKK'siz olarak sunulursa bence sorun büyük oranda çözülür. Hız ise hız, kota ise kota, uygun fiyat ise uygun fiyat. 70 liraya tamamen sınırsız(AKK'siz) 35Mbps hıza hayır deneceğini sanmıyorum. AKK'li paketler için hız bir kıstas olmamalı, zaten AKK var, adamın hızını neden kısıyorsun ki? kota dolunca zaten 3Mbps vereceksin. Bari kota dolana kadar rahat etsin adam. Veridğin kuş kadar kotayı bile dolduramıyorsa zaten o kullanıcının sana bir yükü yok demektir, bu kadar işkence etmeye gerek yok. AKK'siz paketleri de hıza göre fiyatlandırırsın.
  • Hiper için de kullanılabiliyor diye biliyorum. VDSL2 sinyal ile belirli bir hızın üzerine verebiliyorlar diye biliyorum. Ayrıca SO VDSL, VFNet vs.'de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeniada

Sonuna kadar haklısınız. Türkiye'deki fiber altyapısı sıkıntısı malumunuz.Lakin burada mevzu internet hız sorunundan ziyade AKK.
    Bu seneye kadar bende sizin gibi 8 mbit internet ile sürünüyordum.En son evi değiştirerek bu beladan kurtuldum. Bildiğim kadarı ile fiber altyapı çalışmaları hızlanması gerekirken yıl geçtikçe yavaşlıyor...Bu eylemin birazda siyasi olduğu yönünde düşünceye sahibiyim....

aynen 2016 şu dönemde yaşanmayacak sorunları hep birlikte bu ülkede yaşıyoruz ülkemiz çok karışık normalde bu gibi durumlarda devletin oluşturduğu mecralar hemen konu üzeri gerekenleri yapması lazımki böyle bir mecra var ancak ne yaptıkları belli değil

sizin de bildiğiniz gibi btk dan bahsediyorum normalde böyle mecraların firma yerine tüketicileri savunması lazım ki tüketici için oluşturulmuş bir yer ama tam tersi oluyor bu ülkede tüketicilerin tarafına yönelik hizmetleri sundurmaya çalışacagına aksine firmalara kolaylık sağlanıyor bu nasıl iştir anlamış değilim

umarım btk artık tüketicilere yönelik hizmetlerin artması için güzel bir düzenleme sunar artık bu internet sunan firmaların müşteri yönelik hizmet sunmaları lazım artık full hd videolar standartlaştı ama bu durum bizim için geçerli değil biz hayla 480 p de takılıyoruz adamlar uzaya çıkıyorlar biz hayla akk den kurtulamadık

bu durumu düşününce biz insan değil miyiz neden bizlere böyle saçma sistem sunulmuş onlarda bizim gibi insanlar güzel düzen kurmuşlar neden biz yapamayalım artık devir internet devri ki biz bu konuda berbattız umarım yakın zamanda bizde bu durumdan kurtulup çağ dışı kaldığımız bu saçmalığı üstesinden gelip rahat bir şekilde internetimiz akk ye takılmadan kullanırız

kusura bakma yazım biraz fazla oldu bu konuda çok fazla sinirlendiğin noktalar var hele ki yurtdışındaki yaşayan insanlara sunulan hizmetle bize sunulan kölelik sürekli kafamdan çıkmıyor

• 6 mbps ile sabahtan beri güller gibi takılıyorum o kadar 3'e alışmışız ki bu bile uçak gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Hiper için de kullanılabiliyor diye biliyorum. VDSL2 sinyal ile belirli bir hızın üzerine verebiliyorlar diye biliyorum. Ayrıca SO VDSL, VFNet vs.'de var.

Hayır hocam, Bahsettiğin hiç bir tarifede kotasız yok. Ben o kadar çok araştırdım bulamadım. Kotasız tarife link var ise alabilirmiyin.
  • Up

• quote:

Orijinalden alıntı: erdi 1903

6 mbps ile sabahtan beri güller gibi takılıyorum o kadar 3'e alışmışız ki bu bile uçak gibi geliyor.

6mbps o hızı nasıl alıyorsunuz ? ve kota aştınız değilmi
  • 
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.