Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.798
Cevap
342
Favori
2.734.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23132314231523162317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mic

quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Bu iş 1 Mayıs'ta çözülmezse, çok pis söveceğim. Burada ben dahil çoğu arkadaşın, kendisi dahil evindeki anne baba kardeşini de memnun etmeye çalıştığını, doğal olarak bu işlerden anlamayan aile bireylerinin sürekli "İnternet neden yavaş" "Kota nasıl bu kadar çabuk doldu" şikayetleriyle uğraştığını biliyorum. 3Mbit hızla, evdeki birden fazla cihazı internete bağlamaya çalışırsan böyle olur. E doğal olarak bu işlerden anlamayan aile bireylerine de, bu durumu anlatmakta zorlanıyorsun. Ne yapacağını şaşırıyorsun. Evde 2 masaüstü, bi dizüstü, bi tablet, 2 akıllı telefon olunca, sıkıysa 3mbitle internete gir.

Aynı durumdayım. 4-5 cihaz kullanmaya çalışıyoruz interneti.

Bizim evde 33 cihaz var. 5 kişilik aileyiz. Kanser olucam o yüzden.

• berkkarabacak kullanıcısına yanıt
    Kafanıza göre yorum yapmayı keser misiniz artık! Aynı şekilde ben de sordum uygulayacaklarını söylediler. Daha 1 mayıs gelmeden felaket senaryolarını üretmekten ne zaman vazgeçeceksiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Kablonet kullanıcısıyım.
    1 Mayıs'ta düzenlemeyi uygulamayacaklarını sanmıyorum ama yine de söyleyeyim müşteri hizmetlerine yazdım, bilgi gelmedi dedi. İçimden yav he he dedim kapadım pencereyi.
    Aslında yazacaktım BTK herkese açık şekilde yayınladı illa size de özel olarak mı tebliğ etmesi lazım diye de uğraşmaya değmez dedim sonra.

Evet özel tebliğ gerekir hukuken. Kaldı ki tebliğ edilse bile müşteri hizmetlerine bilgilendirme yapılmamış olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SeatSide S kullanıcısına yanıt
    Görmeden inanmam kafası hepimizde var maalesef. Özellikle Türkiye'de...

Uygulayacakları kesin olmasına rağmen ilk kotayı bitirmeye korkuyorum.
  • to let myself go kullanıcısına yanıt
    Müşteri Hizmetleri aynı soruyla acaba kaç yüz kere karşılaşıyordur. Gerçekten bilmiyorlarsa üstlerine sormak akıllarına gelmedi mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanozugenc -- 27 Nisan 2017; 20:11:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogulcanozugenc

Görmeden inanmam kafası hepimizde var maalesef. Özellikle Türkiye'de...

Uygulayacakları kesin olmasına rağmen ilk kotayı bitirmeye korkuyorum.

Anlıyorum ancak 1 Mayıs gelmeden olmayacak, yapmayacaklar, vb. yorumlarla insanları korkutmaya gerek yok. 1 Mayıs gelip de yapmazlarsa tabiki yorum yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ammavelakinbin

Tam olarak öyle ayrıca AKN bitse bile gece 2-8 arası 8 mbps kullanacaksın.

8 mbps önermiyorum bu arada 16 mbps paketler 5 lira farkla satılıyor yükseltin bence.

Akk varken gece 2 ile 8 arası indirme yaparsam kotam gider mi

Kurtulamadık gitti akk saçmalığından en azından gece 2 ile 8 arası para vererek aldığımız oyunu indirebilelim en azında

• quote:

Orijinalden alıntı: istanblue001

quote:

Tam olarak öyle ayrıca AKN bitse bile gece 2-8 arası 8 mbps kullanacaksın.

8 mbps önermiyorum bu arada 16 mbps paketler 5 lira farkla satılıyor yükseltin bence.

Akk varken gece 2 ile 8 arası indirme yaparsam kotam gider mi

Kurtulamadık gitti akk saçmalığından en azından gece 2 ile 8 arası para vererek aldığımız oyunu indirebilelim en azında

Gta 5'i 3 günde indirdiğimi hatırladım
  • istanblue001 İ kullanıcısına yanıt
    Gece 2 - 8 arası AKN işlemiyor.

AKN ve AKN sonrası hızdan bağımsız 6 saat yani.

• Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    Ben ayın 1'inde 50 GB AKN ile indirip ay boyunca sürünmüştüm ama değer cidden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amma velakin -- 27 Nisan 2017; 20:21:44 >
  • quote:

Çokta büyük bir şey gibi davranmayalım bence. Olması gereken oldu sadece.

Bir terör saldırısı olsa hızı düşürürler anında.

BTK yine de iyi bir adım attı ISS lere kalsa 10 sene daha AKN kullanırız.

Kesinlikle Olması Gereken Buydu Zaten Fakat Servis Sağlayıcıların Müşteri Hizmetleri Canlı Chat Olsun 1 Mayıs'ta Yeni Kanun Uygulanacak Dediği Halde Hala Israrla Forumdaki BAZI Arkadaşlar 1 Mayısta Uygulanmayacak Yok İnternet Hızı Çok Düşecek Alt Yapı Çökecek Aşırı Zam Olacak Servis Sağlayıcılar Büyük Oyunlar Yapacak Vs... Gibi İfadeler Kullanıyor Sanki BTK Böyle Bir Karar Vermeden Önce Servis Sağlayıcılar Çok Ucuz Hiç Zam Yapılmayan Çok Hızlı İnternet Sağlıyorlardı Hiç Bir Zaman Yenilikten Korkmayın Değişmeyen Tek Şey Değişimin Kendisidir Yapsın Zam Sıkıntı Yok Düşürsün Hızı İnternettin İllaki Bir Rakip Ben Daha Ucuz Ve Daha Hızlı Hizmet Vereceğim Diye Rekabete Girecek Turknet Gibi Abone Kaybetmek İstemiyorlarsa Bunları Yapacaklar Servis Sağlayıcılar Bu Arada BTK Kaç Yıl İmza Toplandıktan Kaç Şikayetden Sonra Bu Konuya El Attı Belki Daha Önceden Yapsalardı Şimdiye AKK Olmayacaktı Belki Türkiyede Dahada Hızlı Gelişecekti...

• quote:

Ayın 27'si ve benim hızım http://www.speedtest.net/my-result/a/2825597482

Test edip edip Vodafone ve TTNET ' e küfür ediyorum.

Bende de Kablonet var bir şeyler indireyim belki insafa gelip AKK uygulamazlar dedim mb geçtiği an düştü hızım.

• quote:

Orijinalden alıntı: to let myself go

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Kablonet kullanıcısıyım.
    1 Mayıs'ta düzenlemeyi uygulamayacaklarını sanmıyorum ama yine de söyleyeyim müşteri hizmetlerine yazdım, bilgi gelmedi dedi. İçimden yav he he dedim kapadım pencereyi.
    Aslında yazacaktım BTK herkese açık şekilde yayınladı illa size de özel olarak mı tebliğ etmesi lazım diye de uğraşmaya değmez dedim sonra.

Evet özel tebliğ gerekir hukuken. Kaldı ki tebliğ edilse bile müşteri hizmetlerine bilgilendirme yapılmamış olabilir.

Bilmiyorum hocam sonuçta örneğin kanunlar Resmi Gazete'de yayımlanınca kuruma gittiğinizde kanunu uygulamam ben bana tebliğ gelmedi diyemez, BTK kararı da öyledir belki diye düşündüm. Neden karar aldığı düzenleyici işlemi her İSS'ye tebliğ etmek zorunda olsun ki?

• 1 Mayıs Günü Sesimi Duysun Servis Sağlayıcım Veri Trafiğini Tıkıyacağım Saha Dolabını İnfilak Ettireceğim GTA 5 Silip Tekrar Yükleceğim Power Supları Yakacağım
    1 MAYIS Günü Modemim Temsili
    İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VVizard -- 27 Nisan 2017; 20:33:36 >

• Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Boşuna riske girmişsin hocam sorsan söylerdik.

KabloNet'e laf edilmesine karşıyım.

TTNET kullandığım günler gelir aklıma.

Bir kaç sene önce komşumuz evine internet bağlattı.

Onun İnternetini bağlarken bizim İnterneti kesmişler.

Tamı tamına 3 hafta uğraştım gelip adam gibi işlerini yapsınlar diye olmadı getiremedim. Bir sürü şikayet vs uğraşayım derken en son müdürlüğe gitmiş olay.

Bir ekibe ilk iş olarak bizim evi söyleyip yollamışlar. Onlar gelene kadar benim mobil veriye harcadığım para faturayı 3'e katladı üstüne itiraza gitmeye vakit olmadığı için kullanmadığım günleri ödemek zorunda kaldım.

KabloNet'i arıyorum bazen aynı gün bazen ertesi gün geliyorlar hemen.

• 6 ay once Interneti dondurduydum simdi acilma zamani geldi cok iyi oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Boşuna riske girmişsin hocam sorsan söylerdik.

KabloNet'e laf edilmesine karşıyım.

TTNET kullandığım günler gelir aklıma.

Bir kaç sene önce komşumuz evine internet bağlattı.

Onun İnternetini bağlarken bizim İnterneti kesmişler.

Tamı tamına 3 hafta uğraştım gelip adam gibi işlerini yapsınlar diye olmadı getiremedim. Bir sürü şikayet vs uğraşayım derken en son müdürlüğe gitmiş olay.

Bir ekibe ilk iş olarak bizim evi söyleyip yollamışlar. Onlar gelene kadar benim mobil veriye harcadığım para faturayı 3'e katladı üstüne itiraza gitmeye vakit olmadığı için kullanmadığım günleri ödemek zorunda kaldım.

KabloNet'i arıyorum bazen aynı gün bazen ertesi gün geliyorlar hemen.

Aynen ben de yeni geçtim Kablonet'e ama öncesinde evde Teledünya vardı gerçekten arıyorsun hemen geliyorlar.
    Yalnız şu AKK kararını uygulamayı son güne bırakmasalar ölür müydüler sanki...

• Ben ne olursa olsun size ilk günden kotayı bitirmemenizi tavsiye ederim. Anlatılan/beklenen gibi olmazsa biz sıkıntıya gireriz. Daha önceki mesajlarımda anlattığım gibi 02:00 - 08:00 arası saniyesi saniyesine gerçekleşecek mi bakalım. Hızımız kotayı aştığımız an yeni sisteme göre düşürülecek mi bakalım. Bunları gecikmeyle yaşamamamız gerekiyor. Bakalım.
  • quote:

Gece 2 - 8 arası AKN işlemiyor.

AKN ve AKN sonrası hızdan bağımsız 6 saat yani.

Teşekkürler cevap icin en azından oyunu indirebilecez kurtulamadık bu akk den ama buna da şükür diyoruz bu ülkede

• quote:

Orijinalden alıntı: ogulcanozugenc

Ben ne olursa olsun size ilk günden kotayı bitirmemenizi tavsiye ederim. Anlatılan/beklenen gibi olmazsa biz sıkıntıya gireriz. Daha önceki mesajlarımda anlattığım gibi 02:00 - 08:00 arası saniyesi saniyesine gerçekleşecek mi bakalım. Hızımız kotayı aştığımız an yeni sisteme göre düşürülecek mi bakalım. Bunları gecikmeyle yaşamamamız gerekiyor. Bakalım.

Aynini babamda söylüyor da.. kota yenileme günü

1 inde degilse sorun yok. 1 iyse sikinti
  • 
Sayfa: önceki 23132314231523162317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.