Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2312. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.797
Cevap
342
Favori
2.734.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23102311231223132314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Arkaslar geri sayfalari okumadim ama superonline ile gorustum fiber 100 mbit netim 24 e dusecekmis.. Resmen ogrenmis oldum

İyiymiş hocam. Ben de Superonline 100 Mbps kullanıyordum 3 yerine 24'e düşmek harika olacak. 4K video izleme ve oyun, film indirme dışında hız düşüşünü hissedeceğimizi sanmam.

@1982-utkan

Sorma hocam, baya etkiliyor.

4k video'da izlenir.Sadece indirme hızının düşüşü farkedilir o kadar onun dışında hiç bir şey farkedilmez.

İnşallah hocam. Evet izlenir diye düşünüyorum ben de, sadece eskisi kadar hızlı yüklenmeyebilir.

Youtube'da mesela 4K video açınca meraklısı için istatistikler bölümünde bağlantı hızı 90 a kadar çıkıyor.

Bi de Netflix'de 4K video için önerilen hızı tam 25 Mbps demiş. Danaya girer gibi arkadaşlarla Netflix UHD paketine girmiştik. Sorun yaşamayız inşallah.
    https://help.netflix.com/en/node/306

youtube'da belki 4k arada problem çıkartabilir ama netflix 24 mbps hızla 4k'da problem çıkartmaz.Adamlar 3 mbps ile nerdeyse 1080p veriyorlar.24 mbps ile 4k veremeyecekler mi

• VVizard kullanıcısına yanıt
    Çokta büyük bir şey gibi davranmayalım bence. Olması gereken oldu sadece.

Bir terör saldırısı olsa hızı düşürürler anında.

BTK yine de iyi bir adım attı ISS lere kalsa 10 sene daha AKN kullanırız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caseymert

quote:

Orijinalden alıntı: neytullah1

1 mayıs hakkında kötü senaryolar yazılmasının sebepleri;

1.
    İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

2.
    AKK'nın kaldırılacağı tarih, net olarak 2019 yılıyken, sırf 1 gün öncesi diye, 2018 yılında kaldıracağız diye insanların zekalarıyla alay etmeleri

3.
    TTNet gibi firmaların başında geldiği listelerin, "Sınırsız internet" diye basit söz oyunlarıyla , akkli interneti insanlara kakalamaları, sonuç olarak yasaya hem aykırı olmuyorlar hem de kazançlarını sağlamış oluyorlar.

4.
    "Sütten ağzı yanan ayranı üfleyerek içer"

Ben de çok istiyorum ,
    Ama
    Kusura bakmayın arkadaşlar, bizi bu zamana kadar dolandıranlara , sonsuz güvencimle güvenerek , polyannacılık oynarak , "Oley kaldırılacak, yaşadık biz" diyemem. Çünkü bunu ne zaman demiş olsam altından bir bit yeniği çıkıyor.

Lütfen şimdide bir başkası "Ya niye böyle yazıyorsun insanları tedirgin ediyorsun, sen kötü birisin" gibi sözler yazmasın mesajıma. Benim kimseyi tedirgin etmek gibi bir niyetim yok, herkesin kendi aklı düşüncesi var, benim düşüncemi saçma bulan zaten tedirgin olmaz, mantıklı buluyor ki benim gibi tedirgin oluyor.

->Ama yok , gerçektende sorunsuzca gelirse bu değişiklik, gerçekten bize yarayacak şekilde , demek ki ne olursa olsun asla ön yargılı olmamalıyız diye bir ders almış olurum

Ya niye böyle yazıyorsun insanları tedirgin ediyorsun, sen kötü birisin

• Gelecek sene birde upload kampanyasi patlatalim hocam

• 1 Mayıstan Sonra Youtube Otamatik Kalite

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Gelecek sene birde upload kampanyasi patlatalim hocam

Simetrik internet ve Metro ethernet ile çok iyi kazanıyorlar.

Onun için zaman var sanırım.

Şu an 4 mbps bana yetiyor aslında ama en az indirme hızının yarısı kadar upload olmalı bana kalsa.

• Superonline btk kararını uygulamıycakmış mayısdaTurkTelekom +1 üye kazandın
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkkarabacak

Superonline btk kararını uygulamıycakmış mayısdaTurkTelekom +1 üye kazandın

Öyle bir şansı yok. Yanlışınız var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caseymert

quote:

1 mayıs hakkında kötü senaryolar yazılmasının sebepleri;

1.

2.
    AKK'nın kaldırılacağı tarih, net olarak 2019 yılıyken, sırf 1 gün öncesi diye, 2018 yılında kaldıracağız diye insanların zekalarıyla alay etmeleri

3.
    TTNet gibi firmaların başında geldiği listelerin, "Sınırsız internet" diye basit söz oyunlarıyla , akkli interneti insanlara kakalamaları, sonuç olarak yasaya hem aykırı olmuyorlar hem de kazançlarını sağlamış oluyorlar.

4.
    "Sütten ağzı yanan ayranı üfleyerek içer"

Ben de çok istiyorum ,
    Ama
    Kusura bakmayın arkadaşlar, bizi bu zamana kadar dolandıranlara , sonsuz güvencimle güvenerek , polyannacılık oynarak , "Oley kaldırılacak, yaşadık biz" diyemem. Çünkü bunu ne zaman demiş olsam altından bir bit yeniği çıkıyor.

Lütfen şimdide bir başkası "Ya niye böyle yazıyorsun insanları tedirgin ediyorsun, sen kötü birisin" gibi sözler yazmasın mesajıma. Benim kimseyi tedirgin etmek gibi bir niyetim yok, herkesin kendi aklı düşüncesi var, benim düşüncemi saçma bulan zaten tedirgin olmaz, mantıklı buluyor ki benim gibi tedirgin oluyor.

->Ama yok , gerçektende sorunsuzca gelirse bu değişiklik, gerçekten bize yarayacak şekilde , demek ki ne olursa olsun asla ön yargılı olmamalıyız diye bir ders almış olurum

Ya niye böyle yazıyorsun insanları tedirgin ediyorsun, sen kötü birisin

Çok İyi Plastik Cerrahlar Önerebilirim

• hatta oloması gereken 2019da olucak, bu sadece idare edin diye ama yeter yani bize :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkkarabacak

Superonline btk kararını uygulamıycakmış mayısdaTurkTelekom +1 üye kazandın

Kaynak
  • adsl için olmaz ama vdsl kullanıcıları için belli bir oran belirlenebilir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutrgun

hatta oloması gereken 2019da olucak, bu sadece idare edin diye ama yeter yani bize :D

Benim şu an bir sorunum yok aslında. KabloNet yetiyor ama yılların acısı var. Çok fena doldum bu konuda.

• berkkarabacak kullanıcısına yanıt
    Yavaş uygulamasın.
  • Aynen hocam 24 den sonra 35 varmış ama fiyat farkı da var baya bi
  • Superonline'dan ses var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Martin

Kişiden kişiye nasıl konuşacağımızı iyi biliyoruz merak etmeyin, bizim üslubumuza takılacağınıza bence ilk önce asılsız iddaalarınızı neye dayanarak söylüyorsunuz bunları daha detaylı açıklayın.

Türk Telekom ve TTnet paragöz bir firmadır buna kimsenin itirazı yok zaten ama yapılacak ciddi bir zam bugüne kadar yapılırdı.

Ayrıca Paragöz bunlar zam olucak deyip ortalığı velveleye vermek, aklı selim bir insanın yapacağı davranış tarzı değildir.

1 Mayıs BTK kararı yeni alınmış bir düzenlenme durumu değil ki ?

Aylar önce açıklandı ve operatörlere bununla ilgili süre verildi hatta zaten İSS firmaları bizden önce biliyordu bu uygulamanın geleceğinı çoktan bir adım atılırdı.

Bugüne kadar elli kere artardı o paket fiyatları rahat olun arkadaşlar şu anda gözlemlenilen tek durum bazı firmaların 25 megabit hızlarını 24 megabit yapmaları oldu buda zaten yeni müşterilere yapılan bir uygulama oldu, eski kullanıcılar şu anda sözleşmelerinde belirtilen hızlar ile devam etmekte.

Ayrıca herkes telekomun zararlı çıkacağını düşündüğü 1 Mayıs uygulamasında emin olun en karlı Türk Telekom çıkıcaktır.

Mevcut altyapı ve Tüm yeni sistemler elinin altında adamlar eski portları diğer İSS firmalarına kiralarken, kendileri güncel port ve fiber altyapılarını yerel bazı firmalar hariç kimseyle paylaşmıyorlar.

Forumda her gün duyuyoruz 24 megabit paketini 5-10 TL fark ile 35 megabite taşıyan Türk Telekom kullanıcıları mevcut, hatta çoğu zaman Telekomun arayıp bu teklifi verdiklerini söylüyorlar.

Mevcut yasadan çekinen bir Türk Telekom bunu asla yapmazdı zaten büyük ihtimal türlü türlü çakallıklara başvururlardı.

Bu arada mevcut yasanın ertelenmesi adına başvuru yapayn firmanın Turkcell Süperonline olmasıda ayrı bir düşündürücü konudur.

Yıllardır Telekoma rakip olacağız diye söylemde bulunup ve sadece büyük sitelere hizmet götürüp, daha sonra diğer kullanıcıları unutan hatta fiberde dahi saçma sapan upload kotası uyguluyan bir firmanında bunu yapmasına açıkcası şaşırmadım.

Şu anda İSS Firmaları arasında belkide tek kullanıcı dostu firma Türknet diyebiliriz.

Ayrıca mevcut kullanıcılar olarak sinirli yada aşırı agresif tepki verebiliriz gayet doğaldır.

Her gün foruma açılan onlarca konu mevcut oluyor hepsinde aynı saçmalık;

* 1 Mayısdan sonra altyapı yalan olucak ve kimse internete bağlanamıyacak.
    * 1 Mayısdan sonra zamlara hazır olun herkesin cebi yanıcak.
    * 1 Mayıs kararı asla uygunlanmıyacak hayal kurmayın Tüm ISS firmaları engel olucak.

Tüm bu söylenenlerin maalesef aklı selim bir kullanıcının gözünde değeri yoktur yada takmaması gerekir evet ama insanları bilerek veyahut isteyerekte tahrik etmemek lazım.

Hiç bir dayanak olmadan şu olur bu olur demek sadece hayallerden ibaret konuşmaktadır.

Şimdi bende Türkiye`de deprem coğrafyası üzerinde yaşadığımız yarın deprem olabilir diyebilirim; bu belki olabilir olmuyada bilir kimse bilemez ama kimseyi tedirgin etmeye hakkımız yoktur.

Her düşünce ulu orta insanlar içinde paylaşılamaz sonuçta bir dayanağımız var mı yada gerçeklik bir pay mevcut mudur ?

Şu anda gerçekleşicek tek bir şey var oda 1 Mayıs itibariyle Bilgi ve Teknoloji İletişim Kurumunun kendi yetkileri çerçevesinde aldığı Yeni AKN kararlarının %100 olarak uygulanacağı.

Bu yüzden insanlara uslup dersi vermeye çalışacağınıza ilk önce kurgudan ibaret şeyleri topluluk içerisinde paylaşmamayı öğreniniz.

1 Mayis ta gorusmek uzere. Gor bakalim ne degisiklikler aciklayacak firmalar. Simdilik cevap yazma 1 mayista alintila beni :-)

• trofolarına kedi kaçsın hocam inşallah bizi böyle yapanların ..
  • Kötü insanlar toplandılar yine , insanları tedirgin ediyorlar :(
    ( )
  • Şimdiden ufak ufak zam mesajları gelmeye başladı, Türksat Statık IP ücretinin 1 Mayısdan itibaren artıracağını bildirdi
  • 
Sayfa: önceki 23102311231223132314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.