Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.797
Cevap
342
Favori
2.734.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22992300230123022303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Frost05

quote:

Orijinalden alıntı: Zlatan.İbrahimovic

indirme zamanlayıcı yani programlayıcı nasıl yapılır isteyen varsa video çekip youtube ye atacam. bu sayede 1 mayıs sonrası indirmek istediğiniz programları daha önceden belirleyip belirlediğiniz saate otomataik olarak indirmesini sağlamış oluyoruz. Evet biraz erkenden yazdım ama sonuçta 5 gün kaldı. download cı lara ilaç gibi olur. pc başında olmadan gece siz uyurken kendiliğinden indirecek dosyaları. dediğim gibi isteyen olursa video çekerim.

Lütfen bie video çekin. Bir sürü insanın işine yarayacağı aşikar.

Video hazır . Şimdi sana linkini atacam.

Gece dowloadcılar için müjde. Artık gece indirme derdinde olmayacaksınız. Belirlediğiniz linkleri idm otomatik olarak belirlediğiniz saate indirecek. Yani siz uyurken pc. yi açık bırakın zamanlayıcı saati geldiği zaman otomatik olarak indirmeleri başlatacaktır. Sadece gece downloadcılar için değil tüm herkes için de iyi bir yöntemdir.

Not:Malum biliyorsunuz 1 Mayıs sonrasında geceleri akk de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zlatan.İbrahimovic -- 27 Nisan 2017; 11:22:27 >

• 75 gb akn li ttnet kullanıyorum şuana kadar 100 gb olmuş fakat hızım düşmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı

1 Mayıs Adil Kullanım Kotası adlı sömürü sisteminin kaldırılmasının ilk halkası

1 Mayıs halk tarafından iss'lere gol atılmasının ilk günü

1 Mayıs iss'ler tarafından sürekli ezilmiş sindirilmiş sömürülmüş 3 Mbps hıza mahkum edilmiş halkın uyanışının ilk günü

Ne kadar önemli bir gün şu 1 Mayıs yaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber tech -- 27 Nisan 2017; 11:26:16 >

• 1 marttada bi düzenleme yazmışlar yaptılarmı bunu?

Çok düşük olduğu yönünde tüketici şikâyetlerine neden olan hız değerleri ile ilgili
    olarak, işletmecilerin de görüşleri alınarak AKN sonrası veri indirme hızı mobil internet için asgari 128
    Kbit/s olarak belirlendi. 128 Kbit/s AKN sonrası hız uygulamasının 1 Mart 2017 tarihinde başlayacak.
  • Quesary kullanıcısına yanıt
    kotayı geçince sürekli 16mbps olacaksınız hocam gece saat 2-8 arası hızınız 25 e çıkacak. eğer kotayı geçmediyseniz ise gece saat 2-8 arası kota yemeyecek
  • 24 mbit kullanan elemanın hızı 8 mbit'e
    8mbit'kullanan elemanın hızı 3 mbit'e düşecek kotayı aşınca.Ee bu iki abone'de aşağı-yukarı aynı paraları ödüyor bırakın 8mbit AKN'siz olsun.
    Ama yok bir yerden düzmek lazım demi?
    Bu sistem çok mağduriyet doğurur.Kendi elleriyle 2 haftadır stabil hattı sabotaj edip, 10 mb bandına çekmeye uğraşmakta.

Nisan ayı ile birlikte hattımın değerlerini yerlerde süründürmeye başladılar.Sürekli bağlantı hataları, arıza kayıtları vs ile uğraşıyorum günlerdir.
    Port değiştirdiler muhtemelen ve mahallede de yeni internet bağlatan kimsede yok.
    Bneim gibi 8-16 mbit kullananlar büyük bağlantı problemleri yaşayacak bu artık belli oldu.Çünkü bunların derdi yatırım yapmak yerine ,2 kuşak öteden kalan telgraf tellerinden net vermekti kuruş harcamadan.

Yıllardır amuduyla parayı kadlırıp yattılar.Şimdilerde hala para harcamamak için mevcut hızları kırpıp ,adsl hızları 8-10 mbit bandına çekem derdindeler anladığım kadarıyla.

1mayıs!a kadar işi düzeltemezsek maalsef internet aboneliğimi sonlandıracağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 27 Nisan 2017; 11:39:11 >

• Şimdi 1 Mayıs gece yarısı olur olmaz geçicekmi yeni kurallar ?

Birde benim 24mbps 75GB kotalı internetim var gece 2-8 arasındamı sınırsız ? hız düşüncede 8mbps doğrumu anlamışım ?

Upload tabi yine felç yayın yapmak falan çile zulüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Martin

Kişiden kişiye nasıl konuşacağımızı iyi biliyoruz merak etmeyin, bizim üslubumuza takılacağınıza bence ilk önce asılsız iddaalarınızı neye dayanarak söylüyorsunuz bunları daha detaylı açıklayın.

Türk Telekom ve TTnet paragöz bir firmadır buna kimsenin itirazı yok zaten ama yapılacak ciddi bir zam bugüne kadar yapılırdı.

Ayrıca Paragöz bunlar zam olucak deyip ortalığı velveleye vermek, aklı selim bir insanın yapacağı davranış tarzı değildir.

1 Mayıs BTK kararı yeni alınmış bir düzenlenme durumu değil ki ?

Aylar önce açıklandı ve operatörlere bununla ilgili süre verildi hatta zaten İSS firmaları bizden önce biliyordu bu uygulamanın geleceğinı çoktan bir adım atılırdı.

Bugüne kadar elli kere artardı o paket fiyatları rahat olun arkadaşlar şu anda gözlemlenilen tek durum bazı firmaların 25 megabit hızlarını 24 megabit yapmaları oldu buda zaten yeni müşterilere yapılan bir uygulama oldu, eski kullanıcılar şu anda sözleşmelerinde belirtilen hızlar ile devam etmekte.

Ayrıca herkes telekomun zararlı çıkacağını düşündüğü 1 Mayıs uygulamasında emin olun en karlı Türk Telekom çıkıcaktır.

Mevcut altyapı ve Tüm yeni sistemler elinin altında adamlar eski portları diğer İSS firmalarına kiralarken, kendileri güncel port ve fiber altyapılarını yerel bazı firmalar hariç kimseyle paylaşmıyorlar.

Forumda her gün duyuyoruz 24 megabit paketini 5-10 TL fark ile 35 megabite taşıyan Türk Telekom kullanıcıları mevcut, hatta çoğu zaman Telekomun arayıp bu teklifi verdiklerini söylüyorlar.

Mevcut yasadan çekinen bir Türk Telekom bunu asla yapmazdı zaten büyük ihtimal türlü türlü çakallıklara başvururlardı.

Bu arada mevcut yasanın ertelenmesi adına başvuru yapayn firmanın Turkcell Süperonline olmasıda ayrı bir düşündürücü konudur.

Yıllardır Telekoma rakip olacağız diye söylemde bulunup ve sadece büyük sitelere hizmet götürüp, daha sonra diğer kullanıcıları unutan hatta fiberde dahi saçma sapan upload kotası uyguluyan bir firmanında bunu yapmasına açıkcası şaşırmadım.

Şu anda İSS Firmaları arasında belkide tek kullanıcı dostu firma Türknet diyebiliriz.

Ayrıca mevcut kullanıcılar olarak sinirli yada aşırı agresif tepki verebiliriz gayet doğaldır.

Her gün foruma açılan onlarca konu mevcut oluyor hepsinde aynı saçmalık;

* 1 Mayısdan sonra altyapı yalan olucak ve kimse internete bağlanamıyacak.
    * 1 Mayısdan sonra zamlara hazır olun herkesin cebi yanıcak.
    * 1 Mayıs kararı asla uygunlanmıyacak hayal kurmayın Tüm ISS firmaları engel olucak.

Tüm bu söylenenlerin maalesef aklı selim bir kullanıcının gözünde değeri yoktur yada takmaması gerekir evet ama insanları bilerek veyahut isteyerekte tahrik etmemek lazım.

Hiç bir dayanak olmadan şu olur bu olur demek sadece hayallerden ibaret konuşmaktadır.

Şimdi bende Türkiye`de deprem coğrafyası üzerinde yaşadığımız yarın deprem olabilir diyebilirim; bu belki olabilir olmuyada bilir kimse bilemez ama kimseyi tedirgin etmeye hakkımız yoktur.

Her düşünce ulu orta insanlar içinde paylaşılamaz sonuçta bir dayanağımız var mı yada gerçeklik bir pay mevcut mudur ?

Şu anda gerçekleşicek tek bir şey var oda 1 Mayıs itibariyle Bilgi ve Teknoloji İletişim Kurumunun kendi yetkileri çerçevesinde aldığı Yeni AKN kararlarının %100 olarak uygulanacağı.

Bu yüzden insanlara uslup dersi vermeye çalışacağınıza ilk önce kurgudan ibaret şeyleri topluluk içerisinde paylaşmamayı öğreniniz.

Şu mesajı görünüre çıkaralım da gereksiz muhabbetler kesilsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dedefon kullanıcısına yanıt
    Ben direk sistemi demek ve akk yine doldurmak için download yapacağım

• Konu sahibi

• ilk günden akk bitirmek biraz cesaret isticek gibi siz bi bitirin bişey olmazsa bizde bitiririz :D
  • Merhaba merak ettiğim bir konu var soruldu mu bilmiyorum. Superonline fiber bağlatım 25 mb 35 gb aknli. Bu tarifenin akn sonrası hızı diğerlerinden farklı olarak 1mb e düşüyormuş sonradan dikkat ettim. Şimdi asıl sorum şu;

1 mayıstan sonra benim hızım 16 mb mi olacak yoksa bu şekilde garip bir yöntem veya formulasyon kullanılarak kendi belirledikleri bir hıza mı çekecekler ? Konuyla ilgili olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.
  • ScR3Am05 kullanıcısına yanıt
    Öyle bir dava yok. BTK kararı net. O kadar zaman verildi. 1 Mayıs'a kadar yeni uygulamaya geçilmesi gerekiyordu. İSS'ler geç bile kaldı. Bir taraftan sallama iddialarla gelmeyin lütfen.

• mic kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom ve TTnet bu ülkenin yüz karası oluşumlarıdır.
    10 yıl önce 8mbit'e kadar net ülkemize geldiğinde AKN 512 kbit idi.Ama oluşum sözde ve uygulanmıyordu 2012'e kadar
    Geriye dönük son 10 yılda iyi bir yapılanmaya gitselerdi , saçma salak reklamalrına milyonalr bayılmak yerine Alt yapı yatırımlarına önem verselerdi şuanki durumda olmazdık.
    10 koca yıldır ben hala 8 mbit civarı net alabiliyorsam ve daha fazla ücret ödüyorsam sövmeye yermeye isyan etmeye hakkım vardır arkadaş.
    Büyük şehirde yaşayanlar öyle-böyle fiber altyapısına kavuştu ya anadolu.Müstahak mı kardeşim bize? 3. sınıf vatandaş mıyız bu ülkenin kast sistemimi var?
    kapatalım ozaman dükkanı ,Büyük eşhirlere taşınalım istanbul'un nufusunu 50 milyon yapalım olur mu?

Adsl kullanan adam yaşamasın ölsün demi?
    O güzellemele yaptığınız iğrenç ttnet'i 1 mayısta göreceğim kan kusturuyor mu ksuturmuyor mu 5 güne ömür yeterse göreceğiz

bu topraklarda Turkcell Superonline ve Ttnet nefes aldığı sürece siz hızlı ve ucuz interneti unutun.Bir çakallık planlıyorlardır merak etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 27 Nisan 2017; 11:50:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mic

Öyle bir dava yok. BTK kararı net. O kadar zaman verildi. 1 Mayıs'a kadar yeni uygulamaya geçilmesi gerekiyordu. İSS'ler geç bile kaldı. Bir taraftan sallama iddialarla gelmeyin lütfen.

Burada bence söylenmek istenen AKN'nin komple kaldırılması. Aslında yeni düzenleme akn li düzenleme, sadece hız düşümleri ve kotasız bölüm uygulaması yeni. Ben buradan ilk 10 gün hiç bir sınırlama olmayacağını, 10 gün sonra yeni sistem akn'nin devreye gireceğini anladım.
  • Richard Parker kullanıcısına yanıt
    TT'yi savunduğumu falan mı düşünüyorsun? Kullanıcıların tepkisi de bir hayli fazla. Böyle bir şeyin sonuçları ağır olur. Şahsen ben böyle bir durumda hiç düşünmeden aboneliğimi iptal ettireceğim. Çocuk oyuncağı değil bu iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Türk Telekom ve TTnet bu ülkenin yüz karası oluşumlarıdır.
    10 yıl önce 8mbit'e kadar net ülkemize geldiğinde AKN 512 kbit idi.Ama oluşum sözde ve uygulanmıyordu 2012'e kadar
    Geriye dönük son 10 yılda iyi bir yapılanmaya gitselerdi , saçma salak reklamalrına milyonalr bayılmak yerine Alt yapı yatırımlarına önem verselerdi şuanki durumda olmazdık.
    10 koca yıldır ben hala 8 mbit civarı net alabiliyorsam ve daha fazla ücret ödüyorsam sövmeye yermeye isyan etmeye hakkım vardır arkadaş.
    Büyük şehirde yaşayanlar öyle-böyle fiber altyapısına kavuştu ya anadolu.Müstahak mı kardeşim bize? 3. sınıf vatandaş mıyız bu ülkenin kast sistemimi var?
    kapatalım ozaman dükkanı ,Büyük eşhirlere taşınalım istanbul'un nufusunu 50 milyon yapalım olur mu?

Adsl kullanan adam yaşamasın ölsün demi?
    O güzellemele yaptığınız iğrenç ttnet'i 1 mayısta göreceğim kan kusturuyor mu ksuturmuyor mu 5 güne ömür yeterse göreceğiz

bu topraklarda Turkcell Superonline ve Ttnet nefes aldığı sürece siz hızlı ve ucuz interneti unutun.Bir çakallık planlıyorlardır merak etmeyin

Hocam İstanbul'un göbeğindeyim 2006'da bağlattık interneti. O günden beri 8 megabit kullanıyoruz. Şimdi de Superonline arıyor yeni zamlardan etkilenmemek için müşteri temsilcimiz sizi arayacak bla bla bla. Bunların alayı kan emici

• Hala 1 mayıs düzenlemesine göre kampanya yapmıyorlar. Bilerek süreci uzatmaya çalışıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harce74

quote:

Orijinalden alıntı: Petegrus

quote:

Orijinalden alıntı: harce74

hızım 16 mgbitte akk aşım hızı 5 mgbit olacak 5 mgbit le youtube dışı 1080 p full hd izlenir mi

@harce74

Hocam gündüz saatlerinde superonline i aradım 16 mbit kullanıyorum.Bana gelen hız 12-13(turkcell modemi) ama kaliteli modem takarsam (airties5760) tam 16 alıyorum dedim.

Verilen yanıt;(akk aşımından sonra)

Download 8 mbit
    Surf(gezinme hızı youtube vs) 16mbit
    Gece 02.00-06.00 down/surf 16mbit

böyle bir şey yapabiliyorlar mı bu resmen hırsızlık modem al daha iyi veririm hızı demek nedir yıl 2017 de bunları konuşmak çağın dışında kalıyoruz demektir 8 mbgit nasıl olacak benim bildiğim 16 için 5 e düşeceği

Valla 5 mbit 8 mbit olayında emin değilim de.Modemden modeme hız değişimi olduğuna kalıbımı basarım.

Asus un dsl n14u modemi vardı bende bu modemde hızım akk dolmasa bile 5 mbiti geçemiyordu.MH arayıp defalarca şikayet etsem bile hız değişmiyordu.

Gittim airties 5760 aldım modeme gelen hız 17.5 mbit tam alınan hız 15.8 mbit e çıktı.Sonra cgn den çıkabilmek için Turkcell modemini taktım.Bi baktım hız 12-13 mbit gidip geliyor.

Hız konusunda modemden emin olmadıkca iss lere sövmemek lazım

• gece 2 8 arası kotadan sayılmayacak ve sürekli 2 8 arasında 24 mbs olucak kotayı aşsan bile
  • 
Sayfa: önceki 22992300230123022303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.