Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2704. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.797
Cevap
342
Favori
2.734.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27022703270427052706
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Biri akk dolunca hız düşecek diyor

Diğeri akk dolduktan sonra GB başına para ödenecek diyor

Ne yapıyoruz, ay sonu sürpriz olmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekin G. kullanıcısına yanıt
    teşekkürler üstad
    Kotalı tarifeler dediğin gibi hep vardı ve kullanıcı için daima tuzlu oluyordu daha sonra sınır ama akk olan tarifeler yaygınlaştı bunda da akk limitini geçince hız ciddi anlamda düşüyordu şimdi akk kaldırılıp daha pahalı ve anlamsız kullanım şartları ile yeni paketler yolda demek
  • Sol da gece kota yazmıyor
  • Ben 25mgbit 25gbAkn kullanıyorum ust paket tv ile birlikte 33 lira ödüyorum, taahhüt bitince kullandığım internet paketi 40 lira olacak o iyi guzel sorun değil aMa televizyon o 40 liraya dahil mi sadece internet mi 40 lira.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Petegrus

quote:

Orijinalden alıntı: kara344

quote:

Orijinalden alıntı: Petegrus

quote:

Orijinalden alıntı: kara344

TürkTelekomun önceden Yalın Fibernet 24 mbit 75 Akk taahhütlü kullanıyordum 29 Nisanda Üst tarifeye geçtim. 35 Mbit 100 AKK. Hız olarak Akk yi aşınca 16 mbit kullanıyorum ama indirme yapınca 20 mbit görüyorum.

Ayın illk günlerinden acısını çıkarmaya başladım.

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

Tamam kardeş 2 de birde gözümüze sokup durma.Anladık voleyi vurdun malı götürüyon.

Alan var alamayan var.Altyapı getirmiyorlar işte.8/16 mbite senden daha fazla para ödemeye çok meraklıyız sanki.

Ben önceki kampanyada 59 TL ödüyodum. 35 mbit 100 AKK ye geçince 69 TL ödüyorum. Zaten komşumla ortak ödüyoruz, yarı yarıya.

ben 16 mbite 98 tl ödüyorum ? sen 69 tlye sınırsız akk kullanırken ben 75 gb den sonra gg wp anlatabildimmi ?

Hocam sizde haklısınız, umarım istediğiniz hizmeti kısa sürede alırsınız.

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Anladım üstad ben terimde yanlış ifade etmişim yeni abone olacaklara geçmiş olsun diyecem ama benim taahhüt sürem dolunca mecbur yeni düzene geçecez gibi duruyor
  • Forumca interneti kapatıyoruz.
  • AKK dolduktan sonra hız normal paket hızının %60'ına düşürülecektir diye her paket için adaletli bir hız belirleme işlemini bile gerçekleştiremiyorlar. Bu kadar mı iş bilmezlere kaldık, yazıklar olsun. Ayrıca türksat taahhütlülerin online işlemlerden tercih edebilecekleri paketleri kaldırmış ve sadece kazık fiyatlı 50MBit ve 100MBit sınırsızları bırakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi penguin -- 2 Mayıs 2017; 15:34:53 >
  • ayyas404 kullanıcısına yanıt
    Hayır geçmek zorunlu değil. Bir arkadaş, 46 lira ödüyor taahhüt boyunca, taahhüt bitince 55 lira ödeyeceksiniz demişler. Aynı tarife olacakmış. İnşallah dedikleri gibi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 24 mbps'e kadar olan tarifemde akn gelmeden 12 mbps veriyorlarsa, akn girince 8 mbit vericez deyip kaç mbit vericekler acaba, merak içersindeyim.
  • Az önce ttnet müşteri temsilcisi ile görüştüm kotamı kontrol ettirdim. Benim 64gb gözüküyordu çünkü ilk gece indirmiştim.
    Kadın şunu söyledi Siz orda toplamı görüyorsunuz dedi gece+gündüz toplam. Sizin gece indirdikleriniz toplam AKK etkilemiyor dedi ama uydurmuşda olabilir bunu ancak şu şekilde anlarım 64 ü 75 yapıp hızım düşücekmi düşmicekmi o zaman görürüm
  • Tekin G. kullanıcısına yanıt
    Düzelttim kardeşim, heyecan yaptım :)
  • Beyler kotanın %80 i dolunca bildirim gelmesi gerekmiyormu ? ben %85 yaptım hala gelmedi SMS veya Bildiri ? bence gece indirmeler AKK ye yansımıyor ama sistem toplamını gösteriyor.

SMS i gelen varmı ? gece indirme yapıp kotasını doldurup ?
  • "4054 Sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun" Madde 6.
    Belirli bir piyasadaki hâkimiyetin yaratmış olduğu finansal, teknolojik ve ticarî avantajlardan yararlanarak başka bir mal veya hizmet piyasasındaki rekabet koşullarını bozmayı amaçlayan eylemler, Tüketicinin zararına olarak üretimin, pazarlamanın ya da teknik gelişmenin kısıtlanması hukuka aykırı ve yasaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 2 Mayıs 2017; 15:44:15 >
  • AKK dolunca hız düşecek, kota dolunca GB başına para ödenecek. Kota ve AKK farklı paketlerde var. Kotalı pakette kota, AKK'li pakette AKK var.
  • SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Süperonline kullanıcısı olarak işallah öyle dedikleri gibi olur yoksa başa bela yeni düzen artık video izleme film izleme hayal olur günümüz çözünürlük kalite göz önüne alınırsa ayrıca oyun indirme vs işlemler de yalan olur
  • BTK gerçekten bir kamu kurumuysa ve kamu yararına ve halka hizmet etmek için faaliyet sürdürüyorsa iSS'lerin talepleri doğrultusunda değil, halkın talepleri doğrultusunda internet faaliyetlerini düzenlemelidir, onun dışında atılmış her adım ülkeye ve ülke halkına ihanettir. (Alıntı)
  • Adil kullanım kotası diğer ülkelerde uygulanıyor ama nasıl?
    internet kullanımının çok yoğun olduğu saatlerde hatlar kaldırmayacağı için hızlar sınırlanıyor yani akşamüstü civarları diyeyim
    ama herzaman aynı hıza düşmüyor dinamik olarak değişiyor hız. hızlar zaten yüksek olduğu için öyle yüksek bir düşüş olmuyor
    yani günün yaklaşık 3-4 saati hızlarda küçük bir kısıtlama oluyor.
    ama bizde kota belli dolunca pat düşüyor diyeceğim hatlar kaldırmıyor ama
    her ayın 1 inde kotalar yenileniyor ve internet hızında bir sıkıntı yaşanmıyor. sorun olsa ayın 1 inde olurdu.
    tamamen insanları kandırmak için yapılmış bir uygulama.
    yüksek hızlar vaad ederek insaların aklını çeliyorlar tabi 100 mbs bir hızla 50 gb kota 1 günden kısa bir sürede bile dolabilir.
    şimdi akk kalktı ama düşük hızları yüksek fiyatlara sunacaklar.
    Hız alt sınırı ve fiyat üst sınırı tarzında yasa getirilmeli ki elleri kolları bağlansın

• Ben Türksat'ın sitesinde AKK li tarife göremedim sınırsız fiyatları da çok yüksek duruyor. biri beni aydınlatabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 27022703270427052706
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.