Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (3072. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.797
Cevap
342
Favori
2.734.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30703071307230733074
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir ayda 50gb ile idare edebiliyorsaniz internet kullanmıyor gibi birşey olmanız lazım hayret ettim şuan bence almayın tabiki size kalmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seneye Türksat sözleşmem bitiyor 25 hız var taahhüt bitince aynı kampanyadan devam edebilecek miyim? Yoksa 4 yıllık senaryo bitecek aramızda

• scoopi kullanıcısına yanıt
    Bir yerden başlamak gerekiyordu, Btk bir karar aldı iyide oldu, fakat bazı iss ler samimi olmadığı için bu kararın arkasından dolaşmaya çalışıyor, umarım Btk 2019 dan önce bunların önünü alır. inter fiyatlarına zam gelmesinin bir nedeni de internet üzerindeki vergiler, bizim ödediğimiz vergiler dışında iss ler de farklı kalemler altında 8-9 tane vergi ödüyorlar. Bu oranlarda arttı maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0quz28

bir ayda 50gb ile idare edebiliyorsaniz internet kullanmıyor gibi birşey olmanız lazım hayret ettim şuan bence almayın tabiki size kalmış

Aynen int çok anlamayan annem bile video WhatsApp arada kardeşim 2-3 film der ay sonu bakarım kota aşılmış birde playstation varsa oyun indirirsem vay halime

• help21 kullanıcısına yanıt
    ortalama aylik kullanimim 300-400gb bunun &75 i benim kullanimimdir gerisi ailenin geri kalan 3 üyesinindir eskiden akkli kullanirken 3mbps de oyun oynarken geri kalanları internetten cikartmak zorunda kalıyordum şimdi türknet sağolsun rahat rahat kullanıyorum akk varkende ortalama 150-200gb kullanabiliyorduk

• Aynı durumdayım 29 ₺ bitmesinden yararlandım her ay 30 geliyor ama bişey demiyorum 16mbit diye susuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda Türknet hakkında planlı bir şekilde karalama yapılıyor. Beş popüler konudan biri Türknet'i kötülemek hakkında. Fakat ilginç bir şekilde, konularda bahsedilen sorunların hiçbirini yaşamadım. Daha ilginç olansa kimse bu karalama hakkında bir şey yazmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mushi-Shi

Forumda Türknet hakkında planlı bir şekilde karalama yapılıyor. Beş popüler konudan biri Türknet'i kötülemek hakkında. Fakat ilginç bir şekilde, konularda bahsedilen sorunların hiçbirini yaşamadım. Daha ilginç olansa kimse bu karalama hakkında bir şey yazmıyor.

Şimdi ben Türknet'in avukatı değilim, ama cidden, kullanıcı sayısını göz önünde bulundurursak, abartılı şekilde FAZLA şikayet konusu açılıyor. TTNet'den TürkNet'e geçtim, ve hiçbir sorunum yok, insanlar bu söyledikleri sıkıntıları Türknet'e söylüyorlar mı bilemiyorum, bana da biraz karalama gibi geliyor açıkçası.
  • Artizt kullanıcısına yanıt
    Belki beklentileri çok yükselttikleri içindir.
  • İyi akşamlar arkadaşlar bu ay itibari ile internetimi nakil ettirdim ve eski 8mb yalın internet tarifemi , turkcell süperonline fiber internet ile değiştirdi yani şuan kullandığım internet 24 mbps 50 gb kotalı olan versiyonu.Şunu sormak istiyorum şimdi bugün tarifeleri incelerken gözüme çarptı ve 02.00 - 08.00 arası AKK kullanımı kaile alımayacaktır ibaresini okudum turkcell'in not olarak yazdığı kendi websitesinde... gelmek istediğim nokta ise gece bu saatte internet hızı paket başlangıç hızına mı dönüyor ? Nasıl oluyor bu yeni sistem merak ettim de

• quote:

Orijinalden alıntı: hopeleaivess

İyi akşamlar arkadaşlar bu ay itibari ile internetimi nakil ettirdim ve eski 8mb yalın internet tarifemi , turkcell süperonline fiber internet ile değiştirdi yani şuan kullandığım internet 24 mbps 50 gb kotalı olan versiyonu.Şunu sormak istiyorum şimdi bugün tarifeleri incelerken gözüme çarptı ve 02.00 - 08.00 arası AKK kullanımı kaile alımayacaktır ibaresini okudum turkcell'in not olarak yazdığı kendi websitesinde... gelmek istediğim nokta ise gece bu saatte internet hızı paket başlangıç hızına mı dönüyor ? Nasıl oluyor bu yeni sistem merak ettim de

Merhaba, ''kotalı'' derken AKN mi demek istediniz?

O saatler arasında AKN kotası bitmeden önceki asıl hızınızda kullanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 29 Ekim 2017; 4:45:41 >
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba kafama takılan bir nokta var. örnek veriyorum superonline 12 ay 24 mbit 75 gb akklı üyelik alırsam 1 ocak 2018 tarihinden sonra akk kalkacak ancak biz sözleşmeyi akklı paketten yapmış oluyoruz bu durumda akklı kullanıma devam mı edeceğiz yoksa sınırsız mı olacak bizim internetimizde. saygılar
  • Felix88 kullanıcısına yanıt
    Sözleşmelerde kullanıcı aleyhine değişiklik yapamazlar ama iyileştirme yapılabilir.Örnek olarak 1 Mayıs'tan önce AKK'li olarak sözleşme yapanları bundan dolayı kotalı hale dönüştüremediler.

1 Ocak 2018'de değil, 2019 yılının başı için tarih verildi.

Ekleme:

quote:

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

İşletmecilerin Yükümlülükleri

Tarife ve kampanyalar

MADDE 11 – (1) İşletmeciler, tüketicileri tarife/kampanya hakkında; şartları, süresi, hedef kitlesi, yurtdışında geçerli olup olmadığı ve varsa cayma bedeli uygulanmasına ilişkin hususlar başta olmak üzere tarifeden ve/veya kampanyadan yararlanılan süre boyunca kolaylıkla erişilebilecek şekilde asgari olarak internet sitelerinden bilgilendirmekle yükümlüdür.

(2) İşletmeciler, tarife/kampanyalarda yapılacak değişikliği, yürürlüğe girmesinden makul bir süre öncesinde kısa mesaj, arama veya faturada belirtmek suretiyle ilgili tarife/kampanyadan faydalanmakta olan aboneye bildirmekle yükümlüdür. İşletmeci tarife/kampanya değişikliklerini abonelerinin kolayca erişebileceği şekilde kendi internet sitesi üzerinden de duyurmakla yükümlüdür. Kampanya kapsamında, işletmecilerce taahhüt edilen edimlerde abone aleyhine değişiklik yapılamaz.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/10/20171028-11.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 30 Ekim 2017; 17:58:17 >

• Wikipedia sansürü için de desteklerinizi bekliyoruz.

https://forum.donanimhaber.com/wikipediayasaklanamaz-web-sansurune-hayir--129640914

• son 2 haftadır akkyi geçtikten sonra çok ciddi hız düşüklükleri yaşıyorum öyle ki 0.6 megabit bile aldığım zar zor 3 e çıkardığım durumlarla karşılaştım. Superonline bir şekilde intikam almaya devam ediyor. BTK gibi işe yaramaz bir kurum şu memlekette var olduğu sürece tüketicinin korunması malesef çok zor
  • İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

BTK, 2018 yılı iş planı için görüş alıyor. İlk önce formu indirip, adınızı yazarak, gerekçe kısmını doldurduktan sonra aşağıdaki adrese göndermelisiniz. İnternetin geleceği açısından önemli olan bu mesele için yarın son gün.

Form adresi:https://yadi.sk/i/T0fwgk7T3PZRG7

Gönderilecek adres: sefiky.pencereci@btk.gov.tr

• Aman btk karar falan çıkarmasın daha. Çıkardı da noldu, yeni tarifelerde fiyatlar ikiye katlandı hızlar yerlere indi ve bir çok tarife kotalı oldu. Bir düzenleme yapıyorsa takibini sağlasın yada hiç dokunmasın.

• Formu inmiyor hata var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Formu inmiyor hata var sanırım.

Nasıl bir hata çıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Formu inmiyor hata var sanırım.

Nasıl bir hata çıkıyor?

PCden indir başlığına tıklıyorum ama inmiyordu.Şuan cepten indirebildim ama formu anlamadım?Bu nasıl bir form?
  • 
Sayfa: önceki 30703071307230733074
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.