Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (3179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.797
Cevap
342
Favori
2.734.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31773178317931803181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hattı telkoder ve türk telekom çekiyor artık hocam, paraonline bir vodafone bir çekmiyor. Öyle tek tek çekecek olsalar aynı yer 6 kere kazılır. Ayrıca mobil ağın işletmesi gideri fiber/genişbant tan daha pahalıya geliyor. Sizin söylediğiniz sistemi şuan paraonline superbox adı altında uyguluyor zaten, fiyatlara bakmanızı öneririm. Yap unut bir sisteme karşı sürekli maliyeti olan baz istasyon ile LTE-A ve 5G sisteminin ucuzluk getirmesi pek olası gözükmüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Superoline LTE için fiber çekiyor superbox kullanıyorum
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Kampanyasız fiyatınız ve hızınız ne kadar? Ayrıca belirttiğim üzere paraonline tek kendi için çekmiyor, telkoder çekiyor altyapı telkoderin.

• İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Sııkıntımız gecikme değil hocam, en azından kendi adıma söyleyeyim, oyun oynamam. 7/24 acık bir azure serverım var bir de ara sıra bağlandığım üniversitenin serverı. Azure a 10 mbps belki yetebilir fhd çözünürlükte thin client a data çekmeye ama üniversite serverında 50-60 gb lık dosyalar var. Bunları 24 mbps de 3.5 mb/s olarak çekiyorum ve çok uzun sürüyor. Bunun nedeni ise fiyatlardan ötürü 100 tl ye ancak 24 mbps internet alabiliyor olabilmem. Bu fiyatların nedeni de geç kalan altyapı yatırımları ve isslerin aç gözlülüğü. Ki paketim şuanda 5 upload veriyor bunu her ay turbo upload ile 24 e çıkarıyorum.

Şimdi Fransaya erasmus ile gidip yerleşen arkadaşımın fiber paketi televizyonu sınırsız telefonu dahil 1gbps e kadar 47,99 euro. 4G Home almaya kalksa ki bölgede adsl veya fiber yoksa alabiliyorsunuz 300 mbps e kadar 42,99 euro. Siz ödüyorsunuz 10 mbps e 99,90 ben ödüyorum ev telefonu 24 mbps simetrik net ve tvplus aile ye 110,80. Sizce bu adil mi? Yada benim bu ülkede akademik çalışma yapmaya iznim yok mu? 4.5G şahane olacak dediler, özellikleri değil fiyatları şahane oldu. Fiber dediler, 8mbps e fiber vermeye başladılar hemde 70 küsür liradan. Hepsinin suçlusu geç gelen yatırım, yatırım olmazsa bu fiyatlar mumla aranacak.

Bu arada geç cevap için özür dilerim, kurban işleriyle uğraşıyorum tekrar kusura bakmayın.

https://m.boutique.orange.fr/internet/offres-fibre?_ga=2.208560283.882060591.1565551040-1300666670.1565551040
    https://boutique.orange.fr/eligibilite/internet-4g-a-la-maison?_ga=2.232743062.882060591.1565551040-1300666670.1565551040

Düzenleme: speedtest sonuçlarının altındaki Türkiye'nin %79 undan daha hızlı yazısı zaten halimizi ortaya koymuş maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 11 Ağustos 2019; 23:1:14 >

• İndirme yaparken fiberin çok katkısı olmuyor ki

Çoğunlukla premium üyelik satan yerlere koyuyorlar haliyle indiremiyorsun. Yine de böyle olmayan siteler de var tabi

Torrent hiç kullanmıyorum.
  • Teknolojinin önüne kimse geçemez.
    İlginizi çekerse buyrun; Tesla Starlink

Wikipedia
    SpaceX

WorldVu OneWeb

2020*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eoswithin14 -- 14 Ağustos 2019; 15:56:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SomeoneWhoCares

LTE-A ne getirdi ki 5G yeni birşey getirsin? 10 küsürlü sayfadan beri bu konudayım, ara sıra mesaj atıyorum biraz aktif kalsın diye ve AKN nin kaldırılmasında bu konunun çok fazla etkisi olduğu kanaatindeyim. Özellikle Sn. Milletvekilimizle görüşmeden ve kendisinin buraya desteğinden sonra. Ha işler beklediğimiz gibi olmadı, ISS lerin cebini doldurmak için kotaya göz yumdular ama bu bile bence başarıdır. Ayrıca ilk AKN yi kaldıran Türknet inde çokça etkisi olduğunu inkar edemem.

Velhasılkelam görüşlerinize saygı duyuyorum ama ikisinede maalesef katılamıyorum.
    lte olmasa superbox olmazdı,en azından bir alternatif oldu. 5g de çok rahat 100mbps ucuza verilir.turkcell parayı götürüp telekomu çok zorlayacak bu sefer.vodafone zaten konuşmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: eoswithin14

Teknolojinin önüne kimse geçemez.
    İlginizi çekerse buyrun; Tesla Starlink

Wikipedia
    SpaceX

WorldVu OneWeb

2020*
    Onlar internet erişiminin herkese sağlanmasında yararlı olabilir. Fakat hiç kimse hava kapandığında internetin gitmesini istemez. Fiber optik kablolu altyapının yerini hiçbir zaman tutmayacaktır. Fiber altyapı mutlaka gelişmeli. O projelerden medet ummayalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kendine ait fiberi de var o yüzden kendi ayağına sıkmaz.

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    deme ile olmuyor değil mi sokaklar çıkması gerekiyor 500 Bin değil milyon destek olmalı fiber için kampanya olmalı etkinlik olmalı değil mi ?
  • kırsal alanlar içi yapılmalı kırsal alanda maliyetli olur
  • aslında devlet fiberi döşese isslere kiralasa daha mantıklı değil mi? böylece aynı yeri 2-3 kez kazılmaz
  • fiber sıkıntı değildir dolap sıkıntı pahalı fiber dolap benim saha dolapına fiber çekildi fakat saha dolabı pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesaopp

aslında devlet fiberi döşese isslere kiralasa daha mantıklı değil mi? böylece aynı yeri 2-3 kez kazılmaz
    Devlet fiber döşemek yerine döşemeye teşvik edici veya zorunlu kılan hamlelerde bulunabilir. Geçen ay paylaştığımız şu haber örnek olabilir:

https://forum.donanimhaber.com/bir-defa-kaz-kurali-abd-genelinde-yasalasti--139319567

zor gibi be hocam. kazı yapan nasıl para kazanacak? (ironi yaptım doğal olarak. ) bizde öyle mantıklı ve sağlıklı karar çıkacağına inanacağım kadardan fazla sayısal lotoyu tutturacağıma inanırım mesela.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belli olmaz. Bu kadar karamsar olmayı yanlış buluyorum.

haklı çıkmanızı can-ı gönülden dileyen bir karamsarlığım var hocam. başarılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akk varken yaşadığım mahallede internet stabildi lag ping loss vs. hiçbir sorun yoktu.(altyapımız adsl destekliyor) Ama şu akkyi kaldırdıklarından sonra herhalde paket kaybı sorunları yaşamaya başladım hatta sorun bende zannettim. Evdeki kabloların hepsini değiştirdim splitter modemde değiştirdim fakat yok. Türk Telekom'u aradım kaç kere oda size gelen internette sıkıntı yok diyor. 8 aydır internet böyle.
  • 
Sayfa: önceki 31773178317931803181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.