Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.797
Cevap
342
Favori
2.734.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İki tarafta mutlu baksanıza.Halktan da ses çıkmıyor zaten.Sadece bu konu için de değil.Akaryakıt fiyatına , elektrikteki kaçak kullanım bedeline , trt payına , su faturasındaki atık su bedeline , zorunlu trafik sigortasına , Ötv'ye , ekmeğin kdv'sinin pırlantanın kdv'sinden daha fazla olmasına daha çok sayarız ama yeri burası değil konuyu fazla dağıtmak da istemiyorum.İnternetteki adaletsizliğe bari sesimizi çıkarmamız lazım.
  • Hocam sakin
  • BTK başkanı hakkında biraz bilgi edinelim istedim.

Şimdi sizlere soruyorum. Acaba BTK başkanının bu ülkedeki internet hızlarından ve çağ dışı uygulamalardan haberi var mıdır? Bence vardır ama büyük ağabeylerinin korkusundan sesini çıkaramıyordur.

Türkiye'nin yönetimindeki en büyük sorunu "salla başını, al maaşını" anlayışıdır. Hiç kimse yanlış olan bir duruma ses çıkarmıyor, kimse düşüncesini ifade edemiyor. Devletin herhangi bir uygulamasına karşı çıkmak bölücülük olarak algılanıyor, karaktersiz ve onursuz insanlar koltuğunu kaybetmemek uğruna sus pus, embesiller de bunu fanatikçe destekliyor. İşte karşınızda Türk işi demokrasi.

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

Konuda paylaşım yapan arkadaşlarım, olabildiğince fotoğraf ve resim kullanmanızı rica ediyorum. Upload hızlarının ne kadar düşük olduğunu da biliyorum fakat link olunca bazı arkadaşlar tembellik edip bakma zahmetine girmiyorlar. Fotoğraf-resim eklemek zamanımızı alsa da konuyla ilgili bazı bilgilerin daha çok kişiye anlatılması açısından daha önemli diye düşünüyorum.

• Sağlayıcıların anlamadığı bir noktada şu : AKK kalkarsa kullanıcılar sömürür.

Yani sömüren zaten öyle de , böyle de sömürüyor. Sen Akk kaldırsan en fazla 2-3 ay sömüren olur sonra herkes doyum noktasına ulaşır zaten. Şuan millet internete aç olduğu için sömürülme normaldir.

Bende turkcell var fakat akk siz pakete 99 tl verecek kadar maddi gücüm yok. Bunda da adaletsizlik var zaten parası olana akk yok mantığı...

Daha önceki yorumda belirttiğim gibi şirketler bu akk olayından dolayı maksimum kar ediyor. Yurtdışı trafiğine az ödüyor.

Destek vermeyenlerin çok bir beklentisi yok ama her zaman umutlu olunmalı sonuçta biz bunu daha kaliteli hizmet alabilmek için yapıyoruz. Ha belki akk tamamen kaldırılmaz ama en azından kotalar 250 gb seviyelerine çıkarılır ve düşen hız 8 mbps yapılabilir. Bu bile bir ilerlemedir bizim için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• destek
  • Yeter artık dayanamiyorum adaletsizliğe.
    Trtdeki haber sunan adama da Tweet atalım.
    Yuruyus yapalım. Sesimizi duyurmak hala. Halk devlete değil devlet halka hizmet etmeli.

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginç olan pazara gidince 1 kilo domates için pazarlık yapan tiplerin, cüzdanı çalınınca hırsızı öldürmeye kalkan tiplerin bu tür her ay düzenli olarak yapılan hortumlamalara, hırsızlıklara sessiz kalıyor olmaları. Ülke çoh eyi, çoh eyiye gidiyor ülkemiz. Kastamonu ben mantığından kurtulamıyorlar.

Yıl 2016 olmuş, 1080p izlemek şımarıklık, 720 neyine yetmiyor diyen zihniyet ortalıkta kol geziyor. Bunlar için 32 inç 1080p monitörde 360p görüntü izlemek normal sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antlion

Sağlayıcıların anlamadığı bir noktada şu : AKK kalkarsa kullanıcılar sömürür.

Yani sömüren zaten öyle de , böyle de sömürüyor. Sen Akk kaldırsan en fazla 2-3 ay sömüren olur sonra herkes doyum noktasına ulaşır zaten. Şuan millet internete aç olduğu için sömürülme normaldir.

Bende turkcell var fakat akk siz pakete 99 tl verecek kadar maddi gücüm yok. Bunda da adaletsizlik var zaten parası olana akk yok mantığı...

Daha önceki yorumda belirttiğim gibi şirketler bu akk olayından dolayı maksimum kar ediyor. Yurtdışı trafiğine az ödüyor.

Destek vermeyenlerin çok bir beklentisi yok ama her zaman umutlu olunmalı sonuçta biz bunu daha kaliteli hizmet alabilmek için yapıyoruz. Ha belki akk tamamen kaldırılmaz ama en azından kotalar 250 gb seviyelerine çıkarılır ve düşen hız 8 mbps yapılabilir. Bu bile bir ilerlemedir bizim için.

Hocam lütfen akksiz pakete 99tl demeyin.İnternette görünen hali o şekilde evet.Süperonline sayfasında yazıyor olması erişebildiğimiz anlamına gelmiyor malesef.Bu tarifeyi sadece superonline satıyor ve kendi fiber altyapısı olan yerlerde sunabiliyor.Bizim binada fiber var ancak sadece ttnet hizmet sağlıyor.Superonlineden hizmet alamıyorum.Hal böyle olunca 24 mbps internete 229 TL ücret istiyorlar.Hadi bu pakette taahüt yok o yüzden pahalı.İyi de kardeşim 99 TL nerede 229 TL nerede.2 yıl taahüt vermedik diye 2.5 kat pahalıya satmak nedir ? Ayrıca istesek de vermiyorlar taahütlü şekilde bu tarifeyi.Yani kıytırık 24 mbps indirme , 2 mbps yükleme hızı için 229 TL istiyorlar.
    Hoş 35gb akkli internet ise 2 yıl taahütlü şekilde aylık 51tlye geliyor.Fiyatlar resmen fahiş.Bu akk ve hızlar konusunda acilen yapılması gereken düzenlemenin taahütler içinde yapılması gerekiyor.
    Birde adsl kullanıcılarına ayıp olmasın çoğu yerde 16 mbps hız göremedikleri gibi akksiz tarife alma şansları da yok.Yani ortalama 10 mbps download , 1 mbps upload hızı için akk siz internete en son 109 TL vermeleri isteniyordu.Şimdi onu da vermiyorlar bildiğim kadarıyla.
    Hep devlet yüzünden oluyor bunlar.Halkı koruyup kollayacaklarına millete peşkeş çektiler zamanında.Özel sektör de soyup soğana çeviriyor şimdi bizi.

• notimportantali N kullanıcısına yanıt
    Bu insanlar internete nasıl karşı çıkmıyor anlayamıyorum doğrusu.Gavur icadı deyip yasaklamaları lazımdı şimdiye kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GenkaNuank

Su resimleri abartmasaniz bi konuya giriyorum akk doluyor

+1

ironiyi cok iyi yapmissiniz. bu arada kesinlikle bu akknin kalkmasi lazim ben ve arkadaslarim destek veriyoruz. turkiyenin en buyuk sorunlarindan birisi de bu internet ve altyapi olaylaridir.

• Kalkmasa bile minimum pakette 120 GB olmalı

25-50 GB olanların 120
    50-100 olanların 250
    250 olanların da 500 GB olmalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azon-abros

Kalkmasa bile minimum pakette 120 GB olmalı

25-50 GB olanların 120
    50-100 olanların 250
    250 olanların da 500 GB olmalı

Mesele biraz kota miktarı birazda istedikleri para.Bence tamamen kalkması gereken bir sistem ama arttırma yoluna giderlerse fiyatlarının çok iyi ayarlanması gerekiyor.
  • Kotasız internet hayal iken bu bana çok çok zor geliyor ama keşşşke olsa
    50-200gb olsun fitim ben.
    Teşekkür ederim hocam. Resimin boyutu daha büyüktü aslında, bilerek küçülttüm biraz. İsterseniz büyük halini de yükleyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

Servis sağlayıcılar sadece kotaların arttırılmasına yanaşırsa bahsettiğiniz bu kotalar yine az kalmış olur.

Günümüzde bir web sitesi bile 5MB seviyelerine yaklaşmış durumda. Mesela ayda 100 kere Facebook'a girdiğimizi varsaysak (ki imkansız değil) ve sadece sayfalar arasında dolaşsak 500MB veri harcamış olucaz. Bu sırada birde video izlemeye karar versek hooop 1-1.5GB gitti bile.

Daha Youtube'dan video izlemedik, dosya/oyun indirmedik, Spotify'dan müzik dinlemedik ve cihaz güncellemeleri yapmadık ama 1-1.5GB gitti bile.

Olması gereken kotalar:

25GB > 100GB
    50GB > 200GB
    75GB > 300GB
    100GB > 400GB
    150GB > 600GB

Keşke hiç olmasa ama Türkiye şartlarında beklentim bu. Herkes dijital platformlara abone değil "ucuz"(70₺ artık ne kadar ucuz ise) paketler de olmalı.

Para getiren her şey onlar için helaldir. Paranın nasıl ve nereden geldiğinin önemi yok. Kabeleri Amerikan Merkez Bankası olmuş.

Sorsak her şey mükemmel, ekonomi süper, Türkiye en gelişmiş ülkeler arasında. Fiyatlara ve ortalama hızlara bakınca daha internetin bile 3. dünya ülkelerinden geride olduğunu göremeyenler var...

• Sadece bir akıllı telefon
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Biraz uykusuz kalacağız ama başarı kolay gelmiyor, herkesi bekliyoruz :)

• Up

• C_K kullanıcısına yanıt
    Yeterince okunaklı olduğundan gerek yok hocam.Hem AKK biter falan bize yüksek çözünürlüklü resimler atmayın siz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.