Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.798
Cevap
343
Favori
2.733.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: G00

Biraz uzun sürecek ama yinede konuyu olabildiğince güncel tutmak lazım. Youtuber, yayıncı ne kadar adam varsa yardımı lazım. Gerekirse facebook gruplari, sayfaları twitter instagram gibi sosyal medyanın herşeyini kullanmak lazım.

Hepsine yazmaya çalışıyoruz, yarın bir kaç tanesinde paylaşım yapacağız bakalım.
  • Şu sorunu bir türlü aşamadık bizi 3 mbps indirme hızına mahkum bırakıyorlar. Video film izlerken donuyor siteler geç açılıyor oyun oynarken ping sorunları oluyor. Ve btk ne işe yarıyor çıkıpta şu ttnete bir yaptırım uygulamıyor. Reklamlardaki dolandırıcılıkda ayrı olay zaten. Limitsiz fiber internet diyor 75 gb yi geçtiğinde çağ dışı hızlarda kullanacaksın 3 mbps demiyor. Altta ufacık hızlıca yazı geçiyorlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 9 Haziran 2016; 2:24:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Şu sorunu bir türlü aşamadık bizi 3 mbps indirme hızına mahkum bırakıyorlar. Video film izlerken donuyor siteler geç açılıyor oyun oynarken ping sorunları oluyor. Ve btk ne işe yarıyor çıkıpta şu ttnete bir yaptırım uygulamıyor. Reklamlardaki dolandırıcılıkda ayrı olay zaten. Limitsiz fiber internet diyor 75 gb yi geçtiğinde çağ dışı hızlarda kullanacaksın 3 mbps demiyor. Altta ufacık hızlıca yazı geçiyorlardır.

bulunduğum yerde fiber var max aldığımız hız 16 mbps ve akk dolunca vk ve mail.ru gibi sitelerde baya takılma oluyor. akk belli bir miktar olsun ama hız dalgalanmasın ona bile razıyız şuan.
  • quote:

quote:

Şu sorunu bir türlü aşamadık bizi 3 mbps indirme hızına mahkum bırakıyorlar. Video film izlerken donuyor siteler geç açılıyor oyun oynarken ping sorunları oluyor. Ve btk ne işe yarıyor çıkıpta şu ttnete bir yaptırım uygulamıyor. Reklamlardaki dolandırıcılıkda ayrı olay zaten. Limitsiz fiber internet diyor 75 gb yi geçtiğinde çağ dışı hızlarda kullanacaksın 3 mbps demiyor. Altta ufacık hızlıca yazı geçiyorlardır.

bulunduğum yerde fiber var max aldığımız hız 16 mbps ve akk dolunca vk ve mail.ru gibi sitelerde baya takılma oluyor. akk belli bir miktar olsun ama hız dalgalanmasın ona bile razıyız şuan.

türkcell de akksız paket var ama burda altyapısı yok, vodafone da 60-70 liraya 250 gb 50 mbps civarı fiber var ona gidip sormadım çünkü 250 gb akk da çok iyi değil. Telekom zaten en kazığı. Ne olacak böyle bilmem. İmkanı olan geçsin türkcell akk sız fibere 99 tl ye değer

• quote:

quote:

quote:

türkcell de akksız paket var ama burda altyapısı yok, vodafone da 60-70 liraya 250 gb 50 mbps civarı fiber var ona gidip sormadım çünkü 250 gb akk da çok iyi değil. Telekom zaten en kazığı. Ne olacak böyle bilmem. İmkanı olan geçsin türkcell akk sız fibere 99 tl ye değer

75 gb'ya göre 250 kullanılabilir, ama hala yetersiz. fiyat konusunda hepsi birbirinden beter.
  • Gece gece canım sıkıldı, böyle bir şey yaptım.

simage kullandım ama yine de sayfayı kaplarsa haber verin, sadece bağlantı olarak ekleyeyim.

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_K -- 9 Haziran 2016; 4:42:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muco

Ve bu tip insanlardan olmayın, yeni konuya geçtik özel mesajlara bile bakmıyor. Bunlar sadece eleştirir, başka bir şey yapmazlar

Hocam takilmayin bu gibi insanlara .Ayrıca herkesin bilmesi gereken bir şey var burada o da şudur : burada ne yapiliyorsa, herkes kendi için yapiyor , daha iyi hizmet alabilmek için . yani çıkıp yardım etmiyorum gibi triplere girmeye gerek yok , yardim etmeyenin de kokuşmuş lafları konuyu kirletmesin . kim ne yapiyorsa kendi için yapiyor burada . yapacaginiz yardimlar sadece konu sahibinin internet limiti kalksin diye degil hepimiz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airnavy -- 9 Haziran 2016; 5:32:40 >
  • Benim anlamadığım p veledin yapamadığı neyi yapacaksınız hukuki olarak. Hala araştırıyoruz vs diyorsunuzda benim umudum yok bu konudan açıkçası.

• Şaka gibi olan kısmı size söyleyeyim. Ay başı 24 mbps download hızı alıyorum ama 75 gb indirme yaptıktan sonra indirme hızım 3'e düşürülüyor. 24'ten 3'e düşürmek nedir? nasıl bir saçmalıktır? 75 gb zaten en fazla 1 hafta dayanıyor. Akk ların en düşüğü 250 gb den başlamalı ve bu 250 gb yi geçtiğimizde hız 3'e değil en kötü 8'e düşmeli. Akk sız pakete 220 TL isteyen ttnet tam bir kazıkçı türkcell 99 tl ye satıyor akk sız paketi ama onunda altyapısı yok.
  • AKK başlı başına bir maliyettir. Milli servete koca bir kambur, ağır bir yüktür.

Tüm katma değerlerini kenara atıp tek bir örnek vereceğim :

Akk olmasaydı sadece elektrik enerjisinden bile çok yüksek meblağlarda tasarruf edilirdi.

Düşünsenize ülke çapında internet hızıyla endeksli olarak daha çabuk bitirilen işleri?
    Acaba gayri safi milli hasıla’ya ülke bazında yadsınamaz katkısı ne boyutta olurdu?

Hep Destek Tam Destek !
  • TTnet kadar beddua alan ya da ona yaklaşabilen bir kuruluş var mı?

• Up

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEANKingston

Ah Turkcell ah. TTNET izin vermiyor zaten altyapı yapmalarına. Biliyorlar onlar da heryerde Turkcell olsa kimsenin TTNET kullanmayacağını.

türkcell burada adsl hizmeti veriyor 16 mbps ye kadar. Adamlar ona limitsiz kampanya yapmamış limitsiz 15 mbps hıza razıyım ben.
  • BiLgiSeaRcheR kullanıcısına yanıt
    Hocam çok doğru söylüyorsun aklı başında her yönetici bunu düşünür. Fakat bizdeki yöneticilerin amacı vatandaşın ve devletin tasarruf etmesi değil, piyasada iş takipçiliğini yaptıkları firmaların kar etmesi. Komşuda pişer bize de düşer hesabı. Eğer elektrik dağıtım şirketleri, akaryakıt şirketleri, inşaat şirketleri kar etmezse bunların çocukları gemicikleri, ayakkabı kutularında dolarları, boylarınca kasaları dolduracak euroları nasıl yürütürler maazallah?
  • BiLgiSeaRcheR kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyi bir önceki konuda bende dile getirmiştim.Ben ne indireceksem zaten indiriyorum.İnternet yavaş olunca bilgisayar sabaha kadar veya hafta boyu açık kalıyor olan şey bu.Haliyle boşu boşuna elektrik harcıyoruz , elektriği israf ediyoruz.Elektriği üretmek zaten maliyetli ve zor bir iş.Ülkemizde elektrik üretimi için daha çok kömür ve doğazgazın kullanıldığını da düşünürsek bir açıdan da çevreyi kirletiyoruz.Gayri safi milli hasılaya tüm bunların yansımasını daha söylemedim bile.Acaba AKK var diye kim kemer sıkıp parasını verip aldığı oyunu,filmi,müziği indirmekten vazgeçiyor.Eğer herkes ben gibi düşünüyorsa AKK'nin kalkması dolaylı açıdan da birçok fayda sağlardı.

Birde AKK kaldırılırsa vatandaşımız sabah akşam indirme yapar.Sonra benim hızım düşer diyenler var.Bu insanlara da diyecek bir şey bulamıyorum.Nerden tutsanız elinizde kalır.Adamlardaki vizyonsuzluğa , cahilliğe , dar görüşlülük ve sadece kendi menfaatlerini düşünmelerine mi kızsak yoksa baştan aşağı yaptıkları hesabın yanlış olduğuna mı
  • ANTİ BUG kullanıcısına yanıt
    Eğitim şart diye boşuna dememişler.Baştakiler bunu istemiyor tabi."En az 3 çocuk" diyorlar mesala yada "Çocuk doğurmayan kadın yarımdır" diyorlar.Neden ? Çünkü koyun sürüsünü yönetmek güzel bir şey.Etinden sütünden faydalanır önüne 2 paket makarna atar susturursun.Hatta 1 torba da kömür verdin mi ilahlaştırırlar seni peygamber yerine koymaya kadar gider bu.Gözlerimizle gördük
  • C_K kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık hocam.Hiç fena değil.Renkler,fontlar,ikonlar çok güzel.Daha farklı ve güzel fikirlerle çalışmalarınızın devamını görmeyi çok isterim.Böyle görsel ve videolar çok işe yarıyor.Hem diğer insanların dikkatini çekmek için hemde halimizi daha az sözle daha net olarak ortaya koymak için.Eğer daha net ve sade türlerini hazırlarsanız twitterden paylaşmak için işimize yarayabilir.
  • DreamGod kullanıcısına yanıt
    Aşağı yukarı herkes günlük 10gb civarında kullanıyor anladığım kadarıyla.Bende de aynı durum oluyor.Benim AKK 35gb ve 3gün ya yetiyor ya yetmiyor.Zaten ekstra film oyun falan indirirsem o ay rahatlıkla 500gb görebiliyorum.Gerçi çok da şaşılacak bir durum yok.Yüksek rakamlar değil bunlar.Bir oyun ortalama 50gb , bluray fullhd filmler 10gb , youtube videolarının büyüklüğü de ortada.Bize verdikleri kotaların miktarları komik düzeyde.Kota olması zaten ayrı bir komedi
  • Evet güzel bir noktaya da değinmişsiniz.Artık internet kullanma alışkanlıkları eskiden olduğu gibi değil.4 bireyden oluşan bir ailede 4 akıllı telefon, 2 bilgisayar, 1 akıllı tv olması gayet normal bir senaryo.Hatta buna tablet bilgisayarlar ve oyun konsolları da eklenebilir ama ben daha basit bir senaryo seçtim.
    İki bilgisayardan da 720p video izleniyor olsun , tvden 1080p , akıllı telefonla bir kişi uğraşıyor , biride güncelleme yapıyor olsun.Herkes yüklenmedi bile internete.Bir cihazda 480p videoyu ancak açabilecek bir hız olan 3mbit bu aile için hiçbir şeyi çözmedi gördüğümüz gibi.
    Daha oyun , müzik , film indirilecek.Eve 4k tv alan adam 480p film mi izler.Tabiki 4k bluray film indirir onu izler.En kötü laptobun ekranı zaten 720p.
    Bu devirde AKK saçma bir uygulamadır.Bu kadar çok cihazın internete bağlandığı bir yerde kota uygulaması yapılamaz.Kota uygulamaları geçmişte kaldı ama biz herzaman olduğu gibi geriden geliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.