Şimdi Ara

İNTERNETTE ANASAYFAYI DEĞİŞTİREMİYORUM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar internete girmek istediğim zaman bir tane arama sayfası ana sayfa olarak çıkıyor.bunu internet explorer ikonuna sağ tıklayıp özellikler deyip giriş sayfasını değiştir deyip değiştiremiyorum.sonra yine istemediğim sayfa ana sayfa oluyor.nasıl değiştirebilirim.

• Microsoft Antispyware
    Ad-awere bunlardan biriyle tarama yap.
    http://www.programmerkezi.com/display.asp?id=1963 olmazsa bunu dene
  • arkadaşımhayırlı uğurlu olsun ufak bi solucan girmişmakinene trojan da diyebilirz ad aware se personel programını kur update et tarat bissürü işey bulcak opnları işaretle sil sorun kalmaz
  • hamlet verdiğin siteyi denedim sayfa görüntülenemiyor dedi.başka bir yer verirmisin lütfen.çok bişeymiş bu ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugay16

hamlet verdiğin siteyi denedim sayfa görüntülenemiyor dedi.başka bir yer verirmisin lütfen.çok bişeymiş bu ya

Site calısıyor ama sorun senin bilgisayarda galiba.Onda önce verdiğim programları indir,güncelle ve tarama yaptır.Sorunun büyük ihtimalle cözülür.Kolay gelsin
  • Eğer programlar temizleyemezse eğer hijackthis programını kullanabilirsin.

hijackthis
  • microsoft antispyware in sitesini verirmisin.diğer yerleride denedim hepsi sayfa bulunamadı diyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugay16

hamlet verdiğin siteyi denedim sayfa görüntülenemiyor dedi.başka bir yer verirmisin lütfen.çok bişeymiş bu ya

format at bence
  • tamam inndir.com dan yaptım.yükledim.temizlendi.yardımlarınız için çok teşekkürler.
  • ohoo her sorunda format atılırsa işimzi zor
  • Arkadaşlar ben öyle trojanlarla uğraştım ki görmeliydiniz :) . Ad Aware bulamıyor bilgisayarda dosyalara teker teker bakıyorum. Bunlar exe ya çalışıyorlar işlemi sonlandırmam gerekiyor silmek için fakat işlemi sonlandırıorum saniye geçmeden yeniden başlıyor :). Gel de bu pc ye format atma .
  • Byrd haklı;

Bazı virusler diğer exe lere ve diğer sistem dosyalarına da bulaşıyorlar. Bu da onları temizlemenin çok zor olacağını gösteriyor.siz tarama yapıp işimi hallettim derken diğer taraftan durdurulamayn diğer bir exe tekrar virüsü aktivite ediyor..

Bence de format....C ye küçük bir alan verin sorun kalmaz benim için kurulum+tanıtım 20 dk... nerde ise temzilemeye eşit
  • SPYBOT programını kur. Format atmayı marifet zannedenler yanılıyor. Hava yapmayın artık çocuklar bile format atabiliyor. BİRDE ARASIRA -GERİ YÜKLEME NOKTASI- OLUŞTUR. ACAYİP İŞE YARIYOR.
  • ya arkadaslar ben de internet sayfasını degıstıremıyorum forumda bu ıs ıcın (hijack this için)yardım edebilecegini soyleyen arkadaslara bas vurdum cevap alamadım. sız yardımcı olabilirseniz sevinirim bide sirket bilgisayarı oldugundan mıdır güvenşi mod da acınca cıkan windows password ekranı benim passwordumu kabul etmiyor bunun nedeni ne olabilir guvenli modda acmassam bu problemın cozümü yokmu.

Hijackthis için log file dosyam aşada neyi silmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

//R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page =http://www.cars-archive.org/
    //R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL =http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    //R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page =http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    //R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page =http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=55245&clcid={SUB_CLCID}
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Microsoft Internet Explorer provided by 8 NCI ANA JET ÜSSÜ İNTERNET
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = 192.168.10.10:8080
    //R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Bağlantılar
    /O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll
    O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
    O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
    /O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar4.dll
    /O2 - BHO: PCTools Browser Monitor - {B56A7D7D-6927-48C8-A975-17DF180C71AC} - C:\PROGRA~1\SPYWAR~1\iesdpb.dll
    //O2 - BHO: IECatcher Class - {B930BA63-9E5A-11D3-A288-0000E80E2EDE} - blank (file missing)
    //O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll
    //O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar4.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [IgfxTray] C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Persistence] C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [AGRSMMSG] AGRSMMSG.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [SoundMAXPnP] C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMax4PNP.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [SoundMAX] C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\Smax4.exe /tray
    O4 - HKLM\..\Run: [SynTPEnh] C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Cpqset] C:\Program Files\HPQ\Default Settings\cpqset.exe
    /O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
    //O4 - HKLM\..\Run: [Services Control Manager] C:\Windows\system\services.exe
    //O4 - HKLM\..\Run: [SDTray] "C:\Program Files\Spyware Doctor\SDTrayApp.exe"
    //O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe"
    //O4 - HKCU\..\Run: [swg] C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\1.2.1128.5462\GoogleToolbarNotifier.exe
    //O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
    O6 - HKCU\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
    O6 - HKLM\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
    O8 - Extra context menu item: &Mass Downloader ile indir - C:\Program Files\Mass Downloader\Add_Url.htm
    O8 - Extra context menu item: &Tümünü Mass Downloader ile indir - C:\Program Files\Mass Downloader\Add_All.htm
    O8 - Extra context menu item: Microsoft Excel'e Gö&nder - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
    O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
    //O9 - Extra button: Spyware Doctor - {2D663D1A-8670-49D9-A1A5-4C56B4E14E84} - C:\PROGRA~1\SPYWAR~1\iesdpb.dll
    //O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    //O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    //O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\spyware doctor\filterlsp.dll
    //O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\spyware doctor\filterlsp.dll
    //O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll
    //O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll
    O11 - Options group: [INTERNATIONAL] International*
    //O14 - IERESET.INF: START_PAGE_URL=http://www.hp.com
    //O16 - DPF: {BE833F39-1E0C-468C-BA70-25AAEE55775E} (System Requirements Lab) -http://www.systemrequirementslab.com/sysreqlab.cab
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\Parameters: Domain = intsvr.net
    O17 - HKLM\Software\..\Telephony: DomainName = intsvr.net
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{759D02DD-B2F2-4155-9F97-1FDD7BBA906A}: NameServer = 192.168.10.10
    O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\Parameters: Domain = intsvr.net
    O17 - HKLM\System\CS2\Services\Tcpip\Parameters: Domain = intsvr.net
    O20 - Winlogon Notify: igfxcui - C:\WINDOWS\SYSTEM32\igfxdev.dll
    O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
    O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
    O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)
    O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)
    //O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
    O23 - Service: HP WMI Interface (hpqwmi) - Hewlett-Packard Development Company, L.P. - C:\Program Files\HPQ\SHARED\HPQWMI.exe
    O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
    //O23 - Service: Remote Administrator Service (r_server) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\r_server.exe" /service (file missing)
    //O23 - Service: Spyware Doctor Auxiliary Service (sdAuxService) - PC Tools - C:\Program Files\Spyware Doctor\svcntaux.exe
    //O23 - Service: Spyware Doctor Service (sdCoreService) - PC Tools - C:\Program Files\Spyware Doctor\swdsvc.exe
    O23 - Service: SoundMAX Agent Service (SoundMAX Agent Service (default)) - Analog Devices, Inc. - C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe

• her zaman işe yarayacaktır

başlat > çalıştır > regedit
    HKEY_CURRENT_USER\Software\policies\Microsoft\Interner Explorer\Control Panel\ anahtarındaki "HomePage" değirini 0 yap.

http://forum.donanimhaber.com/m_2867617/mpage_1/key_giri%25FE%252Csayfam//tm.htm#2887916
  • Yardımın ıcın cok sagol ama verdiğin path de Microsoft un altında Interner Explorer yok bunun dısında bıde bu (yukarda daha once yazdıgım) log file dan hijack this yardımıyla O4 - HKLM\..\Run: [Services Control Manager] C:\Windows\system\services.exe satırını sılıyorum (bu bır trojen mıs) artık hijackthis bu exe dosyası yok diyor ancak dosya hala yerinde duruyor. Guvenli modda acamadıgımdanmıdır.
  • Tugay Hacı;

http://www.desiurl.com/18850 İndir Aç Bunu !!!

Serjiden Alıntıdır
  • YA cok sagol halletım bu sefer yardımların ıcın tesekkurler
  • benim eniştede aynı sorun vardı ne yaptı acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.