Şimdi Ara

İnternetsiz Modem ile kablosuz Ağ kuramıyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar internetimiz yok elimizde adsl Wifi modemimiz var. Amacım yerel ip den (192.168...) el terminali ile ağdaki bir pc de oturum açma iki tane modem denedim olmadı. Modemin ağını görüyoz ama bağlanamıyoruz. Bu işi internet olmadan nasıl çözeriz bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.

• switch denediniz mi hiç? yani bir de bağlanamıyoruz kelimesi çok açık ne hata veriyor. bağlanmak istediğiniz bilgisayara başka bir pc den bağlanabiliyormusunuz bunun testini yaptınız mı? biraz daha açık olursa sorunuz yardımcı olunur.
  • problemını net olarak acıklayabıldıgınızı dusunmuyorum, ağ işinin internet ile alakası yok? ağda kac pc var ve işletim sistemleri nedir? server olarak ne kullanıyorsunuz?
  • Sorunu biraz acele anlattım yapmak istesiğim şey internet ağının olmadığı bir apartmanda diğer kattaki pc ye windovsun kendi programı ile bağlanmaktı. Bunu yaptım halloldu. Başkasına yardımı olur diye anlatayım.

1 Modemi açın

2 iki pc yi de aynı modeme bağlayın (yani aynı ağa)

3 Modem karşıdaki pcye hangi ip yi vermiş bakın sonra o ip ye bağlanın işlem tamamdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ek olarak ip nin değişmemesi adına pc üzerinden veya modem üzerinden cihazlara ip yi static atamanız da fayda var.
    ayrıca bir yere bağlanırken hedefe ulaşamıyorsanız tracert / traceroute almanızda fayda var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.