Şimdi Ara

İnternetim yavaşlıyor ve kopuyor. Hat değerlerim sizce nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternetim yavaşlıyor ve kopuyor. Hat değerlerim sizce nasıl?

• Snr değeri düşük ve hat zayıflaması yüksek. Büyük ihtimal bu sebeplerden kopuyor.
  • Download hızını 30 mbit gibi bir şey sabitlerseniz büyük ihtimal düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Download hızını 30 mbit gibi bir şey sabitlerseniz büyük ihtimal düzelir.
    Onu nasıl yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 52CM

Snr değeri düşük ve hat zayıflaması yüksek. Büyük ihtimal bu sebeplerden kopuyor.
    Çözümü nedir hocam bunun?
  • Modem arayüzünde Yönetim - Dsl ayarı kısmında kararlılık ayarı diye bir bölüm olması lazım. Ordan snr'yi yükseltin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Modem arayüzünde Yönetim - Dsl ayarı kısmında kararlılık ayarı diye bir bölüm olması lazım. Ordan snr'yi yükseltin.
    SNR margini kaça kadar arttırmalıyım sizce? En ideali nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi to let myself go -- 13 Haziran 2018; 2:31:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: to let myself go

Snr yükseldikçe hattınız daha stabil hale gelir ama hızınız düşer. 10 snr'yi deneyin, yavaşlama ve kopma devam ederse yavaş yavaş yükselterek kopmadığı noktada bırakırsınız.

• to let myself go kullanıcısına yanıt
    Hocam çözümler şöyle: Evinizdeki kablolardan olduğunu düşünüyorsanız kabloları yenileyin. Binadaki telefon kutusunda sorun olabilir. Pislenmiş tozlanmış ya da başka etkenler. İnternet servis sağlayıcısı portunuzu değiştirmiş olabilir müşteri hizmetlerini arayın söyleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Orijinalden alıntı: to let myself go

Snr yükseldikçe hattınız daha stabil hale gelir ama hızınız düşer. 10 snr'yi deneyin, yavaşlama ve kopma devam ederse yavaş yavaş yükselterek kopmadığı noktada bırakırsınız.

Alıntıları Göster
    Evde birçok yerde bağlantı vardı hepsini söktüm, binanın altından gelen hattı direkt modeme taktım splitterı da kaldırıp. 18 db oldu, hızı düşürmeme gerek kalmadı sanırım. Bir sorun yok demi?

İnternetim yavaşlıyor ve kopuyor. Hat değerlerim sizce nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi to let myself go -- 13 Haziran 2018; 3:21:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 52CM

Hocam çözümler şöyle: Evinizdeki kablolardan olduğunu düşünüyorsanız kabloları yenileyin. Binadaki telefon kutusunda sorun olabilir. Pislenmiş tozlanmış ya da başka etkenler. İnternet servis sağlayıcısı portunuzu değiştirmiş olabilir müşteri hizmetlerini arayın söyleyin.
    2 haftadır bir sorun yoktu aslında, 32 33 mbit kullanıyordum. Birkaç gündür türknet oim'den bakınca santralimin değiştiğini gördüm. Bundan mı kaynaklı acaba?
  • Evet. Hattınız iyi duruma gelmiş. Bir sorun yok gibi gözüküyor.

• to let myself go kullanıcısına yanıt
    Asıl sorun şu olmalı: Santral değişimi ile hat değerleriniz düşmüş ayrıca tesisatınızda da zayıflık varmış ancak önceki santral kalitesinden dolayı farketmemişsiniz. Tesisatı yenileme ile bir nevi sorunu çözmüşsünüz.
  • Teşekkür ederim herkese. İnternetim kopmuyor ve 33 mbit civarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu hat değerleri sizce normalmi vdsl baglanırmıİnternetim yavaşlıyor ve kopuyor. Hat değerlerim sizce nasıl?
  • sefa nalbant kullanıcısına yanıt
    Şuanki hat değerlerin ile vdsl hakkında yorum yapamayız. Altyapı sorgulama siteleri var orada Maximum kaç hız alacağın yazar ortalama olarak. Misal ben adsl kullanırken hat değerlerim vasattı şimdi vdsle geçtim hat 110 120 mbpsyi kaldıracak seviyede.

• quote:

Orijinalden alıntı: sefa nalbant

Arkadaşlar bu hat değerleri sizce normalmi vdsl baglanırmıİnternetim yavaşlıyor ve kopuyor. Hat değerlerim sizce nasıl?

Hocam hattın çok kötü durumda. Hattına 4 mbit tanımlanmış. Ulaşılabilir hız 5.7 mbit. (Attainable rate 5716) Hattınız daha 8 mbit adsl'i bile kaldırmıyor. Vdsl imkansız.

• Superonline bayisinde hattı sorgulattım 66 megabit maksimum hıza ulaşıyo görünüyo altyapı sorgulama sitelerinde 83 megabit çıkıyo 35 megabit çıkıyo 23 megabit çıkıyo isterseniz birde siz deneyin açık adres Ankara Altındağ Gicik mah. Gicik küme evleri no: 38 daire 2

• quote:

Orijinalden alıntı: sefa nalbant

Superonline bayisinde hattı sorgulattım 66 megabit maksimum hıza ulaşıyo görünüyo altyapı sorgulama sitelerinde 83 megabit çıkıyo 35 megabit çıkıyo 23 megabit çıkıyo isterseniz birde siz deneyin açık adres Ankara Altındağ Gicik mah. Gicik küme evleri no: 38 daire 2

Altyapınız vdsl destekliyor ancak vdsl port yok gözüküyor. Vdsl portu olmadığı için şu anda ancak adsl alabilirsiniz. (16 mbps'e kadar olan tarifeler) Vdsl portu boşaldığı zaman vdsl (24 mbps ve üstü) alabilirsiniz. Extranet vdsl port yok diyor, türknet 35 mbps gösterdiği için vdsl port var diyor. Bir site port yok diyor, bir site var diyor. Bu durumda port var mı yok mu net bir şey söylemek mümkün değil. (Daire 2 için açık iş emri var diyor. Muhtemelen türknet'e başvuru yapıldığından dolayı. Şu anda türknet'e mi başvuru yaptınız?)

Yalnız modeminizin modelini internette aratın. Modeminizin Vdsl destekli olması gerekiyor. Adsl destekliyorsa yeni modem almanız gerekir. Mevcut altyapınız 5.7 mbit kaldırıyor. Altyapı sorgulama siteleri ile arasında bu kadar fark çıkmasının sebebi muhtemelen bina içindeki telefon kablosunun eskimiş olması. Bina içindeki telefon kablosunu da değiştirmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 27 Haziran 2018; 17:33:34 >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Hocam ilgin için teşekkür ederim öncelikle ben 16 mb 100 gb aknli ttnet kullanıyorum ama sizin dediginiz gibi hattım 4 mb sabitlenmiş ve bu hızın üstüne çıkamıyorum ama şöyle bi durum var evimizden 100 metre ileride bi komşumuz var superonline kullanıyo 8 mb tarifeli evlerine gittim 4 5 defa hız testi yaptım 7.80 7.60 en düşük çıkan sonuçlar mahalleye zaten santralden gelen kablo aynı ama benim internet vasat ayrıca modemim tenda ADSL2 destekliyo vdsli turkcell başvurursanız biz gelir takarız diyolar ve turkcell bana hattımın vdsl destekledigini söylüyor türk telekomdaki müşteri hizmetleride söylüyor bunu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.