Şimdi Ara

İnternete Yavaş Baglanma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
97
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir sorun nedeniyle kısa bir süre önce bilgisayarıma format atıp yeniden sistem yükledim. Sistemi yükledikten sonra kablolu internet baglantısı olan masaüstü bilgisayarım nedense masaüstüne geldikten yaklaşık 1.5 dakika sonra internete baglanıyor. Ciddi bir sorun olmadıgı için tekrar format atıp ihityacım olan bir sürü programın yüklenmesiyle ugraşmak istemiyorum ancak bu durum beni biraz rahatsız ediyor. Bu sorunu halletmek için bildiginiz basit-pratik bir çözüm öneriniz varsa ögrenmek istiyorum.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal dogan -- 24 Nisan 2018; 21:49:19 >

• Destek verdiğim bilgisayarlarda bu sorunu çözmek için pek sağlıklı bir çözüm olmasa da sisteme statik IP veriyorum. Network Discovery'i kapatmak da yardımcı olabilir.
  • Ethernet driverının güncel sürümünü indir sonra aygıt yöneticisinden ethernet aygıtını sil yazılımı ile birlikte sonra driveri yükle düzelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Ethernet driverının güncel sürümünü indir sonra aygıt yöneticisinden ethernet aygıtını sil yazılımı ile birlikte sonra driveri yükle düzelir
    Ethernet driverını daha önce anakart DVD'sinden yükledigimde böyle bir sorun olmamıştı ama bir deneyelim bakalım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Ethernet driverının güncel sürümünü indir sonra aygıt yöneticisinden ethernet aygıtını sil yazılımı ile birlikte sonra driveri yükle düzelir
    Maalesef işletim sistemim Win 7 için elimdekinden farklı bir driver yok anakart sitesinin driver bölümünde... :(
  • Kabloyu test ettiniz mi?

Modemin ısınmasından da kaynaklanıyor olabilir. Bir gece modemi kapatın sabah acın. Hemen ardından bilgisayarınızı da acın öyle deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef ne yaptıysam sorunu çözemedim ve format atmak zorunda kaldım. Formattan sonra sorun çözüldü fakat garip bir tecrübeydi ve beni bayagı ugraştırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal dogan -- 7 Mayıs 2018; 21:37:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.