Şimdi Ara

İnternete sadece DNS ile ulaşılabilmesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 ay
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 10 saat 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sistemtasarim (3 mesaj) Luc4sHood (3 mesaj) Zahfes (2 mesaj) aykut.. (1 mesaj) Toygar87 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (3 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Millenicom >> İnternete sadece DNS ile ulaşılabilmesi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2874 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Daha önce hiç böyle bi sorun görmemiştim. Bazen internet gidiyor gibi oluyor. Ama gitmiyor. Mesela, youtube falan açılıyor ya da steam. Ama onun dışında hiç bir siteye ulaşamıyorsunuz. Bütün evde oluyor bu tek bir bilgisayarda değil. Ardından ya modeme ya da bilgisayara DNS giriyorum sorun düzeliyor. Bazen düzelmediği de oluyor resetlemeyle falan uğraşıyorum. Şimdi bunu arayıp millenicoma anlatsam gram anlamayacaklarını biliyorum. O yüzden belki bi fikri olan vardır diye buraya yazayım dedim. İnternetin gitmesi sadece youtube'a falan ulaşılabilir hale gelmesinin sebebi ne olabilir sizce ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    373 Mesaj
    Modemi resetleyip yeniden kurabilirmisin. Klasik bir cümle olacak bilgisayarının ip ve dns yapılandırmalarını kontrol etmeni öneririm. komut ekranına cmd yaz git ve aşağıdaki işlerimler uygula.

C:\WINDOWS\system32>tracert 8.8.8.8 enter tuşuna bas ne durumdaasın
    C:\WINDOWS\system32>ping 8.8.8.8 yaz ms değerlerin yüksek mi kontrol ediyorsun.
    C:\WINDOWS\system32>nslookup 8.8.8.8 enter tuşuna bas. DNS çözebiliyormusun.
    C:\WINDOWS\system32>ipconfig /all enter tuşuna bas. ip adresin ve dns adreslerini kontrol et.
    C:\WINDOWS\system32>ipconfig /flushdns yaz. entera bas.

Kullandığın browseri fabrika ayarlarına resetle ve web sitesi açmaya çalış.

Unutma modemde ve bilgisayarda metrik ayarlarını otomatikde olsun.

En son çalışmazsa elle dns eklersin.
  • Yarbay
    2874 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam kusura bakmayın. Ben bunları yeni görüyorum. Fakat yapmamı istediğiniz tam olarak komut satırına o komutları yazıp buraya atmam mı ? Gördüğüm şeylerden pek bir şey anlamadım çünkü.

Ping komutunda 45ms çıkıyor. Nslookupda ise server dns.google. Sanırım dns tanıyabiliyor.

Metrik ayarları dediğiniz nedir tam olarak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 30 Temmuz 2020; 18:9:35 >
    |
    |
    sistemtasarim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2874 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu tracert komutunun sonucu. Şuan herhangi bir dns girili değil bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    313 Mesaj
    Türknetteyken bana da çok oluyordu online oyundan düşmüyordum ama web sayfaları yüklenmiyordu. Ya da bazı siteler açılırken diğerleri internet yok diyordu. Firmayla alakalı bilgisayarınızda bir değişiklik yapmayın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    373 Mesaj
    Benim size söylebileceğim önceki mesajımla yazdıklarım ping süresinizi ölçmeniz, verdiğim ip adresine gitmesinde bir problem var mı?, isimden ip adresi çözebiliyor mu? Belirtmiş olduğum bunlardı.Metric ayar ise şu adrese bakabilirsin.https://support.microsoft.com/tr-tr/help/299540/an-explanation-of-the-automatic-metric-feature-for-ipv4-routes

DNS ile ilgili söyleyebileceğim modeminize elle tanımlama yapıp sorunu çözebilirsiniz.
    https://efendim.xyz/en-hizli-dns-hangisi/ şun linkten güncel dns adreslerini alabilirsiniz.

208.067.222.222
    208.067.220.220

8.8.8.8
    8.8.4.4
    Bunları kullanabilirsiniz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    373 Mesaj
    Ayrıca bilgisayardaki antivirus ve internet security yazılımlarıda zaman zaman sorun yaratabilir. Modemi resetleyip yeniden kurabilirsiniz. Böylelikle bir takım ayarları resetleyerek yeniden internete girebilirsiniz.
    |
    |
  • Çavuş
    42 Mesaj
    Aynı sorun 3 gündür bendede yaşanıyor. Millenicomun kendi verdiği DNSler bozuk sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zahfes -- 13 Ağustos 2020; 15:50:31 >
  • Yarbay
    2244 Mesaj

Aynısı oluyor sinirden modemi söküp aticaktim demek ki bunlardan kaynaklı. İşin ilginç yanı daha demin hiç bir şeye giremezken sadece Instagram'da dolasabildim. İnternet var ama sitelere giremiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Zahfes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    42 Mesaj

Müşteri hizmetlerini aradıklarımda sorunu kabul etmediler. Ancak Farklı bir dns kullandığımda sorunum çözülüyor çok garip. Umarım bu soruna duyarsız kalmazlar
    |
    |
    Bahsedilenler: millenicom, aykut.. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.