Şimdi Ara

İnternetdeki bilgiler nereye kayıt oluyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Video siteleri,vikipedi,donanımhaber.. onlarca sitenin bilgisi nerede tutuluyor ?

Sunucuları biliyorum ama tam olarak fikrim yok. Mesela facebook örnek alalım, bu arkadaşlar 800 milyon kişinin facebooğa kayıt olduğu günden beri tutabiliyor. Nasıl oluyor bu ?

• Binlerce sunucuda barındırılıyor bu tür siteler... Her bilgi bir bilgisayarda depolanıyor yani
  • Face gibi bir siten varsa o kadar bilgi ile iyi zengin olursun. Yani hayatımızdaki herşeyi paylaşmak yanlış...
  • hdd lerde
  • verinin mekanik aksamlarda depolanması nasıl bir şey ? yani o da bir metal sonuçta
  • Bu işlerde de iyi para var tabii :)
    Donanımhaber.com a ait bir bilgisayarda sitedeki tüm veriler depolanıyor.Her sitenin kendine özel bi bilgisayarı olarak düşün, sitenin içeriğine göre depolayacağı bilgi daha fazla olacağı için kullanılan harddisklerin boyutuda artıyor.
    Yakında hddlerimiz olmayacak herkes bilgisini nette saklayacak, şeklinde haberler okumuştum.Şimdi onlar nereye saklıyacak demeyin :) :)
  • Hard Disk olduğunu biliyorum velhasıl demek istediğim o değil,nasıl harddiskler bunlar nereye kayıt ediyorlar nereye kadar kayıt edecekler bunu merak ediyorum. Geçenlerde feysbukdan geçmişimi indirdim 380 mb boyutundaydı.

800 milyon kişi var inanılmaz bir boyut gerek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0nur*

Hard Disk olduğunu biliyorum velhasıl demek istediğim o değil,nasıl harddiskler bunlar nereye kayıt ediyorlar nereye kadar kayıt edecekler bunu merak ediyorum. Geçenlerde feysbukdan geçmişimi indirdim 380 mb boyutundaydı.

800 milyon kişi var inanılmaz bir boyut gerek..

Bir binada sadece bilgisayar olduğunu düşün
  • aynen öyle, koskoca binalar sadece sunuculardan oluşuyor. ve bildiğimiz normal harddisk gibi değil, gelişmiş cihazlar.

şunlar gibi;

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.