Şimdi Ara

İnternet var gözüküyo fakat giremiyorum [ÇÖZÜLDÜ]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
14.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorunumu network bölümüne açmıştım ama sorun modem yada internet bağlantısıyla alakalı değil sanırım.

-Chrome dan giriyorum "Dns Probe Fınıshed No Internet" hatasını veriyo.
    -Mozilla zaten hiç arama yapmıyo.
    -İnternet explorerda da "Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor" hatası veriyo.
    -Sorun gider'e tıklayınca da "Windows ,Internet bağlantısını sınadı ve bazı Web sitelerine erişebildiğinizi doğruladı." diyo. Yani sorun benim internete girememem ,windows rahatlıkla girebiliyor
    Bu sorun neden oluşmuş olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alexander Alekhine -- 17 Ocak 2017; 1:51:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alexander Alekhine

Sorunumu network bölümüne açmıştım ama sorun bilgisayarla alakalı sanırım. Bu sorun neden oluşmuş olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum

Chrome dan giriyorum bu hatayı veriyo. Mozilla zaten hiç arama yapmıyo. Bilgisayar internete bağlı gözüküyo.Bilgisayarım masaüstü bu arada. Windows 7

Google Chrome DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatasının sebebi internet bağlantınızın kopmuş olması veya geçici bir bağlantı sorunu yaşıyor olmanızdır. İlk yapılacak olan ADSL modemin yeniden başlatılmasıdır (Eğer ADSL üzerinden bağlanılıyorsa)eğer farklı bir modem se mesela kablonet gibi ağ bağlantılarını sıfırlayınız belki düzelir yada şunud deneyin:

Eğer servis sağlayıcınızın DNS sunucularını kullanmıyorsanız başka bir DNS sunucu kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sorunun ikinci kaynağı kullanılan DNS sunucuların düzgün çalışmıyor olmasıdır.

Bu durumda Safe DNS veya Open DNS gibi farklı dns sunucuları kullanılabilir.Son dönemde Google DNS servisinden kaynaklanan hatalardan dolayı bu hata alınmaktadır.

Türkiye'de özellikle son zamanlarda, Google DNS sunucuların veya yayğın olan diğer sunucuları kullanan kullanan kullanıcılar DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatası ile sıkça karşılaşabilirler. Bunun bir diğer nedeni internet servis sağlayıcıların veya Tib gibi kurumların, internet trafiğini kayıt altın almaya çalışıyor olmalarıdır
    benim sana tavsiyem eğer kablonet kullanıyorsan şu dns ayarlarını gir 62.248.80.161 62.248.80.164 bunlar kablonetin güncel dns numaralarıdır.
  • Superonline kullanıyorum. Dediklerinizi önceden yapmıştım ama birşey değişmedi. Hatta superonline ı da aradım ve sorunun internetle değil bilgisayarla alakalı olduğu sonucuna vardık. Bu yüzden teknik yardıma konuyu açtım.
  • Konuya sorunumun ayrıntılısını ekledim
    Yukarı..
  • hocam dns kontrol ettiniz mi orada bir değer var mı?
  • ebihan kullanıcısına yanıt
    Hocam farklı dnsler denedim otomatik yaptım ama nafile
  • Alexander Alekhine kullanıcısına yanıt
    hocam benzer bir olay bizim de başımıza gelmişti orada dnsyi otomatik yapınca düzelmişti.. bilemedim şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alexander Alekhine

Konuya sorunumun ayrıntılısını ekledim
    Yukarı..

1- Başlat / Çalıştır bölümüne CMD yaz entere bas!

2- Komut istemine ipconfig/relaese yaz entere bas..

3- Bazı yazılar çıkacak aldırma neyse sen şu komutu yaz ipconfig/renew yazıyorsun entere basıyorsun!

DNS FALAN YAZMA OTOMATİK YAP!

KOLAY GELSİN..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesafesiz -- 2 Haziran 2014; 19:44:20 >
  • Mesafesiz kullanıcısına yanıt
    Bişey değişmedi.
  • Alakası var mıdır bilmem ama fırsat varsa modemin yönetim sayfasından DNS lere bakabilir misin?

Geçenlerde bir tanıdığımın bilgisayarına giren bir adware yada trojan benzeri bir şeyin modemin yönetim panelinde DNS değiştirdiğini gördüm. Google, facebook, vs.. gibi genel geçer sitelere girildiğinde flash player yükletmeye çalışan bir sayfaya yönleniyordu o modeme bağlı tüm cihazlar. Tplink ve zyxell in bazı modelleri admin/admin kullanıcı/şifresi ile bırakıldığında böyle bir saldırıya açık veriyormuş meğerse. Sizde de bir dns
  • baden B kullanıcısına yanıt
    Hocam modem yönetici sayfasına nasıl girebilirim Bide dediğiniz sorun değil sanırım benimki. Yani oyunun multiplayerine falan da giremiyorum sadece browsera değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modemdr veya windowsta sorun var
    Oncelikle modemi firmware gincelleyin sonra fabrika ayarina getirip yeniden kurun
    Pc yi komple bi virus taratin varsa recovery den donun

• Alexander Alekhine kullanıcısına yanıt
    Dün aynısı banada oldu dostum. Bugün geri geldi internet dün kafayı yiyordum modem değiştirdim yok internete giremiyorum bugün düzeldi
  • Söylediklerinizi yaptım ama hiçbiri işe yaramadı. En son çare sistem geri yüklemesi yaptım. Sorun düzeldi. Neden olduğunu anlamış değilim ama bi program yüzünden sanırım.Yani internetle alakası yok. Yine de yardım eden herkese teşekkürler. Böyle bir sorun yaşayanların faydalanabileceği bir rehber gibi oldu
  • Aynı sorun için hala uğraşıyorum. Tabletten girerken sorun yok

• edis10 E kullanıcısına yanıt
    Sorun ,yüklediğim bir programla ilgiliymiş. Sistem geri yüklemesi yapıp ,sistemi virüslü programı yüklemeden önceki tarihe getirince sorunum çözüldü.
  • her şeyi denedim olmadı. şu kodlar iişime yaradı
    1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5- ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

• Aynı sorun bende de var kablonet var evde. Ama pcde sorun telefon ve başka pcden girilebiliyor. Nasıl yapabilirim? Format mi atmak lazım pcye

• agda birden fazla cihaz var bazısı baglanıyor bazısı baglanmıyor....
    baglanmayan cihazlarda internet baglantı kısmında limited diyor...
    chrome da da
    "DNS PROBE FINISHED NO INTERNET" hatası alıyorum.bu cihazlarda da netsh komutunun da faydası olmuyor...
    modemi restart ettiğimde bi sure butun cihazlar dogru duzgun baglanıyor...4-5 saat sonra durum tekrar başa donüyor
    onerisi olan..??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 25 Mayıs 2015; 20:36:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edis10

her şeyi denedim olmadı. şu kodlar iişime yaradı
    1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5- ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

bu ayarları deneyin %99 işe yarar. bu arada teşekkürler kardeş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.