Şimdi Ara

İnternet Üzerinden Telefon Görüşmesi Resimli Anlatım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
84.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Daha önce ben bu konuyu bilmiyordum. Bu site dahil bir çok yerden araştırma yaptım. En sonunda kendim tam olarak denedim ve sizlerle bunu paylaşmak istedim. Bu yüzden sizlerinde yararlanabilmesi için resimli anlatım yaptım. Buyurun.

Ben sizlere voipbuster gibi internet üzerinden telefon görüşmesi yapabileceğiniz programların kullanılışını resimli olarak anlatmaya çalışacağım. Bende henüz yeni kullanmaya başladım ama şimdilik memnunum. Şimdi öncelikle sizlere kısa bir açıklama yapacağım.

Öncelikli olarak bu işle ilgilenen bir sürü site var ve bu siteler aslına bakacak olursanız aynı firmanın siteleri ve programları. Bunları siteleri gezerken rahatlıkla sitenin yapısına bakarak anlaya bilirsiniz. Ama tek far bu her sitede verilen tarifeler birbirinden farklıdır. Yani bir programda yani bir sitenin tarifesinde TÜRKİYE görüşmeleri ücretsiz iken diğer sitede yani programda çok küçük bir rakamda görüşüyorsunuz.
    Sizlere öncelikle bu sitelerden bazılarını vereyim:

İnternetcalls
    lowratevoip
    Smslisto (Yanlış yazmışım. Adres düzeltildi)
    Voipbuster
    VoipbusterPro
    Voipstunt
    12voip
    Voipraider
    Voipwise
    Poivy
    Nonoh

Bazı indirebileceğiniz voip proğramları:
    Not1: Sanırım sistemden kaynaklanan bir hatadan dolayı adresleri görmüyor. Bu yüzden adreslerdeki "r" ve "a" harfleri arasındaki boşluğu iptal edin.
    Not2: Adresleri tıklamak yerine kopyala yapıştır yöntemi kullanınız.

Voip Tüm

http://r apidshare.com/files/180931189/Voip_Tum.part01.rar
    http://r apidshare.com/files/180930577/Voip_Tum.part02.rar
    http://r apidshare.com/files/180929489/Voip_Tum.part03.rar
    http://r apidshare.com/files/180928801/Voip_Tum.part04.rar
    http://r apidshare.com/files/180928199/Voip_Tum.part05.rar
    http://r apidshare.com/files/180927536/Voip_Tum.part06.rar

12_voip
    http://r apidshare.com/files/180851970/12_voip.rar

internetcalls
    http://r apidshare.com/files/180864258/internetcalls.rar

lowratevoip
    http://r apidshare.com/files/180871256/lowratevoip.rar

SMSListo
    http://r apidshare.com/files/180872603/SMSListo.rar

voipbuster
    http://r apidshare.com/files/180873848/voipbuster.rar

Voipraider
    http://r apidshare.com/files/180885612/Voipraider.rar

Voipwise
    http://r apidshare.com/files/180890659/Voipwise.rar

Bunlar sadece bazıları. Bu sitelerin tarifelerini öğrenmek için site içindeki “rate” linkine tıklayarak açılan sayfada istediğiniz ülkenin karşısına denk gelen tarife fiyatına bakabilirsiniz.
    Şimdi gelelim anlatımımıza.

Arkadaşlar öncelikle bu vermiş olduğum sitelerden hangi ülkeler ile sıklık ile görüşüyorsanız onların tarifelerine bir bakın. İşinize en çok hangi site geliyorsa o sitenin size sunduğu programı bilgisayarınıza ilgili linkleri kullanarak indirin ve kurun. Ben bu anlatım için smslito’yu kullanacağım.

Şimdi kurulumt sırasında karşımıza çıkan tüm pencerelere next next diye devam ediyoruz. En sonunda karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecek. Bu pencerede;

Şimdi kayıt işlemini bitirdik. Ve otomatik olarak oturum açıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 27 Şubat 2009; 9:36:07 >

• Hesabınıza Para Yükleme Resimli Anlatım

Buradan sonrasını başka bir site olan LowRateVoip ile anlatmaya devam edeceğim. Çünkü programın kontrol panelleri dahil işlevleri v.s hepsi biri biribirinin aynısı. Burada bunuda kanıtlamış olacağız.

Burada ben Paypal ödemesini seçtim. Eğer bir PayPal hesabınız yok isewww.paypal.com adresinden almanızı ve ödemelerinizi bunu kullanarak yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca paypal hesabınıza da tanıtacağınız Kredi kartınıza ait sanal bir kredi hesabı açtırın ve paypal kaydı sırasında o hesabınızı verin. Her türlü kaçakçılık tehlikelerine karşı kendinizi bir kat daha korumuş olursunuz.

Eğer bir PayPal hesabınız yok ise ve nasıl açılacağını bilmiyorsanız, PayPal hesabı açma başlıklı konuyu forum içinde aratmanız yeterli olacaktır. Eğer ki bulamazsanız yada daha kapsamlı bilgiye ihtiyacınız olursa bana Ö.M atmanız yeterli olacaktır.

İşte son işlemi de yaptıktan ve onayımızı verdikten sonra PayPal sistemi, Sizin önceden tanıtmış olduğunuz Kredi Kartınızın Bankası ile iletişime geçiyor. Kredi Kartınız belirtilen rakama müsait ise banka onayı veriyor. Onay verdikten sonra PayPal onay aldığına dair bir iletiyi ekrana getiriyor ve size bir e-posta yolluyor. Tabi bu esnada internet üzerinden görüşme yapacağımız Program üyeliğimize paramız yüklenmiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 2 Kasım 2008; 22:08:54 >

• Program Kullanımı

Bundan sonraki işlemler ise çok basit. İngilizceniz olmasa bile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Buradan sonraki işlemleri yine sizlere program konsollarının aynı olduğunu belirtmek maksadı ile Smslito ile devam ediyorum.

Ama ilk önce anlatımda kullanmış olduğum iki programında resimlerini veriyorum ki sizde aynı olduklarını görün. İçinizde tereddüt kalmasın.

Görüldüğü gibi, Programlar benzeyor birbirine hatta aynı:)

Evet devam ediyorum...

Bu alandaki mantık şudur;
    “Call” tuşuna bastıktan sonra sistem ilk olarak sizin numaranızı arıyor.
    Daha sonra siz telefonu açtıktan sonra karşı tarafı arıyor.
    Orası da açtığında ise karşılıklı olarak internet üzerinden
    kendi telefonlarınız ile görüşme yapmış oluyorsunuz.

Son olarak. Arkadaşlar ilk etapda 10.00€ yüklemeden ücretsiz olan ülkelerle de görüşme yapamazsını. Sisteme ilk olarak hesabınıza 10.00€ yüklüyorsunuz. Sonra ücretsiz ülkeler ile görüşme yapabiliyorsunuz. Diğer yerlerle ise tarifeleri ne ise o ucret üzerinden görüşüyorsunuz.

Şimdilik kullanıyorum. Memnunum... İlerleyen zamanlarda değişiklik olursa burada belirtirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 2 Kasım 2008; 23:44:45 >

• teşekkürler çok açıklayıcı bir anlatım olmuş
  • Çok yararlı bir paylaşım olmuş, sağolasın.
  • peki 10.00€ ne kadar gidiyor yani ne kadar arama yapabiliyorsun cep telefonlarını arayınca çok gidiyor mu? ses kalitesi nasıl?
  • Ses kalitesi çok iyi. Tabi bu durum senin internet bağlantına da bağlı olarak değişiyor ama normal standartlarda adsl kullananlar için falan kalite çok güzel aynı telefon ile görüşür gibi. 10.00€ ise senin aradığın ülkelere ve telefonlara göre değişiyor. Yani aradığın ülkenin tarifesi ne ise dk de o kadar düşüş yapıyor hesabından. Yani bu durum sana, senin kullanmana bağlı olarak değişen bir durum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: altinediz

Ses kalitesi çok iyi. Tabi bu durum senin internet bağlantına da bağlı olarak değişiyor ama normal standartlarda adsl kullananlar için falan kalite çok güzel aynı telefon ile görüşür gibi. 10.00€ ise senin aradığın ülkelere ve telefonlara göre değişiyor. Yani aradığın ülkenin tarifesi ne ise dk de o kadar düşüş yapıyor hesabından. Yani bu durum sana, senin kullanmana bağlı olarak değişen bir durum.

yurt dışında kimsem yok o yüzden hep yurt içini arıyorum cep telefonlarını arasam çok gider mi acaba hiç denemedim
  • Şimdi arkadaşım yurt içinde dahi olsa Tarifeler menüsünde türkiye Sabit ve türkiye cep yazan yerlerin yanındaki tarife gecerlidir. Bazı program tarifelerinde Türkiye içi sabit hatlar üçretsiz yalnız şu noktayı atlamayalım. Dikkat edelim. İlk etapda 10.00 € yu hesabınıza yüklüyorsunuz sonra tarifelerden ve ücretsiz ülke konuşmalarından yararlanabiliyorsunuz. Ve diğer bir önemşli nokta ise 90 gün ile sınırlı olan üçretsiz tarifeler haftada 300 dk olarak sınırlandırılmış durumda. Bu sınırı aşarsanız da normal tarife fiyat üzerinden görüşme yapabiliyorsunuz. Aslına bakacak olursanız her halikuarda avantajlı konuma düşüyorsunuz. 90 günlük süreniz, ücretsiz görüşme süreniz bittiği zaman ise tekrar bir 10.00 € yükleyerek bu hakka sahip olabilirsiniz. kontrol panelinizde zaten bu ayrıntılar yazmaktadır. Yalnız anlaya bilmek için ya ingilizce bilmeniz gerekiyor, yada yazılanları çat pat anlayabilmeniz, yani keliömelerden çıkarta bilmeniz gerekiyor. Yada çeviri programı yada sitesi kullanarakda bu işi görebilirsiniz.

Aşağıdaki adresler başta olmak üzere ilgili siteleri incelemenizi tabvsiye ediyorum. Siteyi açtıkdan sonra rate yazan linki tıklayarak tarifelere ulaşabilirsiniz...

quote:

Orjinalden alıntı: altinediz

İnternetcalls
    lowratevoip
    Smslito
    Voipbuster
    VoipbusterPro
    Voipstunt
    12voip
    Voipraider
    Voipwise
    Poivy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 11 Kasım 2008; 1:07:48 >

• aslında mantıklı ama o kadar çok tarife varki insanın aklı karışıyor.
  • Aslında akıl karışacak bir durum yok. Hangi ülke sabit telefonu ile daha çok konuşuyorsanız o ülke için uygun olanı seçin tamam. Yalnız dikkat edin. Bir ülke ile aynı çağrıda çok uzun görüşmeler yapmayın. Çünkü o ülke için üçretsiz görüşmenizi elinizden alıyorlar. Bir sonraki bakiye yüklemesine kadar da geri vermiyor sistem.
  • Merhaba bende şirket için voipwise programını kullanıyorum fakat daha 1 hafta olmadı vede 135 dk görüşme yaptığım halde ücretli arama yapmaya çalışıyorr acaba sebebi nedendir bir bilgisi olan varmı.
  • Merhaba. Bende benzer bir problem yaşadım. Fakat kendi tahminimce bunun nedeni (kendi problemim için) o gün tek çağrıda çok uzun bir görüşme yapmıştım ayrıca konferans yapmıştım 1 dakika kadar. Ben buna yorumluyorum. Ama ertesi hafta geri düzeldi. Ben smslito kullanıyorum.

Ayrıca şart namelerde önemli. Şartnamenizde üçretsiz görüşme süresi olarak ne yazıyor. Bunu iyi bilmek lazım. Voipwisenin sitesinden kendi üyelik sayfanıza giriniz. Ve üçretsiz konuşma için kalan sürenizin (Freedays remaining) yazdığı yerin yanında "info" yazan yere tıklayarak, üçretsiz görüşme şartnamesine ulaşabilirsiniz. O kısmı bir okumanıı tavsiye edebileceğim şimdilik.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 25 Kasım 2008; 15:58:07 >
  • altinediz teşekkür ederim bilgilendirme için
  • Merhaba arkadaşlar Voip İnternet telefonları programları için Tr Yaması

Yama İçin Tıkla-->

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinediz -- 28 Kasım 2008; 20:28:07 >
  • sonucta yine para veriyorsun onemli olan bedava konusmak
  • Arkadaşım ne kadar konuşursan konuş illa para ödemek zorundasın. Ben yatırıyorum 13 ytl 2 ay bedava miss gibi.Öbür türlü bedava bulmak zor.Bulduğun da bi bit yeniği oluyor. Ben mesela düne kadar ücretiz arıyordum ama kullanıcı adını 4. kez aldıktan sonra artık almana izin vermiyor. İp değiştirdim neler yaptım yine de vermiyor. Ama işin enkolayı ver 13 ytl babalar gibi konuş 200-300dk. haftda. Telefon faturası 1 ayda 30-40geliyo konuşulan hiçbiryer yok.Bunda herkesi arıyorsun doya doya konuşuyorsun hem de 40tan fazla ülke bedava.Bazı ülkelerin cep noları da bedava... Hiç uğraşmayın. Ben ne kadar bedava kullandıysam da bi okadar para da yatırdım bu işe...
  • bilgiler icin tesekkurler.benim sorum su olacakti.voip telefonlardan alsak ya da analog telefon adaptorleri diye bi sey var sanirim pcye gerek kalmadan da gorusme yapabilecek miyiz?ev telefonundan telekoma odemek yerine 10 euro odeyip bu siteler araciligiyla gorusme yapabiliomuyuz acaba..
  • quote:

Orjinalden alıntı: raoul_d

bilgiler icin tesekkurler.benim sorum su olacakti.voip telefonlardan alsak ya da analog telefon adaptorleri diye bi sey var sanirim pcye gerek kalmadan da gorusme yapabilecek miyiz?ev telefonundan telekoma odemek yerine 10 euro odeyip bu siteler araciligiyla gorusme yapabiliomuyuz acaba..

evet yapabiliyorsun hocam voip adaptör alarak direk modeme bağlıyorsun gerekli ayarları adaptöre yüklüyorsun.adaptörden çıkan kabloyuda telefona takıyorsun.doya doya konuşuyorsun.telekoma da sadece aylık sabit ücreti veriyorsun o kdr
  • Yeni sistem devreye girdiği zaman telekoma sabit üçret ödemene de gerek kalmayacak. Çünkü sistem devreye girerse isteyen telefonunu tamamen kapattırıp sadece interneti kullanabilecek. Böylelikle sadece internet ücretin aylık ne ise onu ödeyeceksin ve böylelikle hem interneti kullanacaksın hemde internet üzerinden telefonu kullanacaksın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.