Şimdi Ara

İnternet sürekli gidiyor acil yardım lütfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Asus ac51 modemim ile ev içinde ikinci ve 3. Modeme cat6 kablo ile İnternet veriyorum kablosuz sinyal zayıf oluyor fakat şöyle bir sorun var 24 saatin 6 7 saati o modemlerde İnternet gidiyor ana modem de sorun yok. Modem de sorun var diye keenetic hero 1300 olan modemi aldım yine aynı kablo da sorun var diye kablo yeniledim olmadı swich ile denedim yine aynı sonuç hep aynı nerde hata yapıyorum karşı modemlerde dhcp yi kapatıp modemin sabit ip değişiyorum İnternet geliyor güzel sorun yok sürekli İnternet gidiyor 6 7 saat gitti sonra geliyor ertesi gün yda Bi sonraki gün en geç tekrar aynı döndü bu arada bendeki lan ışıkları yanıyor karşı modem de sanki kablo çıkık gibi o ışık sönüyor hata verde bilen varmıdır kablonun biri 20 metre kadardır diğeri 55 metre flan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2. ve 3. modemleri access point moduna aldınızmı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Access Point özelliği varmı bilmiyorum o modemler de şunu denedim ama mi router vardı ona taktım bide yine gitti

• dark_machine41 D kullanıcısına yanıt
    Basit modemlerde genelde modem ve router özelliği olur. Access point olmayabilir. Eğer access point modu olmayan 2-3 tane cihazla ek bağlantı sağlamaya çalışırsanız bu tür hatalar almanız normal.

Eğer tek 1 ağı genişletmek istiyorsanız menzil genişletici, 1den fazla ağ olsun istiyorsanız access point cihaz kullanmanız gerekir.

• cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Biri tplink diğeri de Asus dsl n16 belli saat gidip sonra nasıl geliyor anlamıyorum n16 yerine ac51 de takılabilir ama değişmiyor sonuç diyorum ya direk router taktık sonuç değişmedi

• Modem değiştim asuslar harici keenetic hero aldım ondada aynı idi beta sürüm yükle dedi servis yükledim şükür sorun çözüldü belki birinin işine yarar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.