Şimdi Ara

İnternet sürekli gidip geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
108.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende hat direk modeme takılı airties modemim var haftada 2-3 gün inanılmaz kesilip kesilip gelior netim kesilior ardından hemen gelior kesilior hemen gelior bazende hiç kesilmior telekom her zamanki gibi bi orblem yok dior acaba hattımda ek var ondan olabilirmi bu kesilmeler online oyun oynarken çıldırıo insan normal olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazytown_

bende hat direk modeme takılı airties modemim var haftada 2-3 gün inanılmaz kesilip kesilip gelior netim kesilior ardından hemen gelior kesilior hemen gelior bazende hiç kesilmior telekom her zamanki gibi bi orblem yok dior acaba hattımda ek var ondan olabilirmi bu kesilmeler online oyun oynarken çıldırıo insan normal olarak

Aynı sorun bende de mevcut şuan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccnablade

quote:

Orijinalden alıntı: bjkliali
    Bende de var aynı sorun..Günde 15 kere gitmezse içi rahat etmiyo arkadaşın..Sinir krizleri geçiriorum ..Kotasızım ama birşey indirmek ne mümkün...

İki güne yeni modemim gelicek bu sefer odama bağlicam yakın olucak..Gene aynı sorum devam ederse artık başka çözümler bulmam gerekicek...Türk Telekonu arıorum bağlantıda hata yok diolar..Sinir oluorum ya..Ama son iki gündür düzeldi gibi, artık daha az kopuyor..

Adsl mod ayarlarini dene sorun duzelir bence modem kaynakli sorunun ttnetin dedigi gibi

Bugün- yarın yeni modem gelicek zaten şimdilik bunla uğraşmıyorum o yüzden..İnş. sorun modemdendir.Yenisi gelince rahat ederim...

• aynı sorun bendede mevcut modem degistikten sonra hele cok etkiledi dotayı unuttum denebilir yeni modem şart gibi geliyor
  • Merhaba aynı sorun bir arkadaşımda da mevcut. Airties modemle bağlandığımızda bütün ışıklar yanmasına rağmen arada sayfa görüntülenemiyor uyarısı geliyor kabloluda da kablosuzda da. Ancak modemi değiştirip us-robotics marka bir modem taktık sorun çözüldü. Modem ayarlarından mı kaynaklanıyor bu durum? Hangi ayardan kaynaklanmış olabilir? Modem bozuk diye düşündük ama tamire gitti ve bozuk olmadığını söylüyorlar.
  • yha arkdaşlar böle bi sorun bendede var interneti 2 kişi kullanıyoruz belli bi sürden sonra baglantı kesiliyor modemi kapatıp açınca tekrar geliyor sonra 2-3 saat sonra tekrar gidiyor yanlız internteti kullanmadımmı baglantı kopmuyor nedeni nedir bunun yaw
  • ya bendede bu sorun var 2 dk da bir 5 dk da bir 10 dk da bir internet gidip geliyor bilgisayara kafa atasım geliyor ve internet apartmanda ortak modem bende degil ne olcak bu ya şikayet mektubumu göderelim illa telekoma ne edelim gidip basallımmı
  • Santralden ya da kablolardan kaynaklanan bir sorun yoksa torrentden son hızda download yapığınızda o dediğiniz sorunla karşılaşılabiliniyor( 2-3 dakika internetin gitmesi, modemi kapatıp açınca gelmesi). Bunu önlemek için torrent ayarlarınızda maximum bağlantı sayısına limit koymanız gerekli.
  • ya torrent felan yok sadece IDM var ama ben zaten birsey indirmiyorum oyun oynuyorum tam önemli bi noktaya gelio oyundan atiyor bi bakyrm internet yok azıma geldigi kadar ne geldiyse ... telekomada interneti verenede
  • benzer sorun bende de var daha önce aramıştım düzelir gibi olmuştu ama şu an hala devam ediyor epey zamandır, alıştım artık ama çok sinir bozucu. bağlantı sürekli kopuyor, bağlantının gelmesi içinse ya telefonu meşgule almam ya da telefonla bir arama yapmam gerekiyor bunu yaparsam bağlantı anında geri geliyor . bu yüzden telsiz telefonu sürekli yanımda tutuyorum ve bağlantı koptuğu anda kendi cep telefonumu arıyorum ve sorun çözülüyor bağlantım geri geliyor. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosica -- 20 Kasım 2010; 11:47:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccnablade

adsl yanıp sonuyorsa hat splitter modem kaynaklı olabılır. en kısa cozum modemı farklı yerde denemektır. modemımız sorunsuz calısıyorsa splitter denersınız ondada sorun yoksa servıs saglayıcınızı ararsınız. bunları denedıgınızı fakat adsl yanıyor dersınız ve arıza kaydı actırırsınız. gelirler bakarlar veya santralden cozerler sorunu. Bazende cozemezler hat sorun yok derler farkli modem denersınız calisir sizin modeminiz calismaz mesela adsl yanıp sonuyordur.

Modemınızın yazılımını kontrol edın guncel deılse guncelleyin guncellediniz reset attiniz yeniden kurdunuz yine aynı son care olarak adsl modlarinda ayarlama yapmamiz gerekir.

Suan ttnet yapisinda adsl2 adsl2plus g.dmt kullanılıyor hattınız protokolu servıs saglayıcınızdan ogrenırsınız bilmiyorsanızda adsl2plus ve g.dmt ısaretleyın...

modeme gelen sınyaller
    ADSL_G.dmt ADSL_G.lite ADSL_G.dmt.bis ADSL_G.dmt.bis_DELT ADSL_2plus ADSL_2plus_DELT ADSL_re-adsl ADSL_re-adsl_DELT
    ADSL_ANSI_T1.413 MULTI_MODE ADSL_G.dmt.bis_AnxM ADSL_2plus_AnxM

bunlardır adsl2plus ve adsl g.dmt kalacak sekilde dıgerlerını kaldirin kaydedın modemı kapatıp acın sorun duzelir.

orn. modemde ADSL G.DMT.bis yazıyorsa g.dmt ısaretleyebılırsınız.

acıklayıcı bı calisma yapilip ust konu yaparsak cok daha ıyı olur.

Bendede Bu Sıkıntı Adsl 2 Plus a Geçtiğimden Beri Oldu Senin Önerinle adsl2plus ve adsl g.dmt kalacak sekilde ayarladım benim sorun çözülmüş gibi gözüküyor bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara tavsiye ediyorum denemelerini teşekkürler arkadaşım

• Walla Bendede War Işıda Gıdıyormosemin ama Ne yapacazki
  • verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yaklaşık 2 aydır bahsettiğiniz sorunları yaşıyorum sürekli bağlantım gidiyor hergün ttnet santral ekibi eve geliyor modem splıtter iç tesisat ethernet kablosu tel kablosu hepsını sıfırladım şu an yıne olmadı şimdi modemi dediğiniz ayarlara aldım sonucunu paylasacagım
  • şu anda tekrar bağlantı gitti ve geri gelmesi 30 saniyeyi bulmuyor adsl ve ınternet ışığı sönüyor ve hemen geri geliyor ekran görüntüsü de şu :

bilgisi olanlar yardımcı olsun lutfen arkadaslar :(

İnternet sürekli gidip geliyor
  • Benzer sorun bendede var, bir başlık açmıştım ama kimse cevap yazmadı...

quote:

Sık sık bu hata oluıyor..Wan IP kırmızı oluyor, 2-3 sn sonra internet geri geliyor..ADSL hattı kopmuyor
    Ve bu olay 2 haftadır filan oluyor. Öncesinde hiç sorunum yoktu

Modem logu şu şekilde

1st day 10:30:58 daemon crit pppd[302]: Received valid IP address from server. Connection UP.
    1st day 10:30:57 daemon crit pppd[302]: PPP LCP UP.
    1st day 10:30:57 daemon crit pppd[302]: PPP session established.
    1st day 10:30:57 daemon crit pppd[302]: PPP server detected.
    1st day 10:30:37 daemon crit pppd[302]: Clear IP addresses. PPP connection DOWN.
    1st day 10:30:37 daemon crit pppd[302]: Clear IP addresses. Connection DOWN.

Hat değerlerim

SNR Margin (dB): 16.2 18.0
    Attenuation (dB): 20.5 10.5

Hızı 4 e düşürdüğümüzdede farketmedi. Aynı sorun..telefon hattında parazit vs olmuyor, paralelde yok

• arkadaşlar internet sinyalim sürekli gidip geliyor . ışık yanıp sönüyor 5 dk var 3 dk yok verim alamıyorum. tt net kullanıyorum neden olabilir ? sizce neleri denemeliyim bazen sürekli gidip geliyor , deliresim geliyor.
  • internet sinyali gidip geliyorsa telefon hattı yada splitter ile ilgili olabilir
  • Arkadaşlar benim modem 20dkda ''barut'' gibi isiniyor ve her 5dkda bi gidiyor problemi ne olabilir bi yardimci olursaniz cok sevinicem ?
  • ARKADAŞLAR MERHABA BEN AŞAĞI KATTAN ÇOKLU İNTERNET ÇEKTİM AMA BENİM BİLGİSAYARI AÇIP KAPATINCA İNETNET GİDİYO GELMİYO MODEME RESET ATINCA DÜZELİYO ANCA NEYDEN KAYNAKLANIYO ACABA BİLGİSAYARIM LAPTOP WİN 7
  • Ya valla bendede aynı sorun var 5-6 ay önce ttnetten bi wireless modem aldım ilk 2 ay hiç sorun yoktu heryerden full çekiyordu laptopm ancak sonrada laptoptaki sinyal 5 dişten 2 dişe düştü ve modemin tüm ışıkları yanarken internet olmuyor günde 2 kere düzgün geliyor başka zaman deli ediyor beni internete boşuna para veriyoruz ve az önce yine gitti bu cevapı gönderemiyodum gelir birazdan... :P
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.