Şimdi Ara

İnternet sürekli gidip geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
108.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Virüs programı kullanmıyorum dostum ama güvenlik duvarı ile ilgili bir durum olabilir, ben sorunun modemin bir nedenden dolayı bağlantıyı kesip tekrar bağlanması olarak yorumluyorum. Ama bu nedeni hala çözemedim...3 ayrı modemde de bu sorunu yaşadığım için kesin birşey söylemek çok zor...Işıklarda bir değişiklik olmadığı için telekomu da suçlamak yanlış olur sanırım...
    Bu arada yukarda bazı arkadaşlarda kopma olduğunu belirtmiş fakat bizim buradaki anlattığımız durum modemin fiziksel olarak kopması değil, modem ışıkları normal olarak yanarken internetin kesilip tekrar gelmesi yani büyük ihtimalle ağ bağlantısının kopması...
  • ADSL hat değerlerini bu konuda verilen değerlerle karşılaştırın derim.

http://resim.donanimhaber.com/m_11532137/mpage_1/key_/tm.htm
  • aynı durum bende de vardı az önce, link ışığı sabitti modem haberleşiyordu santralle ama veri alışverişi yoktu. santralde sorun galiba.
  • arkadaşlar yardım istiyorum bendede aynı sorun var. modem ışığı sürekli yanıp sönüyor ama yerel ağ bağlantısı herzaman bağlı. yani internet var ama giremiyorum. 10 dk inte giriyorum 5 dk kesiliyor bütün gün boyunca bu şekilde. yokmu yardım edebilecek biri ?
  • arkadaşlar aynen bana da ooluyor modemin pwr ve ethernet ahriç tüm ışıları sönüp sönüp geri geliyor
  • meraba arkadaslar bende aynı sorunları yasıyorum ısık yanarkne hat gıdıyor bazen cogu zaman ısık gıdıyor ıkı yıldır aynı sorun telefon abonesıyız mecburu 11ytl sabıt ucrek en az30ytl tel fatura ayrıyeten 50ytl ınternet faturası ama doru durust ulasabılıcemız ınsan gıbı bılgı alabılcemız bır yer yok parayı almayı cok ıyı bılıyorlar ama bıde hızmet alsak
  • @BerkayTutal

Başka bir modemle deneme imkanın varsa denermisin? Sorun devam edecek mi?
  • Bende de oluyor. geçen hafta başladı böyle yapmaya.Modem ışığı birden kırmızı oluryor.Sonra kendi kendine yeşile dönoyor...
  • Dün akşam başladı bende de
  • 1 haftadir bendede var bu sorunu nasil halledebiliriz ?
  • Dün akşamdan bu yana bu sorunla karşılaşıyorum 2 farklı modemde denedim çözüm yok , kabloları kontrol ettim hepsi sağlam . İnternet koptuğu zaman ev telefonu meşgul çalmaya başlıyor . ADSL hattı koptuğu gibi Telefon hattıda kopuyor . 5 veya 10 dakika sonra tekrar geliyor . Sorun Ne Olabilir Acaba :S
  • internetinizin hızı nedir? 8 mbit ise hat yetmediği için kesilmeler olabilir ben de kesilmeler oluyordu aradım geldiler hat kaldırmıyor dediler 4 mbit e sabitlediler ondan sonra hiç kesilmedi
  • aynı sorun bende de var 2dk internete bağlanabiliyorum 10 saat bağlanamıyorum. aradım suan sizin hattınıza yeni bir program yükledik sorun çözülücektir dediler. düzelme falan yok
  • Arkadaslar bu problem bndede war fakat bnm netteki kopma nedenim biras farkli 2 pcim war ewde bu pclerle ayni anda baglandigmda nette 5-10 dkda br netim kopuyor. ister leptopimla kablosuz masaustuyle kablolu ister 2siylede kablolu baglanim gene ayni problem dvm edior.
    ilk baslarda "agda yinelenen ad war" hatasi aliyordum bunun cozumunu buldm we 2 pcnin ismini degistirdm sorun dvm etmeye basladi we internetten arastirdm.En son bi arkadasmn yardimiyla masaustu pc i sabit ip e aldim fakat buda problemime cozum olmadi gene 2 pc ile baglanmaya calissam netten kopmam 5-6 dk i bulmuyor.Masaustu acik olmadigi halde kablosu takili oldugu zmn bile leptopimdan baglanmaya calistigmda netimde 5-6 dkda bir kopmalar oluyor.Masaustu pcmin kablosunu cikartinca netim normale donuor..
    Bunun yaninda kotam 4 gunluk kullanimdan sonra 2 gb bu konuda bilgisi olan wrsa yardimci olsun lutfen!!

• Bugün 12.30 gibi evdeki iki internet hattı aynı anda gitti daha şimdi geldi telefonlar bile arama yapmıyordu dışardan arayınca da meşgul çalıyordu. 121 arızayı aradım bölgenizde arıza var dedi. İlk defa bu kadar uzun kesinti oldu artık fiber falan mı döşüyorlar anlamadım. çayyolu/Ankara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 5 Eylül 2009; 19:37:30 >
  • Bende de sabahtan beri internet bağlanır bağlanmaz kopuyordu şimdi girebildim bakalım daha kopacak mı
  • benim hatta 5 dk. bi kopuyor.kablolardamı bişey var acaba dedim.orayı kurcala burayı kurcala bişey yok.arkadaşlar telefon çalarsa sinyal düşer falan demiş ama.ev telefonunu hiç kullanmıyoruz.numarayı ben bile bilmiyorum.yani çalma ihtimali yok...Ankara/Tunalı
  • adsl yanıp sonuyorsa hat splitter modem kaynaklı olabılır. en kısa cozum modemı farklı yerde denemektır. modemımız sorunsuz calısıyorsa splitter denersınız ondada sorun yoksa servıs saglayıcınızı ararsınız. bunları denedıgınızı fakat adsl yanıyor dersınız ve arıza kaydı actırırsınız. gelirler bakarlar veya santralden cozerler sorunu. Bazende cozemezler hat sorun yok derler farkli modem denersınız calisir sizin modeminiz calismaz mesela adsl yanıp sonuyordur.

Modemınızın yazılımını kontrol edın guncel deılse guncelleyin guncellediniz reset attiniz yeniden kurdunuz yine aynı son care olarak adsl modlarinda ayarlama yapmamiz gerekir.

Suan ttnet yapisinda adsl2 adsl2plus g.dmt kullanılıyor hattınız protokolu servıs saglayıcınızdan ogrenırsınız bilmiyorsanızda adsl2plus ve g.dmt ısaretleyın...

modeme gelen sınyaller
    ADSL_G.dmt ADSL_G.lite ADSL_G.dmt.bis ADSL_G.dmt.bis_DELT ADSL_2plus ADSL_2plus_DELT ADSL_re-adsl ADSL_re-adsl_DELT
    ADSL_ANSI_T1.413 MULTI_MODE ADSL_G.dmt.bis_AnxM ADSL_2plus_AnxM

bunlardır adsl2plus ve adsl g.dmt kalacak sekilde dıgerlerını kaldirin kaydedın modemı kapatıp acın sorun duzelir.

orn. modemde ADSL G.DMT.bis yazıyorsa g.dmt ısaretleyebılırsınız.

acıklayıcı bı calisma yapilip ust konu yaparsak cok daha ıyı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccnablade -- 6 Eylül 2009; 21:31:51 >

• Bende de var aynı sorun..Günde 15 kere gitmezse içi rahat etmiyo arkadaşın..Sinir krizleri geçiriorum ..Kotasızım ama birşey indirmek ne mümkün...

İki güne yeni modemim gelicek bu sefer odama bağlicam yakın olucak..Gene aynı sorum devam ederse artık başka çözümler bulmam gerekicek...Türk Telekonu arıorum bağlantıda hata yok diolar..Sinir oluorum ya..Ama son iki gündür düzeldi gibi, artık daha az kopuyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkliali
    Bende de var aynı sorun..Günde 15 kere gitmezse içi rahat etmiyo arkadaşın..Sinir krizleri geçiriorum ..Kotasızım ama birşey indirmek ne mümkün...

İki güne yeni modemim gelicek bu sefer odama bağlicam yakın olucak..Gene aynı sorum devam ederse artık başka çözümler bulmam gerekicek...Türk Telekonu arıorum bağlantıda hata yok diolar..Sinir oluorum ya..Ama son iki gündür düzeldi gibi, artık daha az kopuyor..

Adsl mod ayarlarini dene sorun duzelir bence modem kaynakli sorunun ttnetin dedigi gibi
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.