Şimdi Ara

internet mi tahtakale mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
3.326
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle burda yaptığım ve yaptığınız paylaşımlar genelde sitelerdeki indirimler yada internetten erişilen hizmetlerle alakalı .

Ve koltuğumuzdan kalkmamak evimizden çıkmamam ve tabiki 2 otobüs parası vermemek için tahtakale doğubank gibi yerlere hiç bakmıyoruz.

Ciddi ciddi aradığım 5 - 6 parça üeün var indirim olsa alıcam dediğim ürünler " bazen ihtiyacım varmı diye soruyorum ama neyse" yok indirim bekle yok çek bekle yok banka kampanyası derken pusuda yatıyoruz.

Abartısız söylüyorum internette 70 tl 100 tl satılan ürünleri tahtakalede 10 tl ye 5 tl ye satılırken gördüm uyanık geçinen ben kendimi enayi hissetmeye başladım.

Çekle kuponla zarzor 30 tl ye aldığım bişey orda 5 tl idi.

Burada kovalamaktan dışarıyı görmez olduk

• Arkadaşlar 10 yıldır Tahtakale de çalışıyorum. Ben bile alışverişimi netten yapıyorum. Satıcılarına gittiğimde nettekinden daha pahalıya satıyorlar. Sadece kargo ücretini düşüyorlar. Tavsiye olarak cep telefonu buralardan almayın derim. Onun dışında telefon malzemesi alınabilir. Ama dikkatli olmakta fayda var yoksa sapliyorlar.

İnternetten satış yapan dükkanların bazıları ilginçtir ki alışveriş sitesi komisyonu, kargo, fatura bunlara rağmen sattığı fiyata dükkanına gidip nakit verecem diyosun yine o fiyata satmıyo. Bazılarının savunması ya işte onun aradaki farkını site karşılıyo, kimi diyo fiyat yanlış girilmiş. Sen dükkana geldin madem seni bi yolalım diyolar meali.

Böyle yapmayıp ucuza veren iyi bildiğim 2 esnaf var ki onların yeri ayrı.

Not: Tahtakaleden bahsetmiyorum, bana uzak zaten.

• Konunun yeri burası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgehankalkan -- 14 Ekim 2020; 15:27:6 >
  • Tahtakale esnafı dh ye de gelmis h.o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dükkanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alacağın ürüne bağlı mesela fotoğraf makinesi ya da kol saati gibi ürünlerde tahtakaleye giderim iyi esnaflar vardır hepsi de resmi bayidir bi çay içer pazarlık yapar alırım.

• Ürün nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yannispapapetru

Tahtakale esnafı dh ye de gelmis h.o

anlıyorum seni de internet sitesindeki fiyatı buraya koymak kolay da tahtakaledeki fiyatı nasıl koyayım da göstereyim

• Çin malı ürünler tahtakele de daha ucuz olur. Ama sağlam markaları gerçek indirim ile yakalayıp üstüne bir de kupon eklerseniz tahtakeleden çok daha ucuza gelmiş olacak.
    Takı boncuk saat gibi ürünler tahtakelede çok çok daha ucuz olduğunu gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Matias12

Ürün nedir ?

yumurta pişirici

mp3 player

telsiz

ıvır zıvır genelde

büyük tv laptop filan bakmadım

• Max 300-400 ürün vardır öyle aşırı ucuz olan pil almaya gitmiştim telefon için netle aynı fiyattı kira bedeli olmadığı için. kısacası İnternet > her yer.

• Abartısız söylüyorum demişsiniz ama haddinden fazla abartmışsınız cidden, nette 70 - 100 tl ye satılan neyi orda 5 - 10tl ye buldunuz merak ettim, belki 3 5 ufak tefek ürünlerde vardırda böyle 100tl ye satılanı 15tl ye gördüm demek bana biraz abes geldi.

Ben fotoğraf makinem için yedek pil ve hafıza kartı arayışına girmiştim üşenmedim gittim, hem hayyam ı gezdim hem doğubank ı, orada "pil + şarj cihazı" şeklinde 140tl den aşşa hiçbiyerde bulamazken netten ücretsiz kargo ile 104tl ye satın aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynex -- 14 Ekim 2020; 15:37:16 >
  • İnandırıcı gelmedi. Sanki tahtakale bambaşka dünya.
    Koy ürünü linkini şunu şu fiyata aldım de altınada tahtakale fiyatı ben anlarım

• internet mi tahtakale mi
  • Şimdi gözden kaçırılan bir durum var zaten tahtakaledeki dükkanlarının bir çoğu aynı zamanda internettende satış yapıyor ama şuna bende katılıyorum ufak tefek hırdavat ürünleri olsun incik boncuk takı telefon kouruyucu kırılmaz cam gibi ürünler bencede tahtakale gibi yerlerde daha ucuzdur ama markalı bir aklıllı saati yada powerbankı oradan daha ucuza alıcağınızı sanmıyorum.

• Ben birkaç ürün bakmıştım bayagı da dolaştım. Kesinlikle internet alışverişi daha ucuz

• Arkadaşlar 10 yıldır Tahtakale de çalışıyorum. Ben bile alışverişimi netten yapıyorum. Satıcılarına gittiğimde nettekinden daha pahalıya satıyorlar. Sadece kargo ücretini düşüyorlar. Tavsiye olarak cep telefonu buralardan almayın derim. Onun dışında telefon malzemesi alınabilir. Ama dikkatli olmakta fayda var yoksa sapliyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nDise kullanıcısına yanıt

İnternetten satış yapan dükkanların bazıları ilginçtir ki alışveriş sitesi komisyonu, kargo, fatura bunlara rağmen sattığı fiyata dükkanına gidip nakit verecem diyosun yine o fiyata satmıyo. Bazılarının savunması ya işte onun aradaki farkını site karşılıyo, kimi diyo fiyat yanlış girilmiş. Sen dükkana geldin madem seni bi yolalım diyolar meali.

Böyle yapmayıp ucuza veren iyi bildiğim 2 esnaf var ki onların yeri ayrı.

Not: Tahtakaleden bahsetmiyorum, bana uzak zaten.

• Tüm ülkeyi İstanbul'dan ibaret mi sanıyorsunuz?

• Ne zaman birşey almaya tahtakaleye gitsem sonuçta tekrar eve dönüp internetten almak zorunda kalıyorum. Yol parası, hastalık riski yanıma kar kalıyor.

• Keşke katılıyorum diyebilsek ama çok çok istisnalar hariç (bazı ıvır zıvırlar) imkansız gibi birşey.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.