Şimdi Ara

İnternet kullanımı fiyatlandırma rezaleti!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4-5 yıldır 3g pakedi kullanmaktayım. Paket boyutumu değiştireceğimden dolayı aboneliğimi iptal ettim. İptal günü yeni bir 3g paketine kayıt olucaktım. Paket bugün bitti dışarıdayken. Paketimi yenilemek amaçlı. Telefonumdan vodafone un sitesine ulaştım. Daha vodafone anasayfası yüklenmeden internet kullanımı hakkında bilgi geldi. Kullanılan tutar 740kb. Tutar 11 TL. Ben nasıl yani derken. VODAFONE tarafından mesaj geldi. Günlük kullanımım 10 TL yi aşmasından dolayı bugünlük internet ücretim 23.59 a kadar ücretsiz olucakmış. İnternet pakedimi sağ salim yaptıktan sonra biraz araştırdım. Eğer herhangi bir internet pakediniz yoksa internet kullanım ücreti 15kr/10kb şeklinde. Yani 150kb ı 1tl şeklinde. Yani daha basit açıklayacak olursak aşağıda bazı sitelerin ana sayfalarına ulaşma ücretlerini aşağıda yazdım;

mobile.donanimhaber.com 312kb=468krş= 4.68TL
    www.google.com.tr 95kb=142krş= 1,42TL
    Google üzerinden yaptığınız bir arama 320kb=480krş= 4,8tl
    www.vodafone.com.tr 763kb=1144kb= 11,44TL
    Haber sitelerinin ana sayfaları resimlerden dolayı 8-9 mb civarı 120 tl civarı bir fiyat çıkıyor.

120 lira gibi fiyatlardan dolayı sağolsunlar 10 liradan sonrasını gün içi ücretsiz yapmışlar.

Şehir ve ilçe merkezlerinde indirme hızının saniyede 1 mb ın üstünde olduğunu düşünürsek. yaklaşık 0,7 saniyelik data kullanımına 10 lira ödeniyor.

• Paketsiz kullanimda direk soyuyorlar adami. Dur diyen olmayinca bunlara boyle at kostururlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanıcı sayısı artınca böyle yaptı hepsi. Eskiden paket almadan gün boyu msn açık dururdu telefonda 10 kr gitmiyordu ama şimdi sıkıyorsa paketsiz yanlışla bir gir de bak ne oluyor.
  • paket yenilenmesi sırasında bazen yeterli bakiyem olmuyor. bakiye yükleyip yenilenmesini beklerken bi kaç kere girmişliğim oldu. sağolsunlar çok güzel soydular benide. inşallah bunla ilgili bi düzenleme gelir.
  • BTK ya yazmış olduğum fahiş fiyatlar ile ilgili şikayetim vodafone tarafından cevaplanmış. Bu cevaba karşılık btk şikayeti inceliyor mu?

quote:

Sayın ----- ------,

İlgi yazı üzerine adınıza kayıtlı bulunan 0542-------GSM numaralı hattın 15.08.2014 tarihi itibari ile Faturasız Sanıye Bazlı Tarıfe kullanıldığı görülmektedir.

Tarife ve ücretlendirmelere ait detaylı tüm bilgilerewww.vodafone.com.tr internet sitesinden, Vodafone CepMerkez’lerden ve Vodafone Müşteri Hizmetleri’nden ulaşılabilmektedir.

Şikayetinize konu husus ile ilgili incelemede,Standart internet kullanım ücreti 10KB/15KR olarak ücretlendirilmektedir.

Fatura Stop özelliğiyle standart tarife kullandığınızda faturasız hatlar için günlük (saat 23.59.59) maksimum 10 TL üstü kullanımları için ücretlendirilmeyerek limitsiz kullanım imkanından faydalanılmaktadır.

Bilgilerinize sunarız,
    Saygılarımızla.

• İşte bu konuda Turkcell farkını gösteriyor. Turkcell'in mobil versiyon sitesine girişler ücretsiz diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulmicort

4-5 yıldır 3g pakedi kullanmaktayım. Paket boyutumu değiştireceğimden dolayı aboneliğimi iptal ettim. İptal günü yeni bir 3g paketine kayıt olucaktım. Paket bugün bitti dışarıdayken. Paketimi yenilemek amaçlı. Telefonumdan vodafone un sitesine ulaştım. Daha vodafone anasayfası yüklenmeden internet kullanımı hakkında bilgi geldi. Kullanılan tutar 740kb. Tutar 11 TL. Ben nasıl yani derken. VODAFONE tarafından mesaj geldi. Günlük kullanımım 10 TL yi aşmasından dolayı bugünlük internet ücretim 23.59 a kadar ücretsiz olucakmış. İnternet pakedimi sağ salim yaptıktan sonra biraz araştırdım. Eğer herhangi bir internet pakediniz yoksa internet kullanım ücreti 15kr/10kb şeklinde. Yani 150kb ı 1tl şeklinde. Yani daha basit açıklayacak olursak aşağıda bazı sitelerin ana sayfalarına ulaşma ücretlerini aşağıda yazdım;

mobile.donanimhaber.com 312kb=468krş= 4.68TL
    www.google.com.tr 95kb=142krş= 1,42TL
    Google üzerinden yaptığınız bir arama 320kb=480krş= 4,8tl
    www.vodafone.com.tr 763kb=1144kb= 11,44TL
    Haber sitelerinin ana sayfaları resimlerden dolayı 8-9 mb civarı 120 tl civarı bir fiyat çıkıyor.

120 lira gibi fiyatlardan dolayı sağolsunlar 10 liradan sonrasını gün içi ücretsiz yapmışlar.

Şehir ve ilçe merkezlerinde indirme hızının saniyede 1 mb ın üstünde olduğunu düşünürsek. yaklaşık 0,7 saniyelik data kullanımına 10 lira ödeniyor.

Uzaydan mı geldin arkadaşım.

Bizim çocuğa her gün bir tane senden veriyoruz makinayla. :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 23 Kasım 2014; 1:45:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.