Şimdi Ara

İnternet kafeler soyguncudur! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
19.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _turbo_

Adam demekki öyle müsteri sevmiyor, sen ordan alisveris yapmadin diye battimi adam? demekki batmamis, yada teyzen ordan almiyor diye iflasmi etti? etmemis. Burda mevzu baska adam 2GB lik veriyi neden hediye etsin? Orda dükkan acmis aksama kadar orda bekliyor, zaman harciyor. Pastaneye girip kücük bir pasta yiyip parasini vermeden cikabilirmisin? Madem beles internet ariyor, gitsin Starbucksa alsin bi kahve güncellesin . Ama cocuk 10 Liralik kahvedende kacmis
    saçma sapan örnekler veriyorsun farkında mısın. pastahanede küçük pasta yeyip para vermeden çıkamazsın. o yediğin dilim kadar ödersin. çünkü küçük pastada yesen kütlesel olarak bir kayıp var,malzeme kaybı var ortada . ama kafe sahibi interneti sınırsız adam o interneti kullansada aynı parayı öder kullanmasa da.

şimdi benim teyzem o bakkaldan alışveriş yapmıyor diye adam batmadı ama 5 yıldır totalde kaybı ne kadar bunu bir hesap et. o gün teyzemi hoş karşılayıp 2 -3tl nin hesabını yapmamış olsaydı 5 yıl içinde teyzem o bakkaldan en az 5000tl lik alış veriş yapardı. evet bakkal iflas etmemiş olabilir ama uzun vadede bir müşteriden bile bu kadar büyük kayıp yaşayabilir.

valla sizin zihniyetimizdeki küçük esnaflar batmayı hak ediyor. Az biraz Yahudilerden esnaflık ve ticaret nasıl yapılırmış öğrenin.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Siz saniyorsunuzki bireysel boykotla adami iflasa suruklerim Inan bana bunlar kurumlarin umurunda bile degil, kendimde ticaret yaptim. Her yerin belli bir gunluk kazanci vardir hic degismez ve belli normlara uymayan musteriler itina ile yolcu edilir . Pastane pasta satiyor ise, Internetcafede internet satiyor. Turkcellde hacimsel birsey satmiyor ama 5 Cigabayta ne paralar istiyor . Hep esnafmi sizi düsünecek, birazda siz esnafi düsünün

Sonuc basarisiz bir DH ölücüsünün akibeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 18 Eylül 2019; 16:54:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Siz saniyorsunuzki bireysel boykotla adami iflasa suruklerim Inan bana bunlar kurumlarin umurunda bile degil, kendimde ticaret yaptim. Her yerin belli bir gunluk kazanci vardir hic degismez ve belli normlara uymayan musteriler itina ile yolcu edilir . Pastane pasta satiyor ise, Internetcafede internet satiyor. Turkcellde hacimsel birsey satmiyor ama 5 Cigabayta ne paralar istiyor . Hep esnafmi sizi düsünecek, birazda siz esnafi düsünün

Sonuc basarisiz bir DH ölücüsünün akibeti
    kötü bir esnaf olduğun için dikiş tutturamamışsın işte.

• Askaparta kullanıcısına yanıt
    Son demleri derken ben de internet kafe işletmeyi düşünüyordum da
  • İnternet kafeler bir bir kapanıyor hocam. Bir çoğu oyun salonuna dönüştü, bilhassa ortaöğretim çocuklarıyla idare ediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Verdiğin örneği severim. Bu, bir pastaneye girip bir dilim pasta yiyince adamın senden bütün pastanın parasını istemesine benziyor. Senin gibi ahlaksızlar da savunuyor bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: green_fire

burda saat 50 kurus
    Nerde 50 kuruş uzaydamı adam kirasını ödeyemez

• Starbucks a git kaveni al otur işini gör kardeşim
    Yanlız esnaf gerizekalı maliyeti sıfır oşan şeye 30 çekersen o adamın onu almayacağı kesin pazarlık yapsan 15 e bile düşmez lan gerizekalı düş işte ne masrafın var
    Böyle esnaf batmaya mahkumdur

• Scalh kullanıcısına yanıt
    Yoo benim oyunum laptop ta evde internet yok de o yüzden laptopu kullanacam de. Sonrada kasaya gelen internet kablosunu laptopa bağla kullan. Ben ünideylen öyle yapıyordum.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Bilakis isleri cok daha büyüttüm
    Görmedigim seye para verirsem ahlaksiz olurum diyorsun, ne diyelim, sende haklisin Sakin ola elektrik internet parasi ödeme ahlakli ol
  • ülkenin en ucuz mekanlarına laf atıyorlar yahu.
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Tam aksine. Vermediği hizmetin parasını istersen SEN ahlaksız olursun

eskiden turkcell in 1 saatlik 5gb interneti vardı 5 lira idi ama 3.5saat kullanabiliyordun onu kaldırmışlar sanırım
    ama turk telekomda 19 tl ye 10 gb alabilirsin :)

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/internet/sayfalar/saat-bazli-internet-paketleri.aspx

https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/lifecell/lifecell-hadi-paketleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J3ASKAN -- 18 Eylül 2019; 18:51:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Starbucks a git kaveni al otur işini gör kardeşim
    Yanlız esnaf gerizekalı maliyeti sıfır oşan şeye 30 çekersen o adamın onu almayacağı kesin pazarlık yapsan 15 e bile düşmez lan gerizekalı düş işte ne masrafın var
    Böyle esnaf batmaya mahkumdur
    Masrafsız Bir iş ise sizde açın işletin 30 istemeyin 10 isteyin Zengin olun. Öyle bir anlatım varki yılların esnafı .

Açın efendim sizde internet kafe açın kâr edin zengin olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Masrafsız Bir iş ise sizde açın işletin 30 istemeyin 10 isteyin Zengin olun. Öyle bir anlatım varki yılların esnafı .

Açın efendim sizde internet kafe açın kâr edin zengin olun.

Alıntıları Göster
    İnternet kafe işi boş iş internet kafemi kaldı hepsi sinek avlıyor buna rağmen kuyruğu dik tutuyorlar
    Sen benim söylediğimden ne anladın saçma sapan cevap veriyorsun ben 10 lira yapsa zengin olacakmı dedim sıfır maliyetli bi hizmet 10 dese müşteriyi kaçırmayacak anladınmı şimdi evet esnaflık budur asıl sen esnaflık ne bilmiyorsun
    Ayrıca 10 değil 15 dedim neden buladar dokundu yazdığım anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 18 Eylül 2019; 20:5:54 >

• bir fiyat vermısler beğenırsen hızmetı alırsın beğenmezsen almazsın.

bedavaya vermesını beklemek bırazcık saflık.
    aksama kadar bır sekılde musterı bekleyen sınek avlayan yerler.

mobıl tarıfeler var 5 10 TL ye 3 4 gb paket alıp guncellemenı yapabılırsın.
    yada 3 5 TL verıp wıfı lı bır cafeye gıdıp kahvenı yudumlarken bunu yapabılırsın ama sana bu hızmetı ucretsız yada senın ıstedıgın fıyattan vermedı dıye ınsanlara bunu demen sacma.
    2000 2009 arası cafelerde bol bol zaman gecırmıs bırı olarak artık sınek avladıklarını gorebılıyorum.
    tükkan dönmuyordur senı dondurmeye calısmıs. begenırsen donersın begenmezsen ceker gıdersın.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Aynen aslinda adam kibarca yol vermis ama anlamamis

• 5 sayfa cikti icin 5 lira istedi , kaziklim derken 5 kurus para alamadi. Bana muhtac diyip kazikliyolar.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    5 10 TL'ye kim 4 GB internet veriyor hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.