Şimdi Ara

İnternet kafeler soyguncudur! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
19.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Colinste mi calisiyorsun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scalh kullanıcısına yanıt
    Colinste mi calisiyorsun ?

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Burger king

• internet kafeye son 10 yılda 1 kere uğradım o da geçen sene mecburiyetten. yaşadığım olay sonucu şoka uğradım. olay kısaca şöyle gelişti:

evdeki bilgisayarda çift işletim sistemi vardı bunlardan birini silmeye çalışırken MBR falan boot özelliğini kaybettim. evde hemen wifiden telefonuma win7 İSO dosyası indirdim 2 - 3 GB civarı. sonra flash belleği de alarak en yakın kafeye uğradım. rufus programı ile telefonumdaki İSO dosyasını flash belleğe atmam 10 dakika falan sürdü. toplamda 15 dakika oturup hesap ödemeye gittiğimde elim ayağım boşaldı resmen.

telefonumdan flash belleğe dosya atmamın bedeli 15 lira!!!!!! neymiş flash takmışım. neymiş "normal kafelerde çay ile kahvenin fiyatı aynı mı oluyormuş" masa başında oturan gavatın savunması bu şekilde. eski ahlaklı kafecilerin görüşü "bilgisayarı süre bazlı olacak şekilde size kiralama hizmeti" idi.

buradan bütün internet kafecilere sesleniyorum: umarım en kısa zamanda batarsınız. Ahlaksızlar. beter olun hepiniz.

• yapma sende çık oradan?
    sanamı soracak ne kadar ücret alacağını beğenmezsen almazsın
    sende ölücüsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scalh

Kardeşimin yanına yeni geldim başka şehirden. Arkadaşım yok burada. Forumdan Kayseri-Melikgazi'de olan varsa alabilirim.

Alıntıları Göster
    istanbulda olsaydın hdd alıp gelebilirdin hocam. hem cs go oynardık hem muhabbet ederdik. Zaten fazla sürmez idi artık çogu evde bilgisayar ve internet var zaten. cafe olayı artık çok iyi yerler dışında boş. Yani pentium cihazlı cafe lermi kalır yahu

• Yil 2019 internet kahvemi kaldi gitmeyin kardesim boyle garip mekanlara

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir İnternet kafeye gitmiştim antivirüs indirecektim, adam indirme yasak dedi.
    Açtım YouTube'u 3-4 sekmede video açtım, dailymotion, izlesene vs ne varsa hepsinden videolar açtım 2 saat boyunca hiçbirini durdurmadım. Ters ters bakıp duruyordu ama bir kelime etseydi kavga çıkaracaktım.

'İnternet' kafe, adında İnternet var ama indirme yasak öyle mi. Al sana indirme...

• IVANGUARDI kullanıcısına yanıt
    Hız süpermiş. Bizim burada iki yerde var. 1-2 mpbs arasında gidip geliyor.. Konuşsam faydası olur mu acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lene kullanıcısına yanıt
    Pek Sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mrmikda

Git bi normal cafeye bi çay iç al wifi şifresini indir. 2gb için 30TL nedir, sanki vahiy indiricen
    Vahiy kaç gb birader?
  • Scalh kullanıcısına yanıt
    Kayseride askerdeyken carsi izninde bir cafe ye gidiyordum. Orada hard diskten mp3 almak bile paraliydi.

• Ben genelde oyun oynamak için internet cafeye giderim ve saati 4TL veriyorum. Parasını benim burdaki internet cafe karşılıyor neden mi? oyuncu bilgisayarı ve ekipmanları olmasından dolayı. İlk defa öyle bir sistem gördüm indirme yapınca veya dosya aktarımına ekleme ücret yapılmasını.

• Olayın kayseri de geçmesine güldüm ne biçim memleket.
    Git bi starbucksa 1 mb bile olsa 2 saat sürer.
  • Bu devirde internet kafe mi kaldı ya, kalanlar varsa da bırakın da onlar işini yapsın, dükkan çalıştırmak o kadar kolay mı, kirası var, elektriği suyu var, tabi 2GB'lık bir indirme için 30 lira istenmesi çakalllık olmuş orası ayrı konu, öyle kafelere gitmeyeceksin bu kadar basit ama genel anlamda internet kafeler soyguncu demek yanlış,

eskiden giderdim hiç bir yerde indirme için ek ücret isteyeni görmedim, kafama göre istediğimi indirip kopyalıyordum, sadece bir tanesi kopyalamayı engellemek için USB Bellek erişimini yasaklamıştı başka da böyle olay yaşamadım.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    aynen kardeşim bütün internet kafeler ücretli yazılım,windows,oyun kullanır . her kuruşunda fişini keser hiç vergi kaçırmazlar .hepsinin duvarında takdirname vardır. ya geç kardeşim bunları .boş laf bunlar dh de bu laflara inanan adam bulamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

aynen kardeşim bütün internet kafeler ücretli yazılım,windows,oyun kullanır . her kuruşunda fişini keser hiç vergi kaçırmazlar .hepsinin duvarında takdirname vardır. ya geç kardeşim bunları .boş laf bunlar dh de bu laflara inanan adam bulamazsın.
    Bilmeyen nasılda sallıyor.

İntenet kafeler playstation kafaler kaçak yazılım oyun kullanamaz. Muntazam olarak denetim var.

Siz bilmezsiniz takipte ettiğiniz yok internet kafalere microsoft büyük baskınlar yaptı ve lisanslı windows kullanmayanlara verilen cezalar ile kafeler kapandı.

Keza bunu gören diğer yazılım ve oyun firmaları da aynı yolu deniyor.

Oturduğu yerden yazması kolay masa başında oturup maaşını alan kesilen fazla vergilere sövüp klavye den millete tatava yapanlara dünya rahat.

Git bir internet kafeye sor lisanssız bir yazılımı var mıymış. Git bir playstation kafeye sor kaçak oyunu var mıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 18 Eylül 2019; 12:49:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Bilmeyen nasılda sallıyor.

İntenet kafeler playstation kafaler kaçak yazılım oyun kullanamaz. Muntazam olarak denetim var.

Siz bilmezsiniz takipte ettiğiniz yok internet kafalere microsoft büyük baskınlar yaptı ve lisanslı windows kullanmayanlara verilen cezalar ile kafeler kapandı.

Keza bunu gören diğer yazılım ve oyun firmaları da aynı yolu deniyor.

Oturduğu yerden yazması kolay masa başında oturup maaşını alan kesilen fazla vergilere sövüp klavye den millete tatava yapanlara dünya rahat.

Git bir internet kafeye sor lisanssız bir yazılımı var mıymış. Git bir playstation kafeye sor kaçak oyunu var mıymış.

Alıntıları Göster
    yav he he . 2016 dan sonra yazılım kaçakçılığı denetimleri artık yapılmıyor . bir ara çat diye basıp bakıyorlardı kaçak windows var mı diye. artık yapılamıyor . bilmiyoruz sanki. o yapılan baskınlar da 3-4 büyük şehirde yapılırdı. ara sokak,mahallede küçük ilçelerde baskın maskın yoktu .

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Adam Internetten para kazanmaya odakli acmis isyerini cay kola simit yemesini beklemekten degil, bunun sadece kotasi yok ceyrani var kirasi var vs. Dukkan acmadan sallamak kolay. Ona bakarsan Taksilerde 1 km yola 1 liralik benzin harciyor ama 10TL para istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 18 Eylül 2019; 12:52:30 >
  • crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    Boş yapma kendim şahit oldum yakın zamanda bir kere playstation kafeye geldiler oyunların yasal mı kanıtla diye.

Bir kere de internet kafeye geldiler önce yasaklı sitelere bakıyorlar sonra yazılımlara.

Madem bu kadar rahat bir iş açın bir kafe paraya boğulun buralarda boş yapmayın milletin yaptığı işi kötülemeyin kolaysa açın alın 50 şer tl indirme başı 20 tl bakın dalganıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 18 Eylül 2019; 13:3:8 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.