Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İnternet kafeler soyguncudur!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
149
Cevap
1
Favori
19.017
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İnternet kafeler soyguncudur!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1046 Mesaj
    Bugün CS:GO'ya gelen 2gb'lık güncellemeyi yapmak istedim. Ama mobil veri harcamak istemediğinden internet kafeye gittim. Arkadaşlar 2gb'lık güncellemeyi 30 lira karşılığında yapabileceğimi söylediler. Allah razı olsun böyle esnaf kolay kolay bulunmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ama ne yaparım güncelleme olurken müşterinin canı sıkılmasın diye çay,kola,tost v.s istermisin diye sorarım müşteri de mahcubiyet psikolojisiyle mutlaka çay falan ister. işte parayı o çay ve o tür içecek ve yiyeceklerden kırarım.
    hem müşteri memlun ayrılmış olur hem ben. Türkiye de çoğu esnaf iş bilmez,yol yordam bilmez halde işletme işletiyor.

Aynen bir keresinde internet kafeye gitmiştim. Adamlar banka soygunu için hazırlık yapıyorlardı. Yani oyunda tabi, GTA V oynuyorlardı.

_turbo_ kullanıcısına yanıt
    @_turbo_ demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

kardeşim adam internet kafede laptopunda oyun güncellemesi yaparken internet kafenin elektriğini mi kullanıyor.? yok. suyunu mu kullanıyor?yok. masalar full dolurken gelip yer işgal ediyorsa elbette ücretini alırsın.

ama adam bir köşede yer işgal etmeden bilgisayarında oyun güncelliyorsa o adamdan internet parası alırsan bir daha o kafeye o adamın işi olsa dahi gelmez,potansiyel müşterini kaybetmiş olursun. bugün oyun güncellemek için gelen adamı küstürsen,para almazsan yarın öbür gün bilgisayarı arızalanır,formatlanması gerekecek bir durum olur,gelir sana yaptırır. paranı o vakit tamir ücreti olarak alırsın.

ama sen tutarda güncelleme yaptı diye adamdan para alırsan adamın bilgisayarı bozulsa dahi o kişi sana gelip o bilgisayarı format attırmaz.

Esnaflık müşteri kazanma sanatıdır. sen en baştan müşteileri küstürürsen en kısa vakitte iflas edersin.

Ne zoruna gitti? Bu asalaklardan biri de sensin herhalde. Normalmiş gibi yansıtma şunu. Millet parayı kolay kazanmıyor. Ben 65 lira için 8 saat ayakta çalışıyorum. 2gb internet için kimse 8 saat çalışmamı isteyemez.

_turbo_ kullanıcısına yanıt
    @_turbo_ demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

yoldan her geçen gelip senin tuvaleti kullanmaz. binde bir olur o tür vakk. ha bazı tipler alışkanlık etmişse onları belirlersin almazsın olur biter.

kardeşim o medem ve roterlar zaten her zaman açık olmuyor mu? hadi adam güncelleme esanasında laptopu elektriğe bağladı diyelim o laptop ne kadarlık elektrik harcar ki? 12v ile çalışıyor o aletler.
    kardeşim 1-2tl nin hesabını yaparsan müşteri kaçırırsın. bir dahada o adam senin dükkanına gelmez.

örnek benim teyzem. bir gün evinin hemen köşesindeki bakkaldan bi şeyler almış.parası çıkışmamış geriye kalan parayı sonra veririm demiş adamda sinirli bir şekilde olmaz,şu alıklarının bir kaçını geri ver demiş. teyzemde tüm aldıklarını orada bırakmış çekip gitmiş. aradan yıllar geçti hala o bakkaldan alışveriş etmiyor,gidiyor uzaktaki marketten alıyor ne alacaksa.

ben de bir vida yüzünden tv tamircisine ayar oldum bir daha onla işim olmaz. adam bana bir vida vermedi halbuki parası neyse verecektim.

yani 3-5 kuruşun hesabını yaparsan daha büyük paralar kaybedersin.

• Yüzbaşı
    417 Mesaj
    Benden 50 sayfalık çıktıya 50 lira istediler.Adamlar böyle para kazanıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: november27

Benden 50 sayfalık çıktıya 50 lira istediler.Adamlar böyle para kazanıyor
    İşin komik tarafı güncellemeyi onlar yaparsa 50 lira vermek zorundaymışım. Sadece Steam güncellemesi yaparak da yolunu bulabilir.

|
    |

Kulak burun penisçi.
  • Teğmen
    160 Mesaj
    o teklife yok kalsın değil direk hipstir lan diyip ayrılırdım. bahsettiğin fiyatlar bildiğin soygun
    |
    |
    [25 Ekim 2019 11:22:09 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    burda saat 50 kurus

Orijinalden alıntı: green_fire

burda saat 50 kurus
    Saati 4 lira ama indirme kopyalama yasak.

[25 Ekim 2019 11:22:09 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

yemişim öyle kafeyi.

her seferinde idm kurup film indiririm

Scalh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: green_fire

yemişim öyle kafeyi.

her seferinde idm kurup film indiririm

Alıntıları Göster
    Bazı kafeler veri indirdiğini görüp ona göre ayrıca ücret istiyor 😂

Tam çakallar yani

|
    |
    Ama ne yaparım güncelleme olurken müşterinin canı sıkılmasın diye çay,kola,tost v.s istermisin diye sorarım müşteri de mahcubiyet psikolojisiyle mutlaka çay falan ister. işte parayı o çay ve o tür içecek ve yiyeceklerden kırarım.
    hem müşteri memlun ayrılmış olur hem ben. Türkiye de çoğu esnaf iş bilmez,yol yordam bilmez halde işletme işletiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 16 Eylül 2019; 18:3:37 >

Orijinalden alıntı: xyro

şu pahalılıkta en ucuz mekan internet kafeler.
    Aynen 50 liracık ne ki? Benim günlük maaşımdan biraz daha az. Üstelik kılını kıpırdatmadan alıyor adam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    5195 Mesaj
    Adamlar öyle Bi sistem kurmuş ki. Ne indirsen hemen saatlik tarifeye işliyor.. Usb belleğe bir dosya atacaktım baya oluyor, hemen 0.25 Kr eklendi. Bi Havuz kurmuşlar.. Eskiden çok giderdim artık gerek kalmıyor.. Bizim burada Cafeler ya devir yada kapanıyor.. Sanırım son günleri.

Saat ücreti 2 TL /Bir de her 5 dk da içecek VS istiyormusun diye taciz ediyorlar.. Her yer değil tabii. Özellikle askerlerin gittiği yerler yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslan0058 -- 16 Eylül 2019; 20:23:33 >
  • Binbaşı
    1046 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: arslan0058

Bi tanidik veya arkadas varsa rica edip orda indirin kaptirmayin paranizi.
    Kardeşimin yanına yeni geldim başka şehirden. Arkadaşım yok burada. Forumdan Kayseri-Melikgazi'de olan varsa alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scalh -- 16 Eylül 2019; 20:51:51 >

Cahil insan kendinin bile düşmanı iken, başkasına dost olması nasıl beklenir.

Endişelerinizden kurtulmak istiyorsaniz , yaşamaktan en çok korktuğunuz şeyin bir gün başınıza geleceğini kabul edin.

Sokrates

• Binbaşı
    1046 Mesaj

Güzel fikir aslında. Kıllanmazlar mı?

|
    |
    Mrmikda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.