Şimdi Ara

İNTERNET KAFE AÇMAK (CİDDİ KONU) =>OYUN SALONU AÇTIM=>>> İNTERNET KAFEYE DÖNDÜM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
11.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1060'a o kadar para vermeye gerek yok. Rx 570ler epey ucuzladı.

https://www.webdenal.com/sapphire-11266-34-20g_969482.html

Soğutması daha iyi olsun derseniz bu daha mantıklı olur

https://www.hepsiburada.com/sapphire-nitro-amd-radeon-rx-570-4gb-256bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-11266-14-20g-p-HBV000004VT0Z

İşlemci konusunda da bütçeyi minimumda tutmak isterseniz Ryzen 3 1200 + b350 şeklinde yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

1060'a o kadar para vermeye gerek yok. Rx 570ler epey ucuzladı.

https://www.webdenal.com/sapphire-11266-34-20g_969482.html

Soğutması daha iyi olsun derseniz bu daha mantıklı olur

https://www.hepsiburada.com/sapphire-nitro-amd-radeon-rx-570-4gb-256bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-11266-14-20g-p-HBV000004VT0Z

İşlemci konusunda da bütçeyi minimumda tutmak isterseniz Ryzen 3 1200 + b350 şeklinde yapabilirsiniz.
    Hocam ekran kartı tamam ama işlemcide 1200 ün daha uygun alternatifinin peşindeyim. Apu lar ekran kartlarının üst sınırlarına çıkmasını engelliyorlar diye biliyorum. Yani ekran kartlı sistemde apu iyi bir tercih degil diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum? 200ge için ne diyorsunuz?

• 60000 bütçe ile olmaz bu iş. İnternet kafe işinden bu saatten sonra para kazanmak için sağlam bilgisayarlara ve kaliteli gamer ekipmanlara ihtiyacınız var.

Sadece adam gibi gaming monitör bile 1500-2000 tutar en az. En uygun marka mouse 150-200 civarı. Oyuncu koltuğu falan 400-500.

Üstelik eskisi gibi korsan oyun falan kullanamazsınız kimse korsan single player oyun için internete gitmiyor. Lisanslı GTA5,PUBG gibi oyunlar satın almak gerek.

Ayrıca kafenin dekoru falanda çok önemli.

60000 bunlarım hiçbirisine yetmez. İdare eder bir internet kafede maksimum 1 yılda batar zaten. 400-500bin liranın altında yatırımla açılan internet kafe para kazandırmaz.

60bin liraya çiğ köfteci , dönerci falan aç daha iyi.

Muhtemelen bunlarıda boşa yazdım çünkü doların 5 lira üzeri olduğu ülkede 2000 liralık bilgisayar alıp internet kafe açacam diyen anca kendi kafasında fantezi yapıyordur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 11 Kasım 2018; 1:26:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Son cümlen olmadı. Fantazi değil adam akıllı fikirlerinizi sordum. Olabilirliği nedir bunu araştırıyorum şuanda. İlla yapacağım ben bu işi bu iş olmazsa olmaz demiyorum zaten. Bilgi birikimli insanlardan bilgi istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

60000 bütçe ile olmaz bu iş. İnternet kafe işinden bu saatten sonra para kazanmak için sağlam bilgisayarlara ve kaliteli gamer ekipmanlara ihtiyacınız var.

Sadece adam gibi gaming monitör bile 1500-2000 tutar en az. En uygun marka mouse 150-200 civarı. Oyuncu koltuğu falan 400-500.

Üstelik eskisi gibi korsan oyun falan kullanamazsınız kimse korsan single player oyun için internete gitmiyor. Lisanslı GTA5,PUBG gibi oyunlar satın almak gerek.

Ayrıca kafenin dekoru falanda çok önemli.

60000 bunlarım hiçbirisine yetmez. İdare eder bir internet kafede maksimum 1 yılda batar zaten. 400-500bin liranın altında yatırımla açılan internet kafe para kazandırmaz.

60bin liraya çiğ köfteci , dönerci falan aç daha iyi.

Muhtemelen bunlarıda boşa yazdım çünkü doların 5 lira üzeri olduğu ülkede 2000 liralık bilgisayar alıp internet kafe açacam diyen anca kendi kafasında fantezi yapıyordur .
    400/500 biniinternet cafeye baglamak ? O para tekrar dönene kadar.Saati kaçpara olacak kullanılan elektrik ve interneti hesaba katarsanız dediginiz rakam mantıklı degil.Yıllar geçince güncellemesi ve oyun paraları masraflarını da düşünün.

O parayı faize koysanız daha iyi kazanırsınız.400/500 bini duyunca güldüm açıkcası

• FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    1200 apu değil. 200ge apu. 1200'ün içerisinde dahili grafik birimi yok.

200ge yine ucuza kaçmaya yarar o da kafe için sağlıklı olmaz.

Ramleri de Ryzen işlemciler için 2x4gb şeklinde alın. Zaten en az 8gb ram alınacak. Tek kanal bellek yerine çift kanal bellek almak daha mantıklı seçim olur.
  • İnternet kafe yerine ps kafe aç ps kafe saati 5tl zaten, hem getirisi çok hem pc den ucuz

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Hocam 1200 e apu demedim. 1200 pahalı onun yerine ne alınabilir onu merak ediyorum.
  • alembizim kullanıcısına yanıt
    Banada mantıklı gelmiyor 500.000 liram olsa fabrika kurardım sanırım dev bir fabrika olmasada her türlü üretim yapabilmeye müsait bir yatırım tutarı en az da 15 kişi çalıştırır istihdam oluştururdum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

400/500 biniinternet cafeye baglamak ? O para tekrar dönene kadar.Saati kaçpara olacak kullanılan elektrik ve interneti hesaba katarsanız dediginiz rakam mantıklı degil.Yıllar geçince güncellemesi ve oyun paraları masraflarını da düşünün.

O parayı faize koysanız daha iyi kazanırsınız.400/500 bini duyunca güldüm açıkcası

Alıntıları Göster
    2-3 milyon yatırımla girenler var. Küçük bir ilde yaşıyorsanız yada sektöre uzaksanız tuhaf gelebilir tabi.
    Bulunduğum yerde yukarıda saydığım özelliklere göre saati 4-7 lira arasında değişiyor. Kaliteli sistem ve ekipmana sahip kafeler haftasonu turnuvalardan parayı vuruyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 11 Kasım 2018; 2:4:15 >

• Anladım
  • Kafeyi nerde aciyorsunuz bence bu cok onemli bir detay liselere ,ilkokullara yakinmi hangi semtte semte gore bile kafenin kalitesinin onem arzettigini dusunuyorum birde internet kafe yerine ps kafe daha mantikli olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslan0058 -- 11 Kasım 2018; 2:28:41 >
  • arslan0058 kullanıcısına yanıt
    Mahalle arası bir yer
  • Rez sabaha bilgi verebilirim
    2015 yılında kafeyi kapatmış biri olarak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

2-3 milyon yatırımla girenler var. Küçük bir ilde yaşıyorsanız yada sektöre uzaksanız tuhaf gelebilir tabi.
    Bulunduğum yerde yukarıda saydığım özelliklere göre saati 4-7 lira arasında değişiyor. Kaliteli sistem ve ekipmana sahip kafeler haftasonu turnuvalardan parayı vuruyor zaten.

Alıntıları Göster
    2/3 milyonla internet cafeye girmek?
    Saati 4/7 TL masrafları çıkınca ne kadar kalacak?
  • Ps kafe açmanızı öneririm.Hem saati daha Yüksek hem daha ucuz.İnternet kafeler artık iş yapmıyor.Yapanlarda zaten 50makinalı son sistem pc ye sahip yerler.

• Ben de kafe işlettim ama yorumları görünce yazmaktan vazgeçtim biraz.

Yine de 2 bin lira ile pc toplamak zor gününüzde. Suriyeli müşteri için açıyorsan ekran kartı almasan da olabilir.

Çok para bağlama zaten. Kafe işi kolay iştir. Parası pek yoktur. Ha yok mu para basan, var ama yerinden dolayı basar sistemi süper diye değil. Arkadaşlar daha yeni ps kafe açtı, 150 bin masraf var ama masrafını çıkarması bile çok uzun sürecek gibi ilk işlere bakarsak. Kar etmesi zor ki etse de az bir kar edecek. İleriki yıllarda belki.

Hele mekanik klavye falan aman uzak dur. Klavye fare ve kulaklık internet kafe için tüketim malzemesi demektir. Sürekli kırılır bunlar. Uygun fiyata sadece tipi güzel görünen ıvır zıvır marka al koy. Sen milyonluk yer açmıyorsun unutma. Öyleymiş gibi akıl verenleri dinleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 11 Kasım 2018; 5:17:17 >

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam bende sizin gibi düşünüyorum. 1 makineye 3.000 bağlayacağım bana geri dönüşü susuz sabunsuz 2 liradan 1500 saat masrafları katmıyorum bile. Bu online oyunlardan sonra kafeler biraz hareketlendi bize de ekmek çıkar mı sorusu geldi aklıma birkaç gündür düşünüyorum. Eski işletmeciymişsiniz fikirleriniz benim için çok değerli. Söylemek istediklerinizi dikkatle okuyorum
  • FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    b350 anakart

2200g islemci

2x4gb 2666mhz ram

kasa (herhangi bir kasa 2. El en ucuzundan)

400w %80 verimlilik sertifikasina sahip aktif pfc psu

21.5 inc 1ms monitor

en ucuzundan gaming klavye mouse kulaklik mousepad

size yaklasik 2.5k ya mâl olur ve gelen tum adamlar butun oyunlari 1280x720 30fps de oynar. apu kullandiginiz icin elektrik konusunda da sizi cok uzmez.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.