Şimdi Ara

İNTERNET KAFE AÇMAK (CİDDİ KONU) =>OYUN SALONU AÇTIM=>>> İNTERNET KAFEYE DÖNDÜM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
11.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. İşimi kurmuş bulunmaktayım. Buradan bana yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Oyun salonu açtım. 10 oyun bilgisayarı ve 4 oyun konsoluyla 4 tv ile işimi kurdum. Daha açalı birkaç gün oldu herşey tam oturmuş değil lakin müşteri kabulüne başladım. Şimdilik iş durumu dükkanın masrafını kurtarmaya bile yetmiyor. Lakin yeni olduğum için biraz sabretmem gerektiğini biliyorum. Bu arada birçok internet sitesnden bir çok kişiden alışverişlerim oldu. Yalnız işe girince şunu fark ettim keşke PS ye girmeden sadece internet kafe açsaymışım çünkü günün öğle saatlerinde PC için kuyruk oluşuyor lakin PS ye rağbet çok az hatta neredeyse yok. İş kurarken bir çok değişik deneyime sahip oldum ama lafı çok uzatmadan dükkanımın görsellerini paylaşmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 13 Mayıs 2019; 19:44:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 400/500 biniinternet cafeye baglamak ? O para tekrar dönene kadar.Saati kaçpara olacak kullanılan elektrik ve interneti hesaba katarsanız dediginiz rakam mantıklı degil.Yıllar geçince güncellemesi ve oyun paraları masraflarını da düşünün.

O parayı faize koysanız daha iyi kazanırsınız.400/500 bini duyunca güldüm açıkcası
    60000 bütçe ile olmaz bu iş. İnternet kafe işinden bu saatten sonra para kazanmak için sağlam bilgisayarlara ve kaliteli gamer ekipmanlara ihtiyacınız var.

Sadece adam gibi gaming monitör bile 1500-2000 tutar en az. En uygun marka mouse 150-200 civarı. Oyuncu koltuğu falan 400-500.

Üstelik eskisi gibi korsan oyun falan kullanamazsınız kimse korsan single player oyun için internete gitmiyor. Lisanslı GTA5,PUBG gibi oyunlar satın almak gerek.

Ayrıca kafenin dekoru falanda çok önemli.

60000 bunlarım hiçbirisine yetmez. İdare eder bir internet kafede maksimum 1 yılda batar zaten. 400-500bin liranın altında yatırımla açılan internet kafe para kazandırmaz.

60bin liraya çiğ köfteci , dönerci falan aç daha iyi.

Muhtemelen bunlarıda boşa yazdım çünkü doların 5 lira üzeri olduğu ülkede 2000 liralık bilgisayar alıp internet kafe açacam diyen anca kendi kafasında fantezi yapıyordur .
  • Ne G4400 ne de X4 950 ile internet kurulup oyun oynanmaz.

İnternet kafe kurma vakti 2 yıl önce geçti.
  • Althon 200ge al keyfini sur en azından içinde ekran kartı var ekran kartınız arıza yaptığında garantiye gönderene kadar işlemci gpu ile idare edersin..

• Makine başına 2 bin vereceğinize 4 bin verin zar zor oyun açabilen 20 tane bilgisayar olacağına adam akıllı 10 tane bilgisayar olsun ve en azından gelen bir daha gelsin.

Ucuza kaçarsanız müşteriler de kaçar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

https://www.youtube.com/watch?v=fRrMjMI7XJA
    Hocam bu işlemcinin varlığından haberim yoktu çok teşekkür ediyorum ilginiz için

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Ne G4400 ne de X4 950 ile internet kurulup oyun oynanmaz.

İnternet kafe kurma vakti 2 yıl önce geçti.
    Hocam online oyunlardan dolayı bütün kafeler dolu bence tam vakti. Siz neye istinaden 2 sene önce bitti dediniz merak ettim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Makine başına 2 bin vereceğinize 4 bin verin zar zor oyun açabilen 20 tane bilgisayar olacağına adam akıllı 10 tane bilgisayar olsun ve en azından gelen bir daha gelsin.

Ucuza kaçarsanız müşteriler de kaçar.
    10 makineli kafe gördünüz mü daha önce ben görmedim. Asıl dediğiniz gibi yaparsam kimse gelmez.

• FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    10 makineli kafe açarsan da işlemez, 20 makineli ama giriş seviyesi bilgisayarlardan oluşan bir kafe açarsan da işlemez.

Bütçenizi arttırmak zorundasınız 2000 lira'ya geçen sene iyi bir internet kafe açabilirdiniz ama bu sene olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Hocam online oyunlardan dolayı bütün kafeler dolu bence tam vakti. Siz neye istinaden 2 sene önce bitti dediniz merak ettim?

Alıntıları Göster
    Bak ne güzel demişsiniz "online oyunlardan dolayı bütün kafeler dolu".

Millet PUBG oynuyor Fortnite oynuyor.

G4400 veya 950 sistem ile adam gibi hiç bir oyunu oynatamazsınız.

Anca 2007 senesinde takıldığımız kafeler gibi eski oyunları oynatırsınız.

2 sene önce bitti dememin sebebi de o zamanlar dolar 3 küsürdü, 2 liraya G4560+1050Ti sistemler alınıyordu ve iyi kötü tüm oyunları sabit 60 oynatıyordu orta-yüksek ayarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Bak ne güzel demişsiniz "online oyunlardan dolayı bütün kafeler dolu".

Millet PUBG oynuyor Fortnite oynuyor.

G4400 veya 950 sistem ile adam gibi hiç bir oyunu oynatamazsınız.

Anca 2007 senesinde takıldığımız kafeler gibi eski oyunları oynatırsınız.

2 sene önce bitti dememin sebebi de o zamanlar dolar 3 küsürdü, 2 liraya G4560+1050Ti sistemler alınıyordu ve iyi kötü tüm oyunları sabit 60 oynatıyordu orta-yüksek ayarda.

Alıntıları Göster
    Hocam 200ge ve 1050ti iş görmez mi yani şuanda?

• quote:

Orijinalden alıntı: Concordato

10 makineli kafe açarsan da işlemez, 20 makineli ama giriş seviyesi bilgisayarlardan oluşan bir kafe açarsan da işlemez.

Bütçenizi arttırmak zorundasınız 2000 lira'ya geçen sene iyi bir internet kafe açabilirdiniz ama bu sene olmaz.
    2500 olsa bu mesela? Yinede şans yok mu?

Hocam oynatacağınız oyunlar ve hitap edeceğiniz kitleye bağlı bir de ödeyeceğiniz kira vs. bunlar da önemli kriterler öyle 2 TL/saat deyip işin içinden çıkılmıyor.
    Dediğim gibi yaparsan gelenler kaçmaz en azından.

Diğer türlü gelen kaçar "Bu bilgisayarlar kötü" deyip.

Ya açmayacaksınız ya da bütçeyi arttıracaksınız.

Günümüz şartları bu şekilde. Karar sizin.
  • Saati 2.5-3 tl den mekanik kaliteli klavye mouselu, 8 gb ramli, gtx1050ti li, 144 hz 24 inc ozellikli mozellikli full hd monitorlu cafeler var hocam. Klavye mouse kulakligi en az 600-700 tl. Bu dedigim kafe zamanla bu hale geldi ve 100 den fazla masasi var :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hevesinizi kırmak istemem ama =( günümüz oyunları için 2000 tl'ye kuracağın pc'ler yetersiz gelir. Sonuç olarak 1 defa gelen müşteriye 2. defa gelmesi için bir gerekçe oluşturamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concordato

Hocam oynatacağınız oyunlar ve hitap edeceğiniz kitleye bağlı bir de ödeyeceğiniz kira vs. bunlar da önemli kriterler öyle 2 TL/saat deyip işin içinden çıkılmıyor.
    Geneli suriyeliler olacak hocam
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Ryzen 1600 + gtx1060 gibi bir sistem mi?
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Saatlik ücretleri nedir peki?
  • TITAN291 T kullanıcısına yanıt
    3000 liralık sistem olabilir mi peki hocam? Benim şuan internet kafe kültürüm yok yarın hepsini gezeceğim ama bir fikir oluşturmak için
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.