Şimdi Ara

İnternet hızını kim belirler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 100 mbit’e kadar paketini kullanıyorum. En başta sıkıntı olmasın diyerek gittim 6 yıllık tesisatı ankastresinden tut komple cat6 ile değiştirdim ( ethernet kablosu dahil )

Hızım düştüğü için destek kaydı oluşturdum, 3 gün süren beklemenin ardından dönüş aldım.

İlk başta bana 9.5 mb/sn indirme hızı veren TurkNet 2 gün önce arayıp sorunum için

“Hızı biz belirlemiyoruz maalesef yapacak birşey yok kusura bakmayın lütfen” diyor.

Sen veremiyorsan en başta bana OOOO 83 kaldırıyo yuppiii diye neden şaklabanlık yaptın?

Dün Ttnet’i aradım abonelik için bilgi almak amaçlı.

Hız bilgisi istediğimde en az 82 mbit hız ölçüyor.

Ya siz yalan söylüyorsunuz ya da işinize gelmiyor. Yine kayıt bıraktım yine aynı şey olacak.

İlk başta verilen göz boyama hızınız. Bana kalkmış telefonda

“imkanı yok o hızı alamazsınız diyen arkadaşınıza ithafen”

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bunlar dolandıcı yav. Destek ekibi çözüm üretmek yerine baştan savmak için maaş alıyor. İnternet bağlandığından beri 0.5mbps upload hızı var. Altyapınız bu kadar bla bla bla. Sanki önceden vahiyle geliyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızı biz belirlemiyoruz derken Almanya'dan ayarlayacaklar herhalde bu nasıl bir cevaptır.
  • Paetzold kullanıcısına yanıt
    Telekoma iş emri verdiler :) telekom durur mı yapıştırmış cevabı

• Merhaba, arızanızı kontrol ederek yardımcı olmak isterim. GSM numaranızı PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • m4n4q4 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, teknik destek uzmanlarımızın tekrar kontrol edebilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan modem buluşması gereken hızda buluşmuyor statüsünde destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Pm attım :)

• Ben bunu yazmaktan bıktım.

9.5 MB/s=76 Mb/s=76 Mbps

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    E burada ters birşey söyleyen yok benim yazdığım şey bana 92 mbit verin değil zaten 9.5mb/sn demişim.

76 yerine 58’e düşürdüler bunun derdindeyim ben?

• ppobelter kullanıcısına yanıt
    quote:

76 yerine 58’e düşürdüler bunun derdindeyim ben?

Sorunun bununla ilgili olduğunu görememişim.
    Attığın ekran kaydında da 9.2 MB/s hız aldığın gözükünce ben de bir yanlış anlaşılma mı var acaba dedim.

Hocam derdin bu olsun. Forumda 16 mbit bile göremeyenler var. Sıkıntılı günler geçiriyoruz herkeste sıkıntılar olabiliyor. Şu günleri atlatalım yoğun kullanımlar bi bitsin düzelir diye düşünüyorum.
  • Modem arayüzünde gözüken max hız kaç mbps?
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    Hocam muhakkak fakat durum aşırı inişli çıkışlı. Benim tepkim “hızı biz arttıramıyoruz kusura bakmayın” gibi saçma bir terim kullanması mh çalışanının. Yani bahane bile olmayacak cinsten , bahaneyi geçtim karşısında aptal var gibi konuşması ve işlem yapmadan destek kaydını kapatması.

Sen yapmıyorsan hızı altyapı sahibi yapıyor. Onunla muhattab olacak kişi yine sensin yani. Böyle bir cümleyi nasıl kullanıyorsun abonene

• nomadio N kullanıcısına yanıt
    Edit: 53 down

Ulaşılabilir 51 oldu şuqn. Mükemmel

Attainable data rate down : 52 mbit ( kafalarına göre bir artıyor bi azalıyor )

Ama kullandığım hız şuan 62 mbit :) mantıksızlığa gel.

Telekom ekipleri bugün müşteri hatası olmadığını onayladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppobelter -- 1 Mayıs 2020; 23:21:49 >
    modemi aç-kapa yaparsanız max 52 mbps ile yakalıcak sinyali. şu an SNR değeriniz 8in altında büyük ihtimal :)
  • Başlıktaki soruya cevap verelim.

Telekom altyapısı üzerinden hizmet veren bir işletmeci ise, hız profilleri aşağıdaki gibidir;
    https://toptan.turktelekom.com.tr/vdsl-internet
  • Ulaşılabilir maksimum değeriniz değişiyorsa eğer YAPA'da değilseniz Türknetle ilgili bir durum yoktur. Sizin bulunduğunuz bölgedeki hizmet aldığınız altyapı ile ilgilidir. Mesela kullandığınız kabinde çok fazla gürültü yaşanan saatlerde düşüş oluyor gibi..
    Merhaba, hız profilinizin kontrol edilmesi için teknik destek uzmanı arkadaşımıza bilgi verdim. Tekrardan kontrol ederek size dönüş sağlayacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.