Şimdi Ara

İnternet hızındaki 30 yıllık hızlı büyüme yakında duracak: Peki ama neden? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
10.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben hep 50 mbps kullandığımdan beni etkilemeyen durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugah6aiw kullanıcısına yanıt

Buna sürünmek diyorsan Allah gözünü doyursun. Memleketin büyük bir bölümünde internet altyapısı yok. Bildiğin yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 22 Mayıs 2021; 15:34:21 >
  • Türkiye'de internet hiç kullanmadığı için böyle konuşuyor.

• 12 mgb

• Bunun gibi öngörüsüz bilim adamlarının sözleri için aşağıdaki linke tıklayın.  

https://tr.wikiquote.org/wiki/Bilimsel_gaflar

• BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Bende santral bagliyim hizim en fazla 45 geliyor eve

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • saçma bir argüman... ileride telefonlar ve diğer cihazlar sadece iletim aracı olarak kullanılacak yani ram hafıza işlemci gibi donanımlarda yüksek ihtiyaçları olmayacak zira bulut teknolojileri gelişecek ve herkes tüm işlemlerini bulut üzerinden yapacak...

durumu şöyle düşünün bir bulutunuz var fotoğraflarınız, bilgileriniz mailleriniz her şey oradan açılacak ve bu anlık alım ve gönderim için çok yüksek hızlara ihtiyaç olacak. çektiğiniz fotoğrafı aynı anda bulutta göreceksiniz, beklemeden...

özetle geforce now gibi teknolojileri tüm alanlarda düşünün...

şu an için 4k yüksek görünse bile belki 256k gibi çok üst düzey görüntüler olacak bunun aktarımı da eşanlı olarak daha yüksek hızlara ihtiyaç duyacak...

otonom araçlar internet üzerinden gps üzerinden eşanlı hareket edecek yapay zeka olacak...

yani tutmaz bu teori

• 100 ün altı da yeterli değil ama. gerçi ülkemizde 100 mb alan çok az insan var.

• Hız artmasa da Iot geliştikçe internet hızı ve kalitesinin artması gerekicek. akıllı araçlar geldikçe daha hızlı ve stabil internet ağları üretilmesi gerekicek. 20 yıl önce internet diye bişiyi bilmiyordu çoğu insan şuan herkes biliyor 2030 da kim bilir kaç gbps ihtiyaç diyicez...O zamana neler değişicek kim bilir.

Türkiye için değişmez eğer toptan türk kültürü denilen gelişmemeişlik belirtisi olan düzen yok edilmezse 2030 da bile 8 mbps akar 😜 Kültür bir toplumun bir ülkenin dümenidir.Eğer gelişme yoksa o ülkenin kültürün de iş yoktur demek.Biz de kültür değişmez bir sabit olarak görülür.Aslında kültür gelişen büyüyyen bir canlı gibi ise olumlu olur.Değilse çöküş yaşanır dibe.

• Biz daha tas devrindeyiz :) 20 30 hayal bu telekomla :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Analiz bence yanlış çünki internet dipsiz kuyu misali sonu olmayan bir boşluk... 8K Videoların adımları atılıyor. özellikle içerik platformları 8K'ya geçerse kullanım artar.

Aynı şekilde oyunlar boyutları kaliteleri artıyor.

Anlık kullanım için evet 100mbit yeterli olsa da Biz Türkler için o hızlar 2030'da olsa hayal... mobilde bile günümüzde 5gb paketleri fahiş fiyatlara veren operatörler var.

• derdiniz sağa sola kaydırıp manita bulmaksa bu hızda net yeterli tabi

•  100-300 Mb/sn  

1-35 MBPS arasıda kullandığımın haberleri yok galiba  

• Çok hızlanmıştık zaten birisinin dur demesi gerekiyordu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dünya geneli için değil sanırım sadece Türkiye için yapılmış bir yorum. Editör belirtemeyi unutmuş  

• Ne kadar aciz bir açıklama.

İlerde konsol kalmaz. Saniyede 800 megabyte indirme hızı ile oyunları streaming üzerinden oynayacağız.

Gelecek burada. Şuan hızlar çok düşük.

Gelecekte 1 gigabit standart olacak.

Tabii Türkiyeyi bunun içine dahil etmek için CHP nin iktidar olması şart.

Yoksa anca İnternet hızı düşer ülkemizde ;)

Hey gidi hey.

Ye ye bitmez sandınız. Şimdi bitince kavgası çıktı dimi

• Onlar durursa belki bizde yetişiriz

• Türkiye'yi ilglendirmiyor. Bahsedilen hızların %1'ine ancak ortlamada ulaşabildik. İnternet fakiri zavallı ülkem benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 23 Mayıs 2021; 12:33:48 >
  • Ben hep 3 MB lik kullanıyorum 😂😂

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.