Şimdi Ara

İnternet hızı düşük olanlar için emsal karar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
15
Favori
16.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
214 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    20 Euro X 🔟 yapmaya gelirler birazdan. 😊
  • 2 sene önce ttden ayrıldım yasa çıkmıştı 1 seneden uzun sözleşmelerden tek taraflı fesih olur diye,hakem heyetine gittim karar benden yana çıktı ama sonra TT karara itiraz edip mahkemeye verdi hakim onları haklı gördü cayma bedelini faizsiz geri ödedim hakem heyeti kararlarını çok dikkate almayın yinede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle yaptırım gerekiyor evden çalışıyorum internet hızım çok düşük bir dosyayı aktarmam yarım saat alıyor :/

• Merhabalar.
    Ben Av. Emre Akman.
    Kararı aldık. Kamuoyu oluşması bizim için önemliydi ve bunu başardık.
    Cayma bedeli hususunda yardımcı olurum.
    Boyun eğmeyin.
    Teşekkürler. İyi günler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limitsiz İnternet adı altında ;

Hız ve Kotası LİMİTLİ internet pazarlaması kalkmalı. AKN zamanında dile getirilen buydu ama sümen altı oldu.

• Bu karar çoğu kişi için geçersiz aslında. Çoğumuz şu kadar'a kadar hız hizmeti aldığımız için bize faydasız.

• ADSL kullananlar bilir, 20 yıldır çoğunluk vaat edilen hızı alamaz, en sonunda birisi cesaret etmiş mahkemeye vermeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 11 Şubat 2021; 14:24:48 >
  • Dikkat TTnet kullanan arkadaşlara önemli uyarı:
    TT aboneliğinizi sonlandırdığınız da kesinlikle TT den "borcu yoktur" resmi belgesi alınız.
    Çünkü;
    Ben tüm borcumu ödeyip abonelikten ayrıldıktan 2 yıl sonra 20 TL borç çıkardılar ve ödemezsem avukatla tehdit ettiler, TT Dünya nın en şerefsiz firmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 11 Şubat 2021; 14:28:24 >
  • harun26180 H kullanıcısına yanıt

Yanlış hatırlamıyorsam en az %75 değil, hız ortalamasının %75 inden az olamayacağı yönünde bir yazı vardı.

• Merhaba aynı durum benim başımda türk nete geçeceğim türk telekomdan 2700 tl cayma bedeli çıkarıyorlar ayın 18 inde tüketici hakem heyetine başvuracağım cayma bedelini de ödemeyeceğim.1 senem ayın 18 inde doluyor.

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Adını ne koyarsanız koyun.
    Bu şekilde hareket edildiği için firmalar bastırıyor zaten.
    Bedeli alırsınız.
    Vermek istiyorsanız sizin kararınız tabi.
  • Bütün issler nerdeyse aynı turknet kullanıyorum ilk aylar 80-90 arası hız alırken 7 - 8 ay kullanımdan sonra 30u geçemedi şikayet ettim hızı tekrar yükselttiler bu sefer alt yapınız yetersiz diyip sürekli kopmalar yaşandı altyapı derken neyi kastediyorsunuz dedim kutudan gelen binanızdaki kablo eski olduğu için söylendi kabloyu yeniledim gram değişiklik olmadı kaç metre cat6 çektirdim onca masraf yaptım yine aynı denetim olmadığı için bu böyle yıllarca gidecek muhtemelen.

• https://github.com/arielf/speedtests/

aylık olarak böyle kayıt alabilirsiniz.

İnternet hızı düşük olanlar için emsal karar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dietime

Adını ne koyarsanız koyun.
    Bu şekilde hareket edildiği için firmalar bastırıyor zaten.
    Bedeli alırsınız.
    Vermek istiyorsanız sizin kararınız tabi.
    İşte öyle olmuyor, hele Türkiye de hiç olmuyor. İsimler önemli. Adam indirimsiz interneti 5000 tl yapar, sana der ki 4900 tl indirim yaptım, aylık internet 100 tl der, ama tahhüt yapacan der. Zaten btk falan demez ttnet sen ne iş, bu nedir diye. Sonra sen çıkarsın o 4900 tl yi ödersin, çok yüksek ihtimalle.

Hocam merhaba tekrardan.
    Bu emsal kararı alan benim. Avukatlık yapıyorum. İşin detayını ve içeriğine hakimim.
    Alamazlar herhangi bir bedel merak etmeyin.
  • Dietime kullanıcısına yanıt
    Emin misiniz hocam? Valla öyle bir haldeyiz ki değil avukat, cumhurbaşkanı dese yine de inanasım gelmiyor

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    O ne ki, benim devlete 5000 lira borcum var, 200 bin liralık araca haciz koydurmuş bir de ben taksitlendirdim bunları, ama anlamıyorlar.

• Dietime kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba. Ben 2018 yada 2019 da sanırım ttnetten cayma bedeli ödeyerek ayrıldım. 1000 küsür tl idi. İlk kurulumda bir sorun yoktu daha sonra sorunlar başladı her akşam kopmalar bağlantı hız düşüklüğü vs. Klasik sorunlar bilirsiniz. Aradım ve bana dedikleri şey ev ve santral arası 1200 metre olduğundan sağlıklı gelmiyor internet. Defalarca ekip gönderdiler hallettik deyip gittiler ama sorun yine devam etti. Genel müdürlüğe gittim altyapınız yok proje çizilmesi lazım ankaraya gönderilmesi lazım vs bir sürü şey salladılar geçiştirdiler. Daha sonra cimer e şikayet ettim onlarda btk ya yönlendirdiler. Btk ya şikayet ediyorum bana dönüş yapan türk telekom firması komedi filmi gibi ulan zaten sizi şikayet ediyorum siz bana çözüm sunamıyorsunuz niye cevap veriyorsunuz. Bırakın btk cevaplasın. İnternetten tüketici hakem heyetine şikayet ediyorum yine telekom cevap veriyor. Tam böyle 5 ay uğraştım en sonunda cayma bedelini ödeyip iptal ettirdim her şeyi. Geçmiş dönemdeki hız testlerimide göstermiştim bu arada ona rağmen hiç bir şey yapmadılar. Sanırım bu kadar süreden sonra o cayma bedelini geri alamam değil mi?

Evet.
    Uzun uğraşlar sonucu bunu başardık.
    Bir probleminiz olduğunda bana ulaşabilirsiniz.
  • Taahhütsüz paketler var, bir sürü firma var. Hepsi TT altyapısını kullanıyor. TT evine giriyorsa oda giriyor demektir. Bir sürü insan yazıp çiziyor artıları eksileri. Hadi yaşlıdır anlamaz anlarım da, bu forumdan da bir sürü adam var böyle. La okuma yazmanız yok mu sizin.

Araştırmayan adama, araştırdığı halde okuyup anlamayan adama acımam. Enayi olmayın kardeşim, kaç defa yazılacak çizilecek bu anlamadım yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 11 Şubat 2021; 19:4:9 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.