Şimdi Ara

İnternet Hızı CAT6 Bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Türk telekom fiber hattı kullanmaktayım. 35mb olan hız evden ölçüm yaptığımda 19-20mb seviyelerine düşmektedir. Bu durumu Telekom yetkililerine bildirdim. fiber çıkış kutundan ölçüldüğünde hatta 35mb olduğunu gördük. hatta testlerde hattın 100mb desteklediğini ölçtüler.
    Bina 10 katlı çift daireli bir bina ben 3. katta oturmaktayım. bina kolanlarını incelediğimde benim internet kablo 10. kata kadar çıkmakta ve neredeyse her katta ek yapılarak aşağıya doğru inmektedir. bu kayıpların ek yerlerinden veya kablonun bu kadar uzun olmasından kaynaklandığını düşünmekteyim.
    Bu sebeple fiber kutusundan sonra Telekom un taktığı kofre çıkışından itibaren cat6 kablo ile evde modeme hat çekmek istiyorum. hem uzunluk 20 metreye düşecek hemde ek olmadığından 35mb alabilirim diye düşünüyorum.
    -kablo olarak ise Dark 20mt CAT6 CU AWG24 / 7 UTP Gri Network Kablosu nu düşünüyorum. bu kablo bu iş için uygun mu?
    -Bu kablonun sadece 2 kablosunu kullanacağım ama hangi 2 ucunu kullanmalıyım?
    -kabloları 4 lü olarak birleştirsem 2 uç yapsam daha yüksek verim alır mıyım?
    Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• mehmetaa M kullanıcısına yanıt
    Kaliteli bir CAT5e ya da CAT6 kablo (mümkünse 23AWG olsun hatta) kullanarak tek parça ile bağlantı yapın.

Sektörde t568b standardı kullanılır %99. Dolayısıyla mavi-mavili beyaz olan çift kabloyu kullanın.

4 kabloyu birleştirip kullanırsanız daha iyi olmaz...
    Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.